סוני מפרסמת "מילון לגיימרים"

עם כל ההייפ סביב שירות ה-PlayStation Plus  החדש קל היה לפספס עוד תוספת קטנה ומרעננת מסוני: "הרשימה האולטימטיבית של מונחי גיימינג" (Ultimate list of popular, gaming-related terms)

המילון הוא חלק מפינת "This Month On PlayStation", מעין פיד חדשות שהוא לא חלק מהבלוג הרשמי של סוני, אבל עדיין מופיע באתר שלה.

הרשימה כוללת מונחים וקיצורים על פי סדר הא"ב (באנגלית). לצד מונחים בסיסיים מאוד כמו Bots, CPU ו- Bugs (…) אפשר גם למצוא גם מונחים קצת יותר טכניים. לדוגמה, Aggro, שהוא המרחק ממנו האויב יכול לזהות את דמות השחקן ולתקוף אותו.

כמו במילונים מסוגים אחרים, גם במילון הזה אפשר למצוא מדי פעם הדגמות לשימוש במושג, אך במקום בתוך סתם משפט מופיע קישור למשחק רלוונטי. לדוגמה, הדגמה של האופן בו הבוסים ב-Elden Ring עושים שימוש מתוחכם ב-Area of Effect והופכים חלקים גדולים מהמסך למלכודת מוות או כיצד סדרת Final Fantasy לימדה את רובינו מה זה HP (למי ששכח, קיצור של Hit Points).

למרות שהמילון מנסה לכסות את כל המושגים הבסיסיים, הוא לא תמיד מצליח בכך. התפלאנו למשל למצוא את Bullet Sponge (אויב חזק במיוחד שיכול "לספוג" כדורים), אבל לא את Bullet Time. למרות שכנראה יש יותר אנשים שראו את המטריקס מאשר כאלו ששיחקו במקס פיין, קצת תמוה שהמושג לא מופיע כאן…

אגב, היה ניתן לצפות שהמילון יהיה גדוש בקישורים ופרסומים למוצרים של סוני, אבל האמת היא שמלבד כמה אזכורים כמו שלט ה-Dualsense, הוא די סולידי לעומת עמודים אחרים באתר.

אגב, פינת "החודש ב-PlayStation" מופיעה בעיקרו של דבר גם בעברית, אבל דווקא המילון לא מופיע שם. מצד שני, לאור הנטייה של התרגום העברי אצל סוני להיות מילולי באופן קיצוני (מי אמר גוגל טרנסלייט?), לא בטוח שאנחנו רוצים לדעת איך המילון הזה יראה בעברית…

למילון ה(כמעט) שלם של סוני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.