ביקורת : נקמתו של טנורמן

לפני כמה חודשים התפרסם כי שני היוצרים של סאות' פארק, טרי פארקר ומאט סטון, לא מרוצים ובצדק, מכל משחקי הוידאו שהיו המבוססים על הסדרה ויצאו במהלך השנים. לכן , הם החליטו להפיק בצורה עצמאית משחק תפקידים הומוריסיטי בסיוע של המפתחת Obidian שיש לה ניסיון רב עם משחקי תפקידים.

בגלל פיטורים נרחבים בחברה, כרגע לא ממש ברור מה יעלה בגורלו של המשחק הזה, אבל זה ממש לא הפריע לטרי ומאט לתמוך (גם אם בצורה עקיפה) בפיתוח משחק אחר ושולי יחסית בשם South Park: Tenorman's Revenge. המשחק הוא משחק פלטפורמה פשוט בו ניתן לבחור בכל אחד מארבעת גיבורי הסדרה והוא בלעדי לשרות ההורדה הדיגיטלי של האקס בוקס (XBLA). למרות שכרגע הוא מוכר לא רע, הביקורות ברשת מאוד לא מחמיאות ברובן, ויש כאלו שאפילו מכריזים עליו כמשחק הגרוע בהיסטוריה של הסדרה, אפילו יותר מהמשחק הנוראי הזה :

http://www.youtube.com/watch?v=bCG2PZx5hFA

ילד טוב ירושלים

אם יש דבר אחד ברור, זה שלמרות דירוג של 18+ (M) שניתן למשחק, הוא עושה הכול כדי לא לעצבן אף אחד חס וחלילה , והסיפור מסופר מנקודת מבטם של חברי ה – AAA שהן בעצם לוטרות מים ענקיות ואתאיסטיות מהמאה ה – 26 . לאחר המפגש שלהם עם קארטמן בפרק Go God God הם מעריצות אותו ובטוחות שהוא אחראי לכל הפיתוחים הטכנולוגים או משהו כזה… (בסדרה הן נמחקו מציר הזמן, אבל כנראה שמעצבי העלילה לא היו עד כדי כך בקיאים בפרטים). בכל מקרה, מבחינתן , קארטמן הוא גיבור ואם חשבתי שמדובר בסוג של אירוניה בהפוך על הפוך, התבדיתי והבנתי שזה פשוט חסך להם את הצורך לרדת על קארטמן כל חמש דקות…

 גם האויב הראשי במשחק, טנרומן, אחיו למחצה של קארטמן וג'ינג'י גאה שרוצה להשתלט על העולם באמצעות רובוטים ג'ינגים לא באמת מנסה להיות אכזר ולנקום בקארטמן על כך שהרג את הוריו בדרך אכזרית במיוחד… הוא מסתפק בגניבת ההרדיסק של הקונסולה שלו ובריחה לתקופות שונות בהיסטוריה.

שום דיאלוג אחר במשחק לא מנסה להיות שנון במיוחד, וכל אחת מהדמויות פשוט אומרת את משפט הקאלט שלה מהסדרה כמו למשל "Wanna Get High" (רוצה להתמסטל?) של Towelie המגבת המדברת…  בכלל, נראה שהדירוג M ניתן רק כדי שהדמויות יוכלו לפלוט מילים כמו "KickAss" או "Fuck" בלי להשתמש בצפצופים מעצבנים… האמריקאים עדיין רגישים לדברים האלו, אנחנו כמדומני, קצת פחות…

משחק סביר, עד שהוא מתחיל לעצבן…

אם מתעלמים לשנייה מהעלילה הרדודה של המשחק, מתגלה משחק פלטפורמה לא רע שאפשר לשחק ביחד או עם חברים כדי לגלות אזורים סודיים בשלבים ביחד. לכל דמות יש יכולת מיוחדת רגילה ויכולת שנפתחת רק עם בונוס מיוחד של גיבור על מהפרקים של Coon & Friends. קארטמן למשל, יכול לשבור קירות ולהפוך ל –  Coon כדי לקפוץ מקיר לקיר. יכולת מגניבה אחרת היא של קני שבתור הסופר גיבור "מיסטריום" לא יכול למות, ובעצם קם לתחיה ממש כמו בסדרה.

העניין הוא שלמרות שהשלבים מעוצבים בצורה לא רעה בכלל ומבוססים על מקומות מהסדרה כמו ברכת הפיפי מהפרק Pee, יש כמה חלקים שבהם השליטה לא מספיק מהודקת, ואני התייאשתי מהמשחק בערך באמצע, אחרי קטע מעצבן במיוחד עם צינורות שצריך לקפוץ מעליהם. הביקורות מרחבי הרשת טוענות שיש גם בעיות עם המצלמה במשחק מרובה משתתפים ושהמשחק לא ממש עובד דרך הרשת, ולכן צריך כמה בקרים (שלטים) כדי לשחק אותו כמו שצריך.

בשורה התחתונה – פספוס

גם אם נהניתי מהחצי הראשון של המשחק , העובדה שהעלילה כל כך רדודה ולא מתפתחת, פשוט לא נתנה לי שום סיבה להמשיך הלאה. נכון שגם הסדרה לא תמיד מה שהיא הייתה פעם, אבל גם פרק רע במיוחד של סאות פארק עדיין מצליח יותר שנון מכל הדיאלוגים של המשחק הזה ביחד. למעריצים של הסדרה שלא אוהבים במיוחד משחקי וידאו אין מה לחפש כאן, וגם מי שאוהב משחקי וידאו, יכול להשקיע 10$ במשחקי פלטפורמה טובים הרבה יותר.

עדכון משמח : מסתבר שהיוצרים לקחו את כל ההערות לצומת ליבם וביצעו מספר בלתי ייאמן של שינויים שאמורים להיכלל בטלאי שייצא בקרוב. אני אמשיך לשחק מהנקודה שהפסקתי ואדווח אם המשחק באמת הפך לקצת פחות מייאש ומעצבן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.