המבוך והעין (סקירה של משחקי Grow)

אם במשחקי פלאש עסקנין, אז קשה שלא להזכיר את הבחור המדהים (והחברה המצחיקה שיש בה אדם אחד) שהביא לנו את סדרת GROW, ועוד מלא משחקי פלאש, שהמילה המשותפת להם היא מקוריות…

סדרת Grow, היא סדרה שבא לראשונה ניכר שימוש נרחב בשיטת "סדר בחירת פעולות". בסדרה, אתה בעצם מגדל משהו, בין אם זה עולם, או קובייה, או אפילו סיפור בתוך משחק RPG, ע"י בחירה של הוספת עצמים שונים או עשיית פעולות מסוימות בתוך העולם. כל בחירה משפיעה על הסוף שאליו אפשר להגיע, בסיום עשיית כל הפעולות. המטרה בסדרה, בכל המקרים, היא, כמובן, להגיע לסוף האופטימלי- הסוף ה"טוב"- או המצב האופטימלי של הדבר אותו אתה מגדל.

מלבד הסדרה של GROW, שהיא המפורסמת ביותר, Eyezmaze גם הביאו לנו כמויות עצומות של משחקים מקוריים, חלקם פשוטים וגאוניים עד אימה, בינהם דברים כמו פאזלים (רגיל) של סרט זז, משחק שבו ניתנת לך האפשרות לשנות דברים בזמנים שונים במהלך היום כדי להשפיע על התוצאה הסופית (ראה תמונה), פלטפורמות ופאזלים שמשוחקים במסכים מפוצלים, ועוד דברים רבים.

המשחקים של Eyemaze מאופיינים גם בגרפיקה ואנימציה "חמודות" שבאות לרוב על חשבון הפרטים הקטנים.

המשחקים נעים בין קושי בינוני/קל, למשחקים ממש ממש קשים, ולעיתים מזל עוזר יותר משכל (למרות שכמעט תמיד יש הגיון כלשהוא מאחורי המשחקים. כמעט כל המשחקים המורכבים יותר, ידרשו ממכם חשיבה מאומצת, או לפחות הקלקה רבה בסגנון ה"נסה וראה".

לסיכום, אם אתם מחפשים פאזלים מאתגרים ומלאי מחשבה, או לחילופין, משחקים קצרים, קלים, ומלאי מקוריות, אפשר בקלות להתמכר לסדרה הזו.

פתרונות למשחקים, אגב, ניתן למצוא בכל רחבי האינטרנט. אם כי אני אישית ממליץ לחפש פתרון טוב ביוטיוב.

לאתר הבית של המשחקים (שכולל את כולם):

http://www.eyezmaze.com/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.