סדרת מטאל סלאג ואיך תשחקו בה היום

מטאל סלאג הוא כנראה אחד המשחקים הדו מימדים (לא חצי ולא פסאדו תלת ממדי) שהגראפיקה בו באמת עושה את ההבדל, ובשילוב עם אקשן מהנה ואינטנסיבי, מדובר באחד המשחקים היותר כיפים שקיימים.

המשחק יצא בתקופה שבה הסופר נינטנדו והמגה דרייב לא היו יכולים להציע גרפיקה כזו והאמת היא שגם לא מעט מכונות ארקייד אחרות. זאת הודות למערכת בשם "ניאו גיאו" שהייתה מן המתקדמת ביותר בשוק.

המשחק הוא עדיין Run & Gun, אבל שונה מאוד ממשחקים קלאסיים אחרים כמו קונטרא: אם קונטרא היא סדרה שדורשת מהשחקן דיוק רב ומציגה בוסים כמעט בלתי אפשריים , הרי שמיטל סלאג לוקחת את כל העניין הרבה יותר בקלילות ומאפשרת גם לשחקנים שהם לא צלפים מלידה ליהנות כמה דקות עד האסימון הבא, במיוחד כאשר האויבים מסודרים בצורה כזו שניתן לצלוף בהם תוך כדי קפיצה וריצה.

השלבים עצמם והאפקטים נראים כאילו הם נלקחו מחוברות קומיקס. למשל, ניתן להשתמש בלהביור על מספר אויבים, כאשר לכל אויב יש אנימציית מוות אכזרית משלו. חלק מהאויבים והבוסים הם בגודל עצום ויוצרים בדיוק את אווירת האימה שמצפים לה, חוץ מזה שאפשר לפוצץ כמעט כל דבר בשלב. למרבה הצער, היכולות הגראפיות באות על חשבון המהירות, והמשחק נוטה להאט לפעמיים כאשר יש הרבה עומס, מה שלא ממש פוגע בהנאה (כי גם האויבים נעשים איטיים יותר).הצליל גם כן מצליח להתבלט למרות שהוא יוצא מחומרת סאונד ישנה.

העלילה לא ממש ברורה : בגדול , הטובים שייכים ל"צבא הרגיל" והרעים לצבא המרד, שבראשו עומד גנרל רשע במיוחד שמזכיר מאוד את ידידנו סדאם חוסיין. למרות שמו, לצבא המרד יש מטוסים וכלי רכב משוריינים רבים. לצבא הרגיל יש יחידות מיוחדות אשר מסוגלות להשתמש ברכבים הפזורים ברכבי השלבים וכאן נכנס אלמנט כלי הרכב המפורסם. כל כלי הרכב מסוגלים לקפוץ ולירות לכל הכיוונים , אך הם איטים מאוד ועשוים ממתכת. (מכאן שם המשחק שתרגומו "חלזון המתכת"). למרבה הצער, בMS1 יש רק את חלזון המתכת המקורי, במשחקי ההמשך המרובים אפשר למצוא עוד רכבים מגניבים כמו גמלים ופילים.

בשאר הסדרה מצטרפים לחגיגה גם חייזרים וכך הגיבורים שלנו מוצאים את עצמם משתפים פעולה עם הצבא על מנת למנוע את הפלישה הזו. בכל מקרה, העלילה לא מתקדמת יותר מדי והיא גם לא צריכה להיות כזו, למרות שיכול להיות שזה ישתנה קצת ב-Metal Slug Tactics שעוד לא יצא נכון ל-2021

כמה משחקים יש כרגע בסדרה?

כרגע יש 7 משחקים בסדרה, כ-Metal Slug X הוא גרסה אלטרנטיבית של 2 ו-XX הוא גרסה אלטרנטיבית של 7. יש גם את Metal Slug Defense שהוא Tower Defense חינמי

  • את 1-3 ו-X אפשר למצוא על כל הקונסולות (פשוט חפשו בחנות) וב-Steam או חנויות דיגיטליות אחרות. יש אפילו לאייפון ואנדרואיד (Code J הוא רימייק).
  • את 4 ו-5 יש לקונסולות ובחנות של Microsoft ל-Windows (מחפשים בגוגל Metal slug 4 for windows או 5)
  • Metal Slug 6 זמין כחלק מה-Metal Slug Anthology בחנות של ה-PlayStation (במקור יצא ל-PlayStation 2). 6 הוא היחיד שלא יצא לנאו גאו ולכן האמולציה שלו הרבה יותר טובה מאשר של שאר המשחקים באנתולוגיה.
  • Metal Slug 7 הוא משחק ל-Nintendo DS ו-PSP, אבל את XX אפשר לקנות ל-PlayStation וגם ב-Steam (לדעתנו הוא הפחות טוב בסדרה)

    מבטיחים לנו גם שבעתיד ייצא 8, אבל לא ראינו אפילו טיזר אחד למשחק עד עכשיו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.