ווטסאפ למחשב: איך מורידים ומה כדאי לדעת?

ווטסאפ הפכה לדרך התקשורת העיקרית של רבים מאיתנו: היא סופר קלה לשימוש, אפשר לשלוח בה הודעות קוליות וקל מאוד לשמור בעזרתה על קשר עם המשפחה והחברים, לא משנה איפה בעולם הם גרים.

אבל מכיוון ש-Whatsapp מקושרת למספר הטלפון שלנו, הדרך היחידה להתקין אותה על מכשירים נוספים היא דרך אימות של הטלפון שלנו.

בעיקרון יש שתי דרכים לעשות זאת:

1.דרך אתר אינטרנט בשם Whatsapp Web

2.דרך התקנת תוכנה או אפליקציה על המחשב (קישורים בחצי השמאלי)

האם לחפש את Whatsapp להורדה או להישאר עם גרסת הווב?

השיטה הראשונה היא הפשוטה ביותר, אבל מדי פעם חייבים לאמת את המכשיר מחדש לצרכי אבטחה. חוץ מזה שהדפדפן חייב להיות בטוח עם טאב אחד לפחות של Whatsapp Web כדי שהיא תעבוד. חוץ מזה, אם שוכחים להתנתק ממחשב ציבורי, זה יכול להיות מביך… (ואפילו מסוכן).

השיטה השנייה היא היותר מומלצת מכיוון שמדובר בתוכנה שיושבת לנו על המחשב ויש פחות סיכוי שנסגור אותה בטעות. גם האימותים החוזרים נדרשים לעיתים נדירות יותר.

איך מבצעים את האימות?

האימות הוא סופר פשוט: עוקבים אחרי ההוראות על המסך ומכוונים את המצלמה האחורית של מכשיר אל קוד ה-QR. החלק הפחות אינטואיטיבי הוא למצוא את הקישור בתפריט שלוש הנקודות, מכיוון שחייבים ללחוץ עליהן במסך הראשי של האפליקציה כדי שהקישור הנכון יופיע.

אם תלחצו עליהן בתוך צ'אט או קבוצה, לא תראו את הקישור!

חיבור ווטסאפ למחשב
אימות Whatsapp במחשב

כמה מכשירים אפשר לחבר במקביל לוואטסאפ?

אפשר לחבר עד חמישה מכשירים לאותו החשבון, אבל לא לגלוש בהם בו זמנית. אם החשבון פועל במכשיר אחר, תופיע הודעה שתשאל אתכם האם להעביר את החשבון למכשיר הנוכחי. זה כולל מצב שבו יש לכם את Whatsapp והאפליקציה פועלים זה לצד זה…

אם רוצים לחבר כמה חשבונות עם מספרי טלפון שונים לגלישה מהמחשב (מכשיר אחד), יש כמה אפשרויות:

1.להשתמש בכמה דפדפנים שונים. לדוגמה, Edge ו-Chrome (אפשר גם להשתמש במצב פרטי, אבל אז מן הסתם תצטרכו להתחבר כל פעם מחדש ☹)
2.להתחבר פעם אחת עם האפליקציה ופעם שנייה עם Whatsapp Web

עיצוב טקסט

היכולת לעצב טקסט לא ייחודית למחשב, אבל לא כולם מכירים את האפשרויות הבסיסיות:

טקסט בין כוכביות (*) – טקסט מודגש

טקסט בין שני קווים תחתונים (_) – טקסט נטוי

טקסט בין הסימן ~ – טקסט עם קו חוצה

עוד כמה טריקים לוואטסאפ במחשב

(הערה – אנחנו מתייחסים לחלונות, יכול להיות שבמק האפשרויות יהיו קצת שונות)

1.הפעלת או כיבוי התראות: אם תלחצו על שלוש הנקודות במסך הראשי תוכלו להיכנס למסך התראות ושם לקבל כמה אפשרויות בלעדיות למחשב (השאר פחות או יותר זהות לאלו שבטלפון).

2.הפעלה אוטומטית:  בתוך מסך הגדרות ישנו גם תפריט של הגדרות שולחן עבודה – תוכלו לבחור ש-Whatsapp  תפעל יחד עם הפעלת המחשב ב-Startup.

3.העלאה של כל קובץ מהמחשב: כמו באפליקציה הרגילה, אתם יכולים להעלות כל קובץ מהמחשב. שימושי מאוד אם רוצים לחסוך כמה שניות של שליחה במייל. לחצו כרגיל על סימן האטב ואז על "מסמך".

4.להוסיף אימוג'י בלי עכבר: אם אתם מאלו שמקלידים מהר, אתם יכולים להשתמש בקיצורים לסמיילי כמו שמקלידים לפעמיים בוורד וצ'אטים, ו-Whatsapp  תהפוך אותם אוטומטית ל-Emoji. יש גם שיטות אחרות כמו שימוש במספרים, אבל לדעתנו הן פחות נוחות…

יש מאות סוגים שונים, בטבלה למטה תוכלו למצוא את כל הרשימה.

5.קיצורי מקלדת – כל קיצורי המקלדת נמצאים תחת "קיצורי מקלדת" בהגדרות. הן לא מאוד שימושיות, אבל אם אתם מאלו שחייבים להכיר את כולן, טוב לדעת שהן רשומות שם…

לסיום, יודעים משהו שאנחנו לא? נשמח לקרוא בתגובות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.