ביקורטרו הווקינגים האבודים 2

פורסם במקור ב"נוסטלגיה ולתמיד"

הוויקינגים האבודים 2 ממשיך את הסיפור על שלושת הויקינגים באלדוג אריק ואולף אשר חזרו יום אחד ממסע דיג. לרוע המסע טומאטור מנסה ומצליח לחטוף אותם (שוב) ומעביר אותם לחללית שלו. הם מנצלים הפסקת חשמל ,הורגים את הרובוטים ששומרים עליהם וגונבים מהם חלקים מתכתיים שמשדרגים את היכולות שלהם מהמשחק הקודם.

למרבה הצער,אולף לוחץ על כפתור שלידו הוא חושב שכתובה המילה Donuts, אך מה שבאמת כתוב שם זה Do Not Touch! … התאונה הקטנה הזו משגרת את הוויקינגים לבית קברות ומשם הם מנסים למצוא את הדרך חזרה הביתה. לרוע מזלם (ולמזלנו, אחרת לא היה עוד משחק…) הם יעשו זאת רק אחרי 31 שלבים חדשים המתפרסים על פני חמישה עולמות.

מכניקת הבסיס של המשחק לא השתנתה ועדיין יש להוביל את כל שלושת הוויקינגים ליציאה .הפעם שני שחקנים יכולים לשחק ביחד כאשר כל אחד מהם שולט בדמות אחת ויכול להחליף לדמות שהשחקן השני לא משתמש בה.

לוויקינגים יש הרבה יכולות חדשות הודות לחלקים המתכתיים שהם גנבו מן הרובוטים: אריק יכול לקפוץ גבוה מאוד (כמעט לרחף) בעזרת מגפי טורבו, הוא יכול לשחות בעזרת הקסדה המיוחדת וכמובן שהוא יכול לנגח קירות בעזרתה.(כמו במשחק הראשון).

באלדוג גנב יד ביונית שבעזרתה הוא יכול להרוג אויבים ,לתפוס ווים כדי לעבור מעל אזורים מסוימים ולקחת חפצים התלויים באוויר .את החץ והקשת הוא שדרג בחרב אור.

אולף קיבל מגן טיטניום שמאפשר לו להתכווץ ולעבור באזורים צרים, בנוסף לכך הוא יכול להפליץ …) ולרחף מעט לצדדים וכמובן לדאות כמו בוויקינגים האבודים 1.אם הוא מפליץ תוך כדי נחיתה (כן, זה נהיה מוזר…) הוא יכול לשבור קירות מתחתיו.

בחלק מהשלבים יחליפו את אחד מהוויקינגים שתי דמויות חדשות: הראשונה היא פנג, איש זאב שמסוגל להרוג אויבים בעזרת הציפורנים החזקות שלו ולטפס על קירות. הדמות השנייה היא סקורץ הדרגון שיכול לירות אש ולרחף זמן ממושך באוויר.

כמו במשחק הראשון השלבים המתקדמים הולכים ומסתבכים למרות היכולות החדשות , גם מבחינת החידות וגם בקטעי האקשן (כלומר הפלטפורמה) .צריך כאן שילוב של חשיבה ורפלקסים מהירים.

הגרפיקה והצליל לא השתנו הרבה בגרסת הסופר נינטנדו, שהייתה הראשונה שיצאה לשוק ב-1995. השינוי המרכזי הוא ברקעים ופלטת הצבעים שהיא מעט יותר כהה ומתכתית. המנגינות חביבות, אבל לטעמי הן לא קליטות וקופצניות כמו במשחק הראשון.

למשחק יצאה גם גרסה שניה ל-PlayStation, Saturn  ולמחשב. בגרסה הזו יש גרפיקה תלת ממדית מרונדרת מראש (בסגנון Donkey Kong Country), דיבוב, מוזיקה שקרובה לאיכות CD וסרטוני מעבר.

למרות שאפשר להריץ אותה עם דוס בוקס (גרסת ה-Windows לא רצה על מחשבים מודרניים במסך מלא) והדיבוב לא רע בכלל (בניגוד למוזיקה שהיא אפילו יותר משעממת מזו על ה-SNES), אני לא ממליץ עליה, אלא אם כן יש לכם PlayStation / Saturn וטלוויזיית CRT ישנה, שם היא לפחות תראה סבירה.

לסיכום, הוויקינגים האבודים 2 הוא אולי לא משחק מהפכני, אבל הוא מצליח לשמור על האיכות של המקור ולהוסיף כמה אלמנטים חדשים, ולא מדובר בסתם עוד שלבים (מה שאנחנו קוראים לו היום DLC). אם מעולם לא יצא לכם לשחק בו, אתם מתגעגעים לוויקינגים, אני ממליץ עליו בחום.

איך אפשר לשחק במשחק?

בעבר היה אפשר להוריד את גרסת הסופר נינטנדו מהאתר של בליזארד. היום היא חלק מ-Blizzard Arcade Collection  שיצא לכל הקונסולות ולמחשב (ל-Blizzard Launcher בלבד).   בגרסה זו ניתן לטעון ולשמור את המשחק בכל נקודה, להריץ את המשחק אחורה או אפילו לצפות בפתרונות מלאים לשלבים ו"להיכנס" למשחק מכל נקודה.

האוסף כולל גם את Lost Vikings הראשון, Rock & Roll Racing עם הפסקול המשגע, RPM Racing (משחק פחות מוכר שהקדים אותו) ו-Blackthrone. כולם עד כמה שאני יודע בגרסאות הסופר נינטנדו.

אגב, הגרסה השנייה נקראת בשם המוזר " Norse by Norsewest: The Return of the Lost Vikings" בגרסת ה-NSTC ו" Lost Vikings 2 – Norse By Norsewest" בגרסת PAL. את גרסת ה-NTSC לפחות אפשר למצוא בכמה עשרות דולרים בלי כל ענייני המשלוח…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן