אז מה עושים ביום שאחרי Base?

בשבועיים האחרונים הרבה גיימרים ישראלים נחרדו לגלות שאתר Base הפסיק לשלוח חבילות לישראל. למי שלא מכיר את האתר (base.com), מדובר באתר שמוכר משחקים לקונסולות במחירים זולים יחסית. הסיבה לכך היא שבניגוד לאתרים אחרים, הוא מוריד את המע"מ הבריטי מכל הזמנה כאשר הוא שולח חבילות מחוץ לאנגליה.

הבעיה היא שבייס אמנם שולח את המשחקים בלי בעיה ואפילו מהר, אבל דואר ישראל נוטה לעקב משלוחים ובמקרים רבים אפילו לאבד אותם, מה שלא עומד עם המדיניות של האתר לספק את המשחקים תחת זמן מסוים. אני יכול להעיד מניסיון אישי שפעם הזמנתי סרט בלו ריי ומשחק שיצאו כמה ימים אחד אחרי השני בשתי חבילות שונות ובכל זאת אחד הגיע אחרי שבוע ואחד הגיע אחרי יותר מחודשים (תקופת חגים, אבל עדיין אין לכזה עיקוב מטורף הצדקה)!

אז בשלב מסוים לבייס נמאס והם הסירו את ישראל מרשימת המדינות אליהן הם שולחים, מה שכמובן ביאס את מי שעדיין קונה משחקים פיזיים. ואגב, היו כבר חנויות שביצעו מהלכים דומים בעבר (לדוגמה, zeevi).

מפה יש למי שרוצה לקנות משחקים פיזיים כמה אפשרויות :

1.לקנות משחקים יד שנייה ישירות בקבוצות בפייסבוק. זו האופציה הכי מוכרת וגם הכי אפקטיבית. הבעיה שהיא פחות נוחה מלעשות משלוח…

2.יש חנויות נוספות באנגליה או מדינות אחרות ששולחות לישראל. כדי להימנע ממקרים כמו של בייס, אני ממליץ מאוד לברר קודם אם יש מספר מעקב וכמה עולה אפשרות משלוח יותר מהירה ובטוחה. שני אתרים אמינים (אם כי לא בהכרח הכי זולים) הם games365 ו-game.co.uk.

3.זירות מסחר כמו ebay ומוכרים פרטיים באמאזון. כאן חשוב לשים לב לדמי המשלוח (לדוגמה, באמאזון ארה"ב הם יכולים להיות מאוד יקרים אם קונים רק מוצר אחד) וכמובן למוניטין של המוכר. היתרון באתרים האלו הוא שניתן לפתוח בקשה מול המוכר במקרה והמוצר לא הגיע ואפילו לבקש מוצר חלופי.

מהניסיון שלי לפעמיים המוצר נשלח דרך חברת שליחויות חיצונית ולמעשה הרבה פעמים מוצרים הגיעו מהר יותר מאשר הצפי המקסימלי של אמאזון.

4.לקנות משחקים דיגיטליים. אתם אמנם לא יכולים להחליף את המשחק, אבל יש הרבה מאוד מבצעים טובים שיחסכו לכם את דמי המשלוח וגם תוכלו לשחק במשחקים חדשים ברגע שהם יוצאים (אם עשיתם Preload).   ככה יש לכם גם פחות בעיות עם ה-DLC מכיוון שאתם קונים גם את המשחק הבסיסי וגם את ה-DLC מאותו האזור. (למרות שההבדלים ב-DLC בין החנות הישראלית לאמריקאית פחות משמעותיים).

5.אנחנו כל כך עסוקים בחו"ל, ולכן חלק מאיתנו לא שמו לב שהמצב בארץ מאוד השתפר בשנים האחרונות: לדוגמה, יש חנות בשם דיגיטל סנטר שמוכרת משחקים חדשים במחירים קרובים או זהים לאלו בחו"ל, המשלוח לא עולה כסף ולמעשה המשחק שהזמנתי הגיע תוך יום אחד בדואר 24 שעות (!). יש גם חנויות אחרות לא רעות כמו VGS הוותיקה או Dominator. לחלק יש גם ספריית החלפות, אבל זה יותר עניין של להיכנס ולמצוא במקרה את מה שאתם מחפשים.

לכן, אם אתם לא קונים את המשחקים החדשים ביותר, אני לא חושב שיש לכם באמת סיבה להזמין מחו"ל, אלא אם כן אתם מחפשים מהדורה מיוחדת.

לסיום, יש לפעמיים מבצעים ברשתות הגדולות יותר (באג, קרביץ וכו'), אבל בגלל שהן מיישרות קו עם המחיר של היבואנים והמחיר של המשחקים יכול לטפס גם מעל 300 ₪, זו לא אופציה קבועה שאפשר לסמוך עליה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.