לאילו משחקים מגיעים חידושים? זה מה שחשבנו ב-2009

בשנה החולפת ראינו יותר ויותר משחקים ישנים שעוברים מתיחת פנים , מקבלים המשכים בלתי צפויים או סתם עוברים להפצה דיגיטאלית ומונעים מאיתנו את הצורך לחפש אותם ברחבי הרשת באתרים כאלו ואחרים. לצערי הרב, אין לי (עדיין) Wii, ולכן אני מנוע מלהכליל בספירה הזו את אותם משחקים שייחודים לקונסולה (EWJ 4 שהוא בעצם EWJ 1 מחודש, קאסטלואניה לגיים בוי ועוד). עם זאת, זה עדיין לא יכול למנוע ממני למנות חמישה משחקים שיכולים לזכות בעדנה מחודשת בעידן הHD – אז בלי להוסיף מילים – כמה משחקים שהטכנולוגיה הישנה לא עושה עימם חסד :

1.Fury of the Furriers – ידוע בארץ גם כ – "זעם הפצפונים" – קשה לתאר משחק שלוקח שני ז'אנרים כמו פלטפורמה וחשיבה ומשלב אותם בצורה כל כך מושלמת . השחקן שולט באחד מארבעה פצפונים שלכל אחד מהם תכונה אחרת, אך ברחבי השלבים השונים ישנם שערים היכולים לכבות או להפעיל חלק מהתכונות הללו.

מה אפשר לשפר בגרסה החדשה? דבר ראשון – להוסיף רקעים נורמלים ולהגדיל מעט את הדמויות, דבר שני – להקליט מחדש את המוזיקה הנהדרת הייחודית לגרסת הPC (הכוללת שני אוספים שונים – כלומר, שתי מנגינות לכל אזור שניתן לבחור ביניהן).

ומה אפשר לעשות בנתיים? לנסות את Pac In Time לסופר נינטנדו – מעין המשך לא רשמי עם חידות פחות מאתגרות, אבל עם גראפיקה טובה יותר (המשחק קיים באותו שם גם לPC, אך מדובר בFotF הרגיל עם גראפיקה מעט שונה). למרות שהזכויות על המשחק שייכות (כנראה) לנאמקו, הוא עדיין לא זמין אפילו לא ל – Virtual Console.

2.צבי הנינג'ה 3 למגאסון / NES. אני בטוח למדי שכל אחד שגדל על הסדרה המצוירת הישנה זוכר לפחות את אחד ממשחקי המכות המצוינים של קונאמי. השנה המשחק הרביעי בסדרה (זה עם הגראפיקה היותר טובה…) יצא בגרסה מחודשת מאכזבת למדי עם תלת ממד מכוער (זה PS3? נראה יותר כמו PSP!) וביקורות ממש לא טובות. המשחק השלישי בסדרה הוא אולי לא המתוחכם ביותר, אבל מכיוון שהוא בלעדי לNES ומעולם לא יצאה לו גרסת ארקייד – זה פשוט מתבקש!

מה אפשר לשפר ? לשדרג את המוזיקה והצליל (לא בהכרח בHD) בלי כל האעלק תלת ממד המעצבן הזה.

ומה אפשר לעשות בנתיים? לנסות את ארקייד Attack לDS – המשחק היחיד בנתיים שנראה כאילו הוא מנסה לקחת את הנוסחה הישנה והמוצלחת לדור הנוכחי של הקונסולות.

3.Cyberia 1 & 2. לא, אני לא מדבר על Syberia משחק ההרפתקאות, אלא על שני משחקים שיצאו בתקופת ה"כמה שיותר דיסקים יותר טוב". המשחק הראשון שילב בין קטעי פעולה מוסרטים מראש לפתרון חידות והמשחק השני ויתר על החשיבה והשאיר את קטעי האקשן בלבד, מה שלא גרע מהכיף כלל וכלל (כיף מטופש להחריד כמובן).

מה אפשר לשפר? לא צריך לעשות הרבה – פשוט לקחת את חומר הגלם המקורי ולרנדר אותו מחדש ברזולוציה נורמלית. פס הקול נפלא כמו שהוא.

ומה אפשר לעשות בנתיים? להצביע למשחקים ברשימת המבוקשים של GoG – כי מדובר בשני משחקים נדירים למדי (לפחות השני) שירוצו בלי בעיה על Dosbox (אמולטור לדוס) ושוקלים ביחד בערך ג'יגה וחצי.

4.Final Fantasy VII – אולי המשחק הטוב ביותר בסדרה יחד עם מספר 10 – במשך השנים סקוור האכילה אותנו באין ספור רימייקים למשחקים הדו מימדים בסדרה ואפילו בכמה Spinoffs לVII עצמו, אבל המשחק המקורי שיצא ב97' הוא אחד האהובים על השחקנים מאז ומעולם.

מה אפשר לשפר? הכול ! הגראפיקה זקוקה לשדרוג רציני גם מבחינת הרזולוציה וגם מבחינת הפירוט של המודלים השונים. המוזיקה של הסינטיסיזר המיושן של PSone יכולה לעבור עיבוד מחודש בלי לפגוע בה, אבל מה שבאמת צריך להוסיף זה כמובן דיבוב , אפילו ביפנית! ברור שמדובר במשימה שיכולה לקחת כמה שנים טובות כפרויקט צדדי או שנה של מאמץ מרוכז, אבל ההצלחה של החידוש לאי הקופים מראה שהמשחק הזה יכול אולי להיות אפילו יותר פופולארי ממספר 13 הבא עלינו לטובה (שימו לב שגם הוא בעל מוטיבים בולטים של מדע בדיוני).

