עוד סרט קומיקס מצוין, עוד משחק מכות רחוב בנאלי…

לפני כמה ימים יצא בארץ כמעט בלי יחסי ציבור סרט קומיקס חתרני ומרענן בשם Kick Ass. הסרט אמנם מבוסס על חוברת קומיקס אמיתית ,אבל הוא ממש לא סרט קומיקס קלאסי : הגיבור הראשי בו הוא סוג של גיק שמחליט יום אחד להיות גיבור על פשוט בגלל שאף אחד אחר עוד לא ניסה את זה במציאות . מהר מאוד הוא מגלה שכיאה למציאות, זה ממש לא כיף לחטוף סכין אמיתית בבטן ולשרוף את רוב העצבים שלך בעורף, ובטח כאשר מדובר בהסתבכות עם קרטל הסמים הגדול בניו-יורק.  הסרט מוגבל בארץ לגיל 12, אך במקומות אחרים הוא מוגבל יותר (16+) ומכיל כמה קטעים אלימים ביותר. אחד הקטעים בו הוא אף מחווה מפורשת לסדרת סרטי קיל ביל.

אחרי היציאה מהסרט הדבר הראשון שעלה לי בראש זה שצריך הרבה כישרון על מנת ליצור משחק נורמלי מסרט קומיקס שמבוסס על שתים שלוש חוברות לכל היותר ולא מכיל ארסנל גדול במיוחד של אויבים משמעותיים. מסתבר שלמרות הכול, מכונת המזומנים עובדת שעות נוספת, ואפילו יש למשחק טריילר לPSP ולאייפון:

כמו שאפשר לראות, מדובר במשחק מכות רחוב די בנאלי. אל תבינו אותי לא נכון, אני מאוד אוהב משחקי מכות, אבל בדיוק כמו שסרטי הקומיקס של היום הם כבר לא קפטן אמריקה של פעם (אחד מסרטי הקומיקס הראשונים וגם אחד הגרועים שבהם), כך אני חושב שגם למשחקים המבוססים עליהם  מגיע קצת יותר עומק והשקעה מצד המפתחים. אם לא בשביל ההרגשה הטובה, אבל לפחות בשביל הכבוד של המותג. רוב משחקי הקומיקס הטובים של השנים האחרונות יצאו הרבה אחרי הסרטים ובדרך כלל בלי קשר ישיר אליהם. (למשל, באטמן). לכן, הבעיה טמונה כאמור באותם משחקים היוצאים ישירות אחרי הסרטים ולא מצליחים לספק את הסחורה. המקרה של Kick Ass מזכיר בצורה חשודה מדי את זה של השומרים, סרט קומיקס מורכב יחסית שזכה למשחק פשטני להחריד (כתבתי כבר על גרסת הפלאש שלו). אני לא מתיימר לדעת מהי הדרך הכי טובה לתרגם קומיקס או סרט קומיקס למשחק טוב במיוחד , אבל מה שבטוח זה שמשחק כמו השומרים לא הוסיף הרבה למותג וכנראה גם לא ממש מכר טוב.

חשוב להבין, דווקא בגלל שהקהל של המשחקים / סרטים האלו הוא יותר מבוגר ומבין דבר אחד או שניים במשחקים, צריך להיזהר כפל כפליים. רושם ראשוני קובע , ואת השחקן המצוי זה לא ממש מעניין שהחלפתם חברת פיתוח, הוא כבר ראה יותר מדי משחקי קומיקס גרועים. החדשות הטובות הן שלא צריך לעשות הרבה על מנת להימנע מהמצב הזה. קחו אפילו את משחק הסלולר של הירוס, נכון, הוא לא היה גאוני, אבל קיבל לא מעט ביקורות טובות בגלל שהציג שימוש מתוחכם בכוחות של הגיבורים השונים. לא צריך להמציא את הגלגל מחדש, אבל חשוב לדעת איך להתאים אותו למכונית שעליה הוא מורכב..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.