בקטנה: פאנל על מוזיקה במשחקים

בקטנה: פאנל על מוזיקה במשחקים

אוסף של דברים שרצים לי בראש…

הוידיאו של פאנל עיתונאות המשחקים בו השתתפתי – רציתי שוב להודות לכמה עשרות האנשים שהגיעו והקשיבו למה שיש לנו להגיד. עם יד על הלב, אתם אלו שגורמים לנו להמשיך במסע הצלב שלנו על מנת שיתחילו להתייחס לתרבות הגיימינג כתרבות שווה .

מחשב עם מסך 42 אינץ  – סוף כל סוף סידרתי את הסלון. מחסני חשמל טענו שהטלוויזיות של פיליפס תומכת בכתוביות בעברית לסרטים דרך ה – USB. הסתבר שזה שקר וכזב , אין שום עדכון קושחה שמתקן את זה , לא באתר של פיליפס העולמית ולא באתר של אלקטרה והם פשוט מוכנים להחליף את הטלוויזיה למי שמתלונן (שיטת מצליח). יש להם מזל שבסוף גיליתי שהרבה יותר קל לחבר את המחשב עם כבל HDMI. הפאק היחיד הוא שצריך כל פעם להגדיר את האודיו כך שייצא דרך הכרטיס מסך לכבל, אבל זה ממש בקטנה.

אגב, יש לי הקלטה שלהם שמוכיחה שהם משקרים כך שהם לא יכולים לתבוע אותי על הוצאת דיבה…

כל אופן, עכשיו אני יכול לשחק בכל המשחקים האלו שלא קניתי לאקס בוקס בגלל המחיר דרך Steam Big Picture. היה לי גם דיון בפייסבוק עם מישהו , האם יש מקום להמשיך ולקנות בסטים , או שצריך לקנות בלעדית ב – GOG בגלל שאין להם DRM. אני טוען שלא צריך להיות יותר קדוש מהאפיפיור וסך הכול סטים נותנת כבוד לגיימרים , במיוחד שהם מספקת להם עוד ועוד פתרונות שהופכים את הקונסולות למשהו שכמעט אין בו צורך אם אתם לא משחקים כל כך הרבה במשחקי AAA (כמוני).

רוק בנד 3 – לעזאזל עם זה, למה אין למשחק Tutorial   נורמאלי. למה אני צריך לנחש שהכפתורים של התווים (הצבעוניים) לא עובדים בלי שלוחצים גם על המפרט בו זמנית בגיטרה של הטלקסטר. כל מקרה, כיף של דבר, למרות שאני בספק אם אני אלך אל מעבר לשלבי האימון הקלילים יותר. עכשיו רק נשאר להזמין כבל של רוקסמיט מחו"ל שמתחבר לגיטרה אמיתית ולנסות את הדבר האמיתי…

הדיסק של רוק בנד ביטלס – החצופים מפיסי גיימס לא ענו למכתב מעורך דין , לא שממש אכפת לי, אני מוכן לחכות עד שהמשחק יגיע לגיימס און דימנד. המחשבה שמטרידה אותי היא שרשת שבדרך כלל מקבלת המון פידבק חיובי (ראו בזאפ) מרשה לעצמה לזלזל בלקוח אחד בגלל שהיא אומרת לעצמה שאחר כך יבואו עוד 99 לקוחות מרוצים. בסדר, אני יודע שככה עולם העסקים עובד וידה ידה ידה , אבל זה עדיין די – מעט – מאוד פוגע.

אגב, מאז הפעלת הדיסק, הפעלתי כמה דיסקים אחרים (כי האקס בוקס הפך מן הסתם לנגן DVD שלי על הטלוויזיה שהזכרתי מקודם) , שום סריטה ושום נעליים.

מפגש ראשון של קבוצת הדיון בפייסבוק – ביום ראשון שעבר ערכנו מפגש מצומצם של כמה אנשים. בין היתר היו הרצאות על הגבול המטשטש בין אנימציה שמבוססת על משחקים ובין העולם האמיתי (בן X שהזכרתי בפוסט הקודם הוא דוגמה מצוינת), ייצוגים להטב"ים במשחקי מחשב ובמיוחד בסדרת גבריאל נייט, למה קשה לפתח משחקים במדינת ישראל, והרצאה אחרונה שלי כיצד מוזיקה של משחקי מחשב משפיעה על התרבות הפופולארית.

הבאתי כדוגמה את כל השירים של Poets of the Fall  מאלן וויק ומקס פיין 2 שנכנסו לאלבומי אולפן שלהם וגם את Talk  של קולדפלי שהוא בעצם מחווה ל – Kraftwerk. כמובן שלא שכחתי גם את קובי של דפנה והעוגיות שעליו כבר הרחבתי לפני כמה פוסטים (בחלק מההופעות החיות הקטע של מריו דווקא לא מופיע אגב). בכל אופן,  מישהו אמר לי שחלק מחברי הלהקה מתעסקים עם אמולטורים בזמנם הפנוי, כך שזה לא ממש מפתיע…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.