ומה אפשר לעשות בנתיים? חוץ מהמקור שעדיין זמין בPSN (אל תנסו אפילו להריץ את גרסת המחשב!)  יש גם הדגמה טכנולוגית של הפתיחה המקורית שפועלת על PS3 , אבל מדובר בדמו ותו לא :

5.Super Mario RPG – אין כמעט משחק של מריו שלא חודש בצורה כזו או אחרת בעשור האחרון , אבל איכשהוא Mario RPG תמיד נשאר קצת מוזנח. בזמנו הוא היה הישג טכנולוגי מדהים, אבל היום עם טלווזיות HD (גם ב – Virtual Console), הדמויות נראות מרוחות משהוא .

מה אפשר לשפר? כאמור, המשחק זמן לWii, אבל אין ספק שהגרסה הכי משופצת צריכה לצאת בכלל לDS! סידור המקשים המקורי מתאים בול למסך המגע ועל המסך הנוסף אפשר להראות את המפה או את מערכת התפריטים.

ומה אפשר לעשות בנתיים? אם אין לכם Wii, האפשרות היחידה היא לשחק במשחק המקורי או להשתמש באמולטורים כאלו ואחרים (יש קטע אחד שקצת קשה לבצע עם מקלדת). גם סדרת Mario & Luigi היא סדרה מומלצת שדווקא כן יצאה לקונסולות הניידות של נינטנדו (האחרון בה ממש לא מזמן).


אני בטוח שכל אחד יכול למצוא לפחות עוד עשרה משחקים כאלו, אבל הרעיון כאן היה להתמקד במשחקים ששיפורים טכנולוגים באמת יתרמו להם ולא סתם יעלו את המכירות לכמה חודשים. אסור לשכוח שיש גם עשרות חידושים תוצרת בית , אבל בדרך כלל מדובר במשחקים פשטנים יותר.

 

9 Comments

 1. אם באמת היה יוצא חידוש ראוי ל-FotF הייתי הראשון בתור לחנות, אבל באופן כללי אני נוטה לא להסכים עם זה שיש מה לחדש כאן… המשחק מושלם ומדהים כמות שהוא, למרות שלא הייתי מתנגד לרמיקס של המוזיקה, אני אוהב אותה אפילו יותר ממך.

  בזמנו העלתי לרשת באחד השרשורים במסע את כל הנעימות באפשרות ה- Classic. אם לא תפסת אותם בזמנו, אני אשמח להעלות את הקובץ שוב אם תחפוץ.

 2. עדיין עוג אבל הפעם מ- IE

  מוזר… התגובה שלי לכתבה הזו מופיעה, אבל רשום שאין תגובות והיא גם לא מופיעה ב"תגובות אחרונות" (ניסיתי גם מדפדפן אחר).

  באג?

 3. קהרו

  Cyberia אכן משחק לא רע. גם המיני משחקים שלו חמודים. עד היום יש לי את הקופסא בבית (והמדיה? שאלה טובה…) הדבר הכי קשה שם היה למצוא את סיסמת הכניסה למחשב 🙂

  FF בהחלט ענק ויש לו פוטנציאל טוב לרימייק.

 4. חן

  Cyberia הוא אחד המשחקים אוהבים עליי ביותר.
  נכון שהוא די קיטשי, אבל יש לו סטייל, ויש לו אווירה.
  עיצוב השלבים מדהים,הסצנה הראשונה במטוס עם המים הכחולים ושמים הבהירים הלבנים.. הסצנה ב ice canyon עם המוזיקה המרהיבה ( אנשים ביטיוב יצרו קשר עם המלחין, וגם לו אין את המנגינה הזאת!) עם הירח למעלה, המים השחורים והקפואים, וההרים האפורים.. אין יפה מיזה.

  גם המשחק השני מדהים, כל הנסיעה בכבישים, בערים העתידניות, המדבר השומם.. המוסיקה המגניבה.

  אולי בגלל שזה נוסטלגי, אולי בגלל סיבות אחרות. לסיביריה תמיד ישאר מקום חם בלב.

  באתר שהבאת לא ניתן למצוא את המשחק, ידוע לך למה?
  בכל מקרה אחד כן התחיל לעבוד על remake מלא למשחק, יש אפילו סרטון משחקיות קצר מסצנת הפתיחה, נראה ממש לא רע.. אבל עברו שנתיים וחצי מאז שזה פורסם.. סביר להניח שהפרוייקט מת..

 5. היי

  באתר הזה אתה יכול לכתוב איזה משחק אתה רוצה שהם יציעו למכירה, זה לא אומר בהכרח שהם באמת יציעו אותו…

  וכן, בדרך כלל יש בפרויקטים האלו כמה הדגמות קצרות ואז הם מתים 🙁

 6. חן

  בכל אופן אם יצא לך להיתקל באיזה ראיון עם המפתחים
  או סתם אם ידוע לך פרטים מעניינים אודות המשחק אשמח אם תשתף…
  לא יודע מה קרה לי בזמן האחרון, אני חושב על המשחק הזה הרבה 😉
  כנראה שאני אצטרך להכניס את הדיסק ולסיים את המשחק.
  נסיים את השני, למה את הראשון אני כבר זוכר בעל פה..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.