פוסט מוזיקלי : חירות לאוזניים ( או משהוא כזה…)

פוסט מוזיקלי : חירות לאוזניים ( או משהוא כזה…)

במהלך השנה האחרונה פיתחתי לי תחביב לחפש את המוזיקה מהמשחקים שאני אוהב וגיליתי שבכל מה שקשור לסצינת המשחקים העצמאיים, בהרבה מקרים אפשר למצוא את המוזיקה הזו בחינם או תמורת תרומה צנועה של כמה דולרים. אם תוסיפו לזה את התפתחות סצינת הרימיקסים שזכתה לעידוד מכמה חברות פיתוח מובילות, קיבלתם לא מעט מוזיקה חופשית או כמעט חופשית בתחום ה – VGM – Video Games Music . עבור הפוסט הראשון, החלטתי להתמקד בפסי קול “אותנטים”, בחלק השני אני מקווה להציג כמה אלבומי רמיקס.

Tag -The Power of Paint – מדובר במשחק מצוין עם פס קול מופלא וקצבי שלא מאבד את האיכות שלו גם כששומעים אותו מחוץ למשחק. לי הוא הזכיר מאוד את משחקי האמיגה שגם כן התאפיינו בצלילים קצת צורמניים וחדים. אמנם אין צורה רשמית להוריד אותו, אבל קבצי הMP3 פשוט נמצאים בתוך ספריית המשחק החופשי להורדה. אגב, שמועות גורסות שהצוות שפיתח את המשחק יעמוד גם מאחורי פורטל 2.

PPPPPP– פס הקול של VVVVVV – מכיוון שVVVVVV מציג יכולות גראפיות של קומודור 64 , גם פס הקול הוא קומודורי משהוא.  לקומודור היה שבב צליל בשם SID שהשתמש בשלושה ערוצים ובכך איפשר להשמיע מוזיקה של ממש. המנגינות כאן הן שמחות וקליטות למרות שיש כמה קטעים מעט יותר קודרים. במשחק המלא (15$) יש חדר בו אפשר להאזין למוזיקה אחרי שמגלים פתח סודי, אבל אפשר גם לקנות  את פס הקול עצמו תמורת תרומה של 4$ או יותר. לדעתי שווה בהחלט בשביל שתוכלו להאזין לו גם ברקע.
Gear – גיר הוא משחק קצת רפטטיבי עם הרבה גלגלי שיניים, ובהתאם לכך גם פס הקול שלו נוטה להיות קצת מתכתי ולחזור על עצמו. למרות זאת, יש שתי רצועות ששוה להטות להן אוזן : Forest , Beach. הורדה בחינם.
Gravity Hook HD – כאן יש מקרה מעניין במיוחד בו המשחק המקורי יצא עם פס קול קומודורי (כמו PPPPPP),  אבל הגרסה המחודשת כבר כללה פסקול מודרני יותר , אך עדיין דומה למקור.

הפסקול המחודש לשמיעה חופשית והורדה בתשלום של 99 סנט או כמה שתרצו… (לא הרגשתי הבדל באיכות…)

(לא מצאתי וידאו בלי אפקטים מעצבנים)

World of Goo – מי שפספס את המשחק המצוין הזה כנראה גם פספס את אחד מהפסקולים המרשימים ביותר שנוצרו עבור משחק (ובטח ובטח עבור משחק אינדי). יש כאן הכול, החל ממוזיקה קלאסית למחצה, דרך ג’אז קליל ועד לקומודור סטייל (מה לעשות שזה פופולארי…) ומנגינות הירואיות שכאילו נלקחו מתוך סרט. מהניסיון האישי שלי, זה הרבה יותר כיף לשחק בכל שלבי המשחק קודם, אבל מכיוון שזה יכול לקחת לכם כמה ימים טובים (בהנחה שאתם משחקים כל יום), אני חושב שאפשר להנות גם בלי לשחק בו. הפסקול ניתן להורדה חינם מהאתר של קייל גבלר שפיתח את המשחק ביחד עם רון כרמל.
עד כאן להפעם. היריעה כמובן קצרה מלהכיל את כל השפע הקיים בעולם המוזיקלי של משחקי המחשב והוידאו, ואתם יותר ממוזמנים להוסיף מציאות משלכם בתגובות.

4 Comments

 1. משעשע שב-WoG בחרת דווקא את השיר שהיוצר מעיד על עצמו שכתב אותו כבדיחה על הסגנון הזול הזה… 🙂

  סחתיין, כולי תקווה שתמשיך עם פוסטים בכיוון הזה. (תפצה ככה על הנזק הרב שנגרם מהמדריך לפארמוויל…)
  אפרופו משחקי אינדי בהם אתה אוהב להתמקד, Braid כמובן חייב להופיע באחד מהפוסטים האלו. המוסיקה אמנם לא נוצרה בשביל המשחק, אבל הקונספט והאיכות מחייבים מקום של כבוד ברשימה כזו.

  Radioactive Grandpa
 2. לקחתי את השיר ממש במקרה כי זה היה הקטע הראשון שעלה לי ביו-טיוב. יש בפסקול גם שיר רטרו מובהק – My Virtual World.

  אגב, אם כבר בדיחה, באפיזודה של סאם ומקס, Reality 2.0 יש מוזיקה כזו שהיא בעצם חיקוי של המוזיקה הרגילה שיש בדרך כלל במשחק.

  לגבי Braid, אני מודה שלא התעמקתי במוזיקה שלו, אולי באמת בגלל שהחיבור למשחק עצמו הוא קצת רופף.

  הזכרת את Farmville , אז למשחק הזה באמת יש מוזיקה שיכולה לעלות על העצבים . אומרים שקוג’ קונדו (המלחין של הרבה ממשחקי נינטנדו) מתמחה ביצירת מוזיקה שלא נמאסת אחרי חמש דקות. אני חושב שזינגה יכולה ללמוד ממנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.