ביקורטרו: Gubble (גובל) למחשב

גובל

גובל הוא משחק ארקייד קטן ופשוט שעושה בדיוק את מה שמצפים ממנו : לוקח משחק מוכר (פק-מן) ומשדרג אותו בדיוק במידה הנכונה, בלי גראפיקה מפוצצת או יותר מדי מקשים שסתם יגרמו לו לשכב באותה ערמה של שחזורי באבל בובל למיניהם…

בעיקרון המטרה בכל שלב היא עדיין לרוקן את המסך, אבל כאן מדובר בכל מיני ברגים ואומים שאותם אוספים בעזרת כלים מתאימים כדוגמת מברגים ופטישים.

הפעם לשם שינוי, אפשר גם לרדת מהכלי ולרחף בחלל השלב. במצב כזה אמנם אי אפשר לפגוע בכם (והכלי שהשארתם מאחורה אפילו משמש כמגן), אבל גם אי אפשר כמובן לאסוף את אותם חפצים (טוב, לא בדיוק 'חפצים') יקרי ערך.

חשוב לציין שלמרות הדימיון הרב לפקמן, יש כאן עוד כמה שינוים מהותיים למדי. קודם כל, במקום מבט מלמעלה, המבט הוא בזווית איזומטרית (נכון, יש גם משחק בסידרת פאקמן עצמה בשם Pac-mania) והאויבים השונים הם הרבה יותר טיפשים: במקום לרדוף אחריכם, הם ינועו פחות או יותר במסלול קבוע. כמו כן, אם תיפגעו, לא תיפסלו מיד, משום שיש לכם מד כוח. אבל מד הכוח הזה מתמלא רק בנקודות שמירה בין השלבים.

עוד מכניקה מקורית שעוזרת למשחק לשמור על רעננות הוא השינוי של הגודל של השלבים לפי העולם: יש שלבים שבהם כל הדמויות גדולות יחסית, וכאלו שהן בערך בחצי גודל. המתכנתים לא עשו את הטעות של שלבים נגללים. בהתחלה זה נראה מוזר, אבל מתרגלים.

עד כאן זה אולי נשמע שגובל עושה לכם חיים קלים, אבל לא כדאי להגיע למסקנות מהר מדי: השלבים הראשונים אומנם קלים מאוד, אבל כשאין AI (אינטליגנציה מלאכותית) טובה במיוחד , חייבים לשים הרבה יותר אויבים: כבר בעולם השני תגלו שהמרחק בין נקודות השמירה גדול יותר והאויבים נמצאים לא רק לידכם, אלא גם מעליכם, ובהחלט יש להם אצבע קלה על ההדק.

הגראפיקה לא רעה יחסית לתקופת משחקי ה-Shareware של סוף הניינטיז: היא אומנם פסאדו 3D, אבל היא נראית יותר טוב מהרבה משחקים בתלת ממד מלא (למרות שלמחשב כבר אז הייתה רזולוציה גבוהה יותר).

כמה שורות על הסאונד ברשותכם: האפקטים מצחיקים למדי (נשמע לי כמו פולנית) ורק המוזיקה המצוינת נשארה משום מה בפורמט MIDI על מנת שיהיה אפשר להכניס יותר סרטוני מעבר ל-CD (זוכרים שהיה גם את זה?).

בסך הכל מדובר כאן באמת במשחק נפלא שבניגוד להמון משחקי Shareware אחרים ) הוא בהחלט מלוטש ומספק חוויה מהנה מאוד. 

ציון כללי שנתתי למשחק : 8.7/10 (אם כי בדיעבד יכול להיות ש-7 היה מתאים יותר…)

איפה אפשר לקנות את גובל (Gubble)

למשחק יש גרסת PS1 וגרסת מחשב. את גרסת המחשב אפשר לקנות בסטים במחיר של 37 ש"ח (בערך 10$). כמובן שאפשר להוסיף אותו ל-Wishlist ולחכות למבצעים.

Gubble בסטים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן