איך להתקין ווינדוס 11 בלי לחכות לעדכון האוטומטי

למרות שווינדוס 11 הושקה רשמית ב-5.10.21, ייתכן מאוד שגם אם המחשב שלכם עומד בדרישות המינימוo שלה, כרגע לא תופיע לכם האפשרות לשדרג אליה. הסיבה לכך היא שמיקרוסופט מעדיפה "לגלגל" את מערכת ההפעלה באיטיות ובאופן הדרגתי.

והאמת היא שכרגע אין שום ייתרון אמיתי בשדרוג ל-Windows 11, למעט אולי מי שמשחק הרבה ויש לו מסך HDR או מתכנן לקנות מחשב גיימינג חדש שאמור להאיץ אפילו יותר את טעינת המשחקים ב-SSD. בעתיד Windows 11 תתמוך גם בחנות האפליקציות של אמזון לאנדרואיד, אך כרגע מדובר בעיקר בשינויים קוסמטיים. בנוסף, על פי ניסיון העבר, סביר מאוד שתתקלו בלפחות באג אחד או שניים והרבה מאוד עדכונים בדרך.

ובכל זאת, ישנם רבים מאיתנו שבכל זאת רוצים לנסות את מערכת ההפעלה החדשה על מחשבים נתמכים מתוך סקרנות. החדשות הטובות הן שזה בהחלט אפשרי.

בנוסף לכך, קיימת אפשרות לעקוף את מגבלות ההתאמה של Windows 11 גם במחשבים שלא עומדים בדרישות המינימום ובמיוחד את דרישת ה-TPM 2.0, אבל לא נעסוק בה כאן (הנה הסבר, על אחריותכם בלבד).

אם ביצעתם בעבר התקנה ידנית של Windows מ-Disk on Key באופן חוקי, התהליך ייראה לכם דומה למדי.

הדבר הראשון שתרצו לעשות זה להיכנס לעמוד ההורדה של Windows 11 (או בעברית כאן)

לאחר מכן תוכלו לבחור בין מספר אפשרויות:

השיטה הראשונה מתאימה למי שרוצה לשדרג בלבד ולהישאר עם כל הקבצים על המחשב.

השיטה השנייה דומה, אך תיצור בעבורכם מדיה מוכנה עבור מחשבים בהם אתם רוצים לבצע התקנה נקייה (למעשה פרמוט של המחשב).

החיסרון של שתי השיטות הראשונות היא שאם ההורדה נתקעת באמצע או משהו בתהליך משתבש, תצטרכו להתחיל מאפס. לכן, במידה ואתם רוצים לבצע התקנה נקייה, אנחנו ממליצים בחום על השיטה הבאה.

השיטה השלישית דומה, אך היא תאפשר לכם להוריד קובץ ISO במספר שפות שלאחר מכן תוכלו לצרוב או להעתיק ל-Disk on Key. במקרה השני, ישנה תוכנה חביבה מאוד בשםRufus  שכמעט לא דורשת ידע טכני.

כך משתמשים בה (את מה שמוצג ברקע בזמן ההעתקה ל-DOK אתם לא צריכים לבצע):

שימו לב שעליכם לפרמט מחדש את ה-Disk On Key בתצורה שנקראת FAT32.

בעיקרון, לאחר מכן כל מה שנשאר לכם לעשות זה לחבר את ה-Disk On Key, לבצע אתחול למחשב ולחכות עד שיופיע מסך ההתקנה. אם Windows 10 ממשיכה לעלות במקום, ייתכן שלא הגדרתם כנכון את ההגדרות בביוס והמחשב נותן עדיפות לאתחול מהכונן הקשיח.

נושא זה חורג מעט מההיקף של המדריכון הזה ואנחנו ממליצים לכם לא לבצע את השינויים לבד, למרות שהוא בדרך כלל לא יכול לגרום לנזק של ממש.

תהנו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.