אז מה אפשר לצפות מהמגה דרייב מיני?

אז מה אפשר לצפות מהמגה דרייב מיני?

עוד עדכון : בעוד Analouge הוציאה את המכשיר שלה, שזוכה להמלצות רבות ביו-טיוב, גם סגה הכריזה סוף סוף על המכשיר הרשמי שלה שיגיע אלינו בספטמבר ויכלול 40 משחקים מובנים. הפעם הוא יתכונן על ידי קבוצה פנימית בסגה, מה שאומר שאפשר לצפות לאיכות נורמלית של אמולציה.

בינתיים המשחקים שהוכרזו הם פחות או יותר אלו שיש גם באוספים האחרים שלה, למעט Castlevania Bloodlines, שהוא בהחלט תוספת מבורכת.

הפוסט המקורי

קונסולות מיני או ג’ויסטיקים שמתחברים לטלוויזיה הם לא דבר חדש, אני זוכר שכבר לקראת סוף שנות התשעים (ואולי אפילו קודם) הסתובבו בארץ כל מיני “מגאסונים” שהתחברו ישירות לטלוויזיה בלי חריץ של קלטות. יותר מאוחר גם יצאו אוספים רשמיים של חברות כמו אטארי עם מספר גדול יחסית של משחקים קלאסיים.

בשנים האחרונות המכשירים האלו עשו קאמבק, בעיקר בגלל שהמחירים של הקונסולות המקוריות מעידן ה-16 ביט ומטה החלו לעלות ולחלק מן הטלוויזיות היום אין אפילו יציאה מתאימה או שהתמונה נראית גרועה.
הבעיה עם רוב הקונסולות האלו היא שהן לא מתבססות על החומרה המקורית, אלא על שבב דומה או אמולציה. אני לא ממש יודע מהי הסיבה המדויקת לכך, אפל אפילו אמולטורים מסוף המאה שעברה עושים לפעמיים עבודה טובה יותר.

ההכרזה של סגה עוררה תקווה בקרב לא מעט גיימרים, אבל אז הסתבר ש-@atgames תספק לסגה את הטכנולוגיה, או לפחות חלק ממנה.

למי שלא מכיר או שמע על @atgames, הקונסולות של החברה אמנם נושאות את הזיכיון של סגה ומגיעות בכל מיני שמות מפוצצים כמו Sega Genesis Flashback HD, אבל הדעות עליהן נעות לכאן ולכאן, כשברור שהאמולציה לא מושלמת וחלק מן המשחקים הם משחקי “תוצרת בית” Homebrew פשוטים ביותר, כך שאתם לא באמת מקבלים 85 משחקים כמו שרשום על האריזה. הגרסאות האחרונות אמנם טובות יותר, אבל עדיין רחוקות מלספק את אותה חוויה שהמשחקים המהירים של המגה דרייב ידעו לתת לנו.

אז מה הולך לקרות?

עוד מוקדם לדעת מה יהיו הביצועים של המגה דרייב מיני, אבל אם אני צריך לנחוש, יש שתי אפשרויות:

אפשרות הראשונה היא שבניגוד למשחקי המובייל האחרונים של סגה (שמשתמשים באמולטור נחות ביותר) או אפילו מכשירים עם רישיון, גרסת מיני אמיתית של המגה דרייב הוא כבר פרויקט קצת יותר רציני שצריך לספק תמורה לכסף, ומן הסתם גם יעלה הרבה יותר, מה שיכריח את סגה לבצע בקרת איכות קפדנית “ולהחזיק את @atgames בביצים” (סליחה על המילה…).

האפשרות השנייה ודווקא הפחות סבירה לטעמי היא שיהיה מדובר באותה גברת בשינוי אדרת, עם ביצועים לא אופטימליים שפשוט ייארז מחדש באריזת מיני בניסיון להתחרות ב- NES/SNES מיני של נינטנדו .

הסיבה לכך שאני לא מאמין שזה יקרה היא שהפעם סגה משווקת ומוכרת באופן ישיר חומרה של ממש מזה פעם ראשונה ב-20 שנים כמעט, ולצרכן הפשוט לא ממש אכפת מה יש בתוך הקופסה. מכשיר שלא יעשה את העבודה יפגע במוניטין של סגה גם לשנים הקרובות ויציג אותה באור לא חיובי בתקופה טובה יחסית שבה הרבה מותגים שלא היו פופולאריים כאן במערב עושים קאמבק (מיאקוזה ועד שנאמו) וסוניק מאניה רוקד על בלוטות הנוסטלגיה שלנו.

מה דעתכם? הייתם קונים מגה דרייב שעושה את העבודה במחיר הדומה לזה של נינטנדו, או שאתם מעדיפים ללכת על אלטרנטיביות אחרות כמו ebay או חוויה קצת יותר אותנטית כמו האוסף שאמור לצאת בסוף מאי?

One comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.