רמקולים זולים למחשב או לטלוויזיה שלא ישברו לכם את הכיס

הטלוויזיות החכמות של היום אולי מתהדרות במסכים גדולים ואיכות תמונה מצוינת, אבל בכל מה שקשור לרמקולים מובנים, הן נמצאות בנחיתות אפילו לעומת הטלווזיות השמנות של פעם. הסיבה לכך היא שבמסך הדק שלהן אין ממש מקום להוסיף רמקולים עוצמתיים.

רבים מוסיפים סאונדבר כאופציה הזולה ביותר מכיוון שאין להם צורך במערכת קולנוע ביתית, אך להם יש חסרונות משלהם. לדוגמה, אפקט ה-Stereo פחות מורגש (לפחות על פי השמיעה שלי, יחסית לרמקולים שמכוונים כל אחד לאוזן אחרת), אלא אם כן קונים את אחד מהדגמים היקרים ביותר שיכול להגיע גם למעל 1,000 ₪!

אגב, להרבה טלוויזיות כאלו גם אין יציאה אנלוגית (הפלאג הירוק או השחור הקטן שמתחבר לחור העגול), ורמקולים זולים שתומכים בסאונד דיגיטלי עם יציאה אופטית לא ממש יש… (מניסיון).

אפשר להשתמש בממיר דיגיטלי לאנלוגי, אבל מדובר בפתרון שהוא בעצמו יקר למדי, לא נוח ועשוי לגרום לרעשים סטטיים אם הטלוויזיה במצב בו לא משודר שום דבר…

לעומת זאת, רמקולים זולים מאוד למחשב (בפחות מ-150 ₪ נניח) שלהם כמעט תמיד יש יציאה עגולה (AUX) או חיבור USB לא חסרים, אבל גם האיכות שלהם בהתאם. הרבה אנשים היום שומעים מוזיקה ב-Youtube או דרך Spotify, ולא רק באוזניות, כך שזה יכול להיות משמעותי.

אז איך מוצאים רמקולים זולים?

קודם כל, כשאני אומר זולים, אני לא מתכוון לרמקולים ב-100 ₪, אלא בכמה מאות שקלים בודדים. האיכות בנייה של רוב הרמקולים ברמת המחירים הזו היא סבירה מאוד והם יחזיקו לכם די הרבה זמן.

(אני לא אכנס כרגע לכל המפרט הטכני של דרייברים וכו' כי קטונתי מלהבין אותו עד הסוף. אני רק אציין שאם אתם מסתכלים על עוצמת הוואט, שימו לב שהוא מסומן ב-RMS שהוא המדד הקלאסי ולא PMPO שהוא יותר קטע שיווקי וגם משתנה מיצרן ליצרן. למרבה המזל, נראה שהיום רואים אותו פחות ופחות…)

הפתרון הכי טוב שאני מצאתי כרגע הוא רמקולים שתומכים גם בסאונד אנלוגי קלאסי וגם ב-Bluetooth שיש היום ברוב הטלווזיות החדשות.

 הסאונד שמועבר ב-Bluetooth עובר כיווץ מסוים, אבל לא בטוח בכלל שתרגישו את זה, בטח אם איכות הסאונד באוזניות פשוטות יחסית לטלפון היא מספיק טובה בשבילכם.

חיבור USB – לא יצא לי להתנסות יותר מדי. עד כמה שאני יודע, חיבור USB לא מתאים לטלוויזיות.

עם או בלי סאב?

עם סאב או בלי סאב? רמקולים עם סאב הם כיום הסטנדרט, אבל סאב תופס לא מעט מקום והוא גם יכול לעשות רעש לשכנים מלמטה 😊.

 הפתרון שחלק מהחברות מצאו הם רמקולים משופרים עם "סאב פנימי". הכוונה היא שבדרך כלל יש להן כפתור Tuning. הכפתור הזה שולט על האיזון בין ה-Bass ל-Treble, אבל גם להם יש חיסרון: מכיוון שאין סאב, הם מחוברים אחד לשני בכבל שלא תמיד ניתן לנתק אותו משני הצדדים. המשמעות היא שהמרחק ביניהם עשוי להיות קצר יחסית, בטח אם הם מיועדים לטלווזיות.

אפשר לפתור את זה עם כבל Aux מאריך (בהנחה שיש לפחות צד אחד שאפשר לנתק). כלומר, כזה שמצד אחד הוא נקבה ומצד אחר זכר. יש ב-Ace או Home center.

דגמים מומלצים

החברות שאני ממליץ עליהן הן Creative או Logitech. הדגמים מן הסתם משתנים כל הזמן, אבל הסדרות שומרות פחות או יותר על אותו השם, כך שקל לזהות אותן.

Logitech Z333 – דגם וסדרה אהובים מאוד. לא יצא לי להתנסות בהם בעצמי, אבל הן מקבלים ציונים טובים בזאפ. בסדרה הזו יש גם רמקולים בלי סאב.

Creative SBS E – סדרה של רמקולים עם סאב עוצמתי מאוד. אני משתמש בהן לטלוויזיה ישנה מכיוון שחלק מהסדרה מגיעה גם עם חיבור אנלוגי, ואפילו שלט רחוק ורדיו. הבאסים מאוד חזקים, כך שיכול להיות שתצטרכו לכוון אותם.

Creative T – סדרה שמיועדת בעיקר למחשב. אני משתמש בה באופן אישי והיא לא רעה, אם כי איכות הסאונד טובה פלוס ורחוקה מלהיות מדהימה.

Creative Pebble – לא יצא לי להתנסות בה בעצמי. המראה העגול של הרמקולים מושך מאוד ונראה עתידני משהו. בזאפ לא ראיתי שיש דגמים עם סאב, כך שקחו את זה בחשבון.

Edifer – לא מכיר את החברה, אבל יש לה כמה דגמים זולים בפחות מ-300 ₪. מקבלים ציונים די טובים באמזון וגם נראים לא רע בכלל.

דגמים וסדרות מומלצים אחרים תוכלו למצוא בזאפ (הביקורות הן ביקורות גולשים).

ועוד מילה אחד על "רמקולים ניידים"

רמקולים ניידים הם מצוינים להאזנה למוזיקה עם החבר'ה או מחוץ לבית בסביבה לא כל כך ידידותית למכשירי חשמל… בתיאוריה ניתן להשתמש בהם בכל מכשיר שתומך ב-Bluetooth, אבל ה-Stereo מן הסתם לא קיים או לא מורגש (תלוי בגודל), כך שלמשחקים למשל לא הייתי משתמש בהם. יש סדרות שאפשר לחבר בשרשרת, אבל אתם עדיין חייבים לטעון אותם כל הזמן, וזה לא כיף…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.