האימפריה כועסת שנית

האמת היא שמשחקי טאצ' התחילו להימאס עלי כבר לפני בערך חצי שנה, אבל היום במקרה התכוננתי להוריד בכלל משחק אחר בשם Lost Echo וכבדרך אגב הצצתי ברשימת המשחקים המורדים ביותר מהאפסטור ונתקלתי ב – Angry Birds Star Wars 2. בתור מי ששיחק בערך חמש דקות בדמו של המשחק הראשון, עניין אותי לדעת אם המשחק השני באמת שווה את ארבעת השקלים שהוא עולה, או שאולי מדובר בעוד מסחטת כסף שתדרוש ממני עוד כמה עשרות שקלים אחרי חמש דקות של משחק.

אז החדשות הטובות הן שבהחלט אפשר ליהנות מאנגרי בירס סטאר וורס 2 כמעט בחינם, אבל מי שציפה לשינויים בסדר גודל משמעותי או הליכה לכיוון של Angry Birds Space צפוי להתאכזב : מדובר בסך הכול בשיפור ושיוף של המשחק הראשון בתוספת של שלבי "הצד האפל" שבנויים בדיוק סביב אותו רעיון של השלבים הרגילים, רק עם חזירים במקום ציפורים וכוחות מעט אחרים.

ואם כבר מדברים על הנוסחה המוכרת של Angry Birds, לדעתי האישית הבעיה העיקרית בה הייתה ונותרה העובדה שמדובר בסך הכול בגרסה פרימיטיבית של Worms כשלמעשה צד אחד נשאר פסיבי. אם ב – Worms יכולתי לפחות לתרץ את הביצועים הגרועים שלי בכך שהמחשב הרבה יותר מדויק ממני ויכול לחזות 20 צעדים קדימה, באנגרי בירדס יש פשוט תחושה שהצלחה או כישלון תלויים בהזזת האצבע סנטימטר אחד לפה או לשם בדיוק לפי מה שמעצבי השלבים תיכננו. בהשוואה למשחק כמו דה ספלאטרס, מרגישים כאילו השחקן כבול בשלשלאות ואין לו באמת יותר מדי דