שכחתי סיסמה / קוד Pin לאנדרואיד / אייפון – מה לעשות?

אם שכחתם את הסיסמה למסך הנעילה, קוד ה-PIN או תבנית ה-Swipe (זו עם הנקודות) ומכשיר האנדרואיד שלכם לא תומך בפתיחת הנעילה דרך חשבון גוגל, אל תמהרו לקחת את המכשיר שלכם למעבדה או לשחזר אותו לנתוני היצרן (Factory Reset) ולאבד את כל המידע עליו. יש כמה דברים שאתם יכולים לנסות לפני כן.

בנוסף, כדאי לדעת שבטלפונים מסוימים מוגדרת בטלפון הגנה על היכולת לבצע איפוס של המכשיר (Factory Reset Protection  או FRP), דבר שעשוי לסבך עוד יותר את העניינים.

קודם כל – מה כבר לא יעבוד?

SmartThings Find למכשירי גלקסי – סמסונג ביטלה את האפשרות הזו הופסק מ"סיבות אבטחה"

הקשה שגויה כמה פעמים – לא עובד מעל גרסת אנדרואיד 4.4 שהיא גרסה ישנה מאוד. אם אתם במצב הזה כדאי לקנות טלפון, אפילו אחד זול.

מה כן עשוי לעבוד? אנדרואיד

1.פתיחת סיסמה עם iMyFone ו-4uKey 

iMyFone  היא בתוכנה שימושית ביותר שיכולה לפתוח לא רק סיסמאות ומסכי נעילה, אלא גם כניסה דרך טביעת אצבע או זיהוי פנים ואפילו את נעילת אתחול המכשיר.

בגרסה החינמית ניתן אומנם להשתמש בתוכנה גם למכשירי אנדרואיד שאינם של סמסונג, אבל אז תאבדו את כל המידע ששמור בטלפון…

לאחר שמורידים את התוכנה כל מה שצריך לעשות זה לחבר את הטלפון למחשב ולבחור באפשרות המתאימה. אם אתם יכולים לשלוף רק את הכבל של המטען שלכם (במטענים מקוריים), סביר להניח שזה יספיק.

בגרסה החינמית לא ניתן לפתוח את המכשירים ללא איפוס. המחיר לגרסה המלאה עם תמיכה ברוב מכשירי האנדרואיד עומד על 30$ לשנה, מחיר לא מאוד גבוה יחסית לכאב הראש של מסך נעילה שאי אפשר לפתוח

הורדת imyfone

תוכנה דומה ואולי אפילו יותר מפורסמת היא 4uKey. היא לא מסוגלת לפתוח מכשירים מהסדרות האחרונות מבלי למחוק אותם. המכשיר הכי חדש שהיא כן מסוגלת לנעול בלי איבוד מידע הוא Galaxy S22.

הורדה של 4uKey (קיימת גם גרסה לאייפון למרות שאני פחות מכיר מכשירים של אפל…).

2.Extend Lock (דורש הפעלה מראש)

מדובר בתכונה חדשה יחסית של גוגל, הקאצ' הוא שאתם חייבים להפעיל אותה לפני שהמסך ננעל.

היא מאפשרת לכם לקבוע למשל שהמכשיר לא יינעל כאשר הוא נמצא עליכם או כאשר אתם נמצאים קרוב לבית. השיטה הזו לא מתבססת על GPS, כך שאין בעיה להשתמש בה גם כשיש שיבושים…

איך עושים את זה?

הוראות מדויקות של גוגל בעברית

3.מוצא אחרון – Factory Reset

אם שום דבר לא עובד והמכשיר שלכם לא כולל נעילה למצב ה-Factory Reset, אתם יכולים לבחור לאתחל את הטלפון. הטלפון יאותחל ולמעשה יתנהג כאילו כרגע הוצאתם אותו מהאריזה.

במצב זה תאלצו להתקין מחדש את כל האפליקציות ולהגדיר מחדש את כל ההגדרות במכשיר.

מצד שני, מכיוון שרוב המידע היום מאוחסן בחשבון גוגל, לא תאבדו גישה לשירותים החשובים ולתמונות ששמורות בענן.

