זבנג! – המשחק – הריאיון (משחק שבוטל)

Corbomite Games מוגדרת כחברה צעירה ,חדשנית, ובעיקר ישראלית, העוסקת בפיתוח משחקי מחשב בעלי תוכן ועלילה עשירים אשר פונים לקהל יעד רחב, אך באותו זמן מנצלים נישות חדשות בשוק. משחקי החברה נועדו לגרום לכם לצחוק ולהנות , ולא דווקא לכסח את כל הסביבה באמצעות פיצוצים מרשימים…

עד כה החברה הכריזה על שני משחקים המבוססים על סדרות קומיקס של אורי פינק : זבנג ופיצה מורגנה. פיצה מורגנה הינו ספר קומיקס העוסק בפיצריה הנמצאת בעולם מבוסס כשפים שאסור כי יתגלה על ידי עולמנו שלנו . את זבנג אין צורך להציג, מדובר בקומיקס הפופולארי ביותר בישראל שרץ כבר שנים רבות  במעריב לנוער, במעריב לילדים ובסדרת ספרים וחוברות עצמאיים. המבוגרים שביננו יזכרו גם את סדרת הטלווזיה שהפכה במשך הזמן לקאלט וקיבלה תשבוחות אפילו ממאיר שניצר (!).

גרסת הבטא של זבנג יצאה יחסית מזמן (זו שבסרטון), אך מכיוון שהיא זמינה באנגלית בלבד, נשארתי עם יותר שאלות מתשובות, ועל כן פניתי לראיין את עודד שרון, מנכ"ל החברה אשר מגדיר את עצמו כמעריץ מספר 1 של זבנג בארץ :

קודם כל, נראה לי שהשאלה הכי מתבקשת מצד המעריצים, לפחות, היא האם אורי פינק שותף בכתיבת התסריט ובכלל, כמה אנשים עובדים על המשחק בפועל?

אז ככה. זבנג כרגע נמצא בעדיפות שנייה אצלנו. אנחנו מפתחים את פיצה מורגנה ביחד עם אורי פינק .העבודה זהה לזו שנעשתה פרק הפיילוט של זבנג – מה שיש להורדה באתר. אנחנו 14 איש ,מתוכם ליבה פעילה יותר של 5 אנשים.

לכל שועל קווסטים ותיק ברור כי זבנג מתאימה מאוד למשחק מרובה דיאלוגים וחידות שיכול להעביר הומור בצורה מצוינת… אבל האם לא מדובר בסיכון מקצועי בימים שבהם הז'אנר הזה עומד בפני סכנת הכחדה? ומה בדבר השיווק לחו"ל שם הסדרה כמעט ואינה מוכרת?

ההפך, היום יש יותר הזדמנות למפתחים קטנים להשתלב יפה בנישה כמו זו של משחקי הרפתקאה. יש הרבה ביקוש עדיין למשחקים האלה למרות המפיצים הגדולים מתעלמים מהז'אנר.
בשנים האחרונות יש ממש עליה מטורפת בכמות המשחקים שיוצאים ונמכרים.התכנים בסדרה עצמה הם אוניברסליים, מדובר על האינטראקציה של תיכוניסטיות : בנים, בנות, סקס, רוקנרול, גלישה , בית ספר חברים, וכו'. השיווק של הסדרה בחו"ל יעשה כמו שיווק של כל משחק מחשב שלא מבוסס על תוכן מוכר, אלא מוכר בזכות זה שהוא טוב.

בהקשר הזה, התכנון הוא אפיזודי כמו נניח סאם ומאקס? ומה בנוגע לשיטת ההפצה והמודל העיסקי? האם המשחק ימכר בקופסה, בהפצה דיגיטאלית או מבוסס פרסום? זו נקודה שעולה הרבה פעמיים בדיונים האחרונים על פיראטיות, במיוחד בארץ…

אפיזודי כמו סם ומקס , למען האמת הולך להיות לנו שיתוף פעולה איתם  (TellTale Games). שיטת ההפצה זהה לשלהם :
קודם אינטרנט ,ואז קופסא אחרי שהעונה מוכנה.

אני חייב להודות שהתרשמתי מאוד מהעיצוב האומנותי של הרקעים וקטעי המעבר, אבל מה בנוגע למודלים התלת ממדים? עם כל הכבוד, הם נראים מעט מיושנים. אני מניח שאתם פונים בין היתר גם לשחקנים מזדמנים / קאז'ואל שאין להם את החומרה הכי חדשה…

כן אתה צודק.אנחנו כל הזמן משתפרים,ובמשחק הבא המודלים יהיו יותר קלים. מה לעשות שהתעשייה של משחקי המחשב בארץ לא מפותחת מספיק וקשה למצוא תלתיסטים (מומחי תלת ממד) טובים בארץ. אנשים אוהבים את המשחק כמו שהוא למרות שהוא לא מלוטש. בסופו של דבר , אנחנו לא מצפים להגיע לעשרות מיליוני אנשים כבר עם המשחק הראשון, כמו משחקי ה AAA, גם פחות יהיה טוב.

מי לגבי המדובבים בעברית? שמות מוכרים? סנדי בר 😉 ? מה לגבי פס הקול? גל ואחותי הצולעת הולכים טוב מאוד עם רוק!

אין לי מושג  מי ידובב את הדמויות כרגע ,אבל אנחנו ננסה להגיע אל מדובבים מוצלחים דבר ראשון ומפורסמים דבר שני. ניסינו לפנות לאחת מחברות המוזיקה לגבי ייצוג של להקה מסוימת, אבל לא זכינו לתשובה, אז בנתיים לא נוכל לקדם להקות ישראליות בחו"ל. לכן, לגבי זה, עוד נראה :-).

הבנתי שכרגע אתם מפתחים שני משחקים , האם התכנון העתידי הוא להישאר נאמנים לקומיקס? חשבתם לעבוד עם יוצרים נוספים כגון דורית מיה-גור (פלאפלמן) או עופר זנזורי (אדירי התכלת) ?

יש תכנון לעבוד עם דורית על משחק של פלאפל-מן, ואני מכיר את עופר אבל עוד אין שום דבר באופק למרות שיש דיבורים על זה.

ותן לי לסיים בשאלה הכי מעצבנת :D, יש תאריך יעד משוער לאחד משני המשחקים? או שכמו תמיד  – ? When it's done

לגבי זבנג, אין.פיצה מורגנה – בקרוב , ההכרזה ממש בימים הקרובים!

עדכון : והנה ההכרזה

ותנו לי רק להוסיף את התרשמותי האישית לטובה .  אחרי הכל קווסטים במתכונת כזו כבר הוכיחו את עצמם בעבר, ואם סדרה כמו פיפוש שלא הייתה מבוססת על דמות ידועה הצליחה ובגדול, אין ספק שזבנג בגרסתו האינטראקטיבית לא תעשה את אותו הדבר בארץ! לגבי חברינו מעבר לים – זבנג,  מבוססת ברובה על דמויות סטריוטיפיות ומוקצנות, ובלי להעליב אף אחד, זה בדיוק מה שהאמריקאים אוהבים (Family Guy, The Simpsons), כך שאולי באופן יוצא דופן,הפעם המשחק הוא זה שיקדם את הקומיקס, ולא ההפך!  אני מבטיח לעצמי לא להסתפק רק בדמו!

נ.ב

תודה לVgames, אכן צריך להיות סימן קריאה אחרי 'זבנג'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.