ברוב המכשירים מגיעים למצב זה על ידי כיבוי הטלפון ולחיצה על כפתור ההפעלה וכפתור הגברת הצליל. במכשירים מסוימים עם כפתור בית פיזי, ייתכן שיש ללחוץ גם עליו באותו הזמן.

תוכלו לשחרר את הלחיצה ברגע שתראו את הלוגו של אנדרואיד. זזים בין האפשרויות עם מקשי העוצמה של הצליל ובוחרים באפשרות המתאימה עם כפתור הכיבוי / הדלקה.

אם התחרטתם לחצו על Power Off

כאמור, תוכלו להשתמש בתוכנה בסעיף 1 או בתוכנה דומה אם המכשיר שלכם נעול ב-FRP.

בונוס – כניסה לטלפון עם מסך שבור (למשתמשים מתקדמים)

אפשרות זו מתאימה למי שיודע את קוד ה-PIN שלו או קוד ה-Swipe, אבל לא יכול להשתמש בטלפון מכיוון שהוא נשבר.

ADB הוא פרוטוקול שמאפשר לטלפון ולמחשב שלכם לתקשר ברמה גבוהה יותר וכך תוכלו למעשה לשלוט בטלפון דרך המחשב ולגבות את המידע שעליו. הקאצ' הוא שלכל יצרן יש בדרך כלל SDK משלו. גם אם מצאתם את ה-SDK, כל התהליך דורש הקלדת פקודות ולכן מיועד למשתמשים מתקדמים יחסית.

אני לא אעבור על כל התהליך פה, אבל יש שלל מדריכים באנגלית עם הוראות צעד אחר צעד שיסבירו לכם איך לעשות זאת.

מדריך מפורט ל-ADB לצורך שחרור מסך הנעילה

מה עושים באייפון

מה עושים אם שכחתם את קוד ה-PIN או הסיסמה באייפון חדש יחסית? גם לאפל יש כמה פתרונות (שימו לב שהמדריך בעברית באתר של אפל לא מעודכן).

1.איפוס האייפון

הפתרון הכי "מלוכלך" הוא גם Factory Reset (או Erase iPhone) ויש כמה דרכים להשתמש בו:

  • דרך ה-Apple ID והסיסמה לחשבון ה-Apple ID.  האפשרות הזו תופיע אחרי כמה הקשות שגויות. אם אתם לא זוכרים את הסיסמה הזו, יכול להיות שתצטרכו לשחזר אותה דרך מכשיר אחר של אפל שיש לכם גישה אליו.
  • אם יש לכם מכשיר אחר של אפל אפשרות דומה היא לפתוח את אפליקציית "My Find", לבחור במכשיר הנעול ולאפס אותו.
  • אם יש לכם iTunes על המחשב, העבירו את האייפון למצב Recovery (בכל דגם עושים את זה קצת אחרת), בחרו את המכשיר מתוך iTunes ובחרו לבצע עדכון ואיפוס של מערכת ההפעלה, מה שבפועל גם יפתח את המכשיר.

והנה ההוראות מהאתר הרשמי של iDigital צעד אחר צעד

2.שימוש בתוכנות לפתיחת האייפון

ניתן להשתמש בשתי התוכנות שכבר הזכרתי למעלה גם כדי לפתוח אייפון נעול. החדשות הטובות הן שברוב המקרים תוכלו לחזור ישר אל תוך המכשיר בלי למחוק אותו כמו ב"פתרון" של אפל. המחירים הם זהים ואמורים להיות יותר זולים מלקחת את המכשיר למעבדה.

מדריך וידאו:

מכירים עוד דרכים בטוחות לפתוח את המכשיר שלכם? ספרו לי בתגובות!

4 Comments

  1. במקרה הזה אני לא בטוח שיש מה לעשות כי התוכנה עובדת בצורה הזו רק על סמסונג.

    קראתי בכמה מקומות שאם יש לך חשבון של שיאומי (לא של גוגל), מה שנקרא Mi Account, אתה יכול אולי לפתוח את הטלפון דרכו. לא ניסיתי בעצמי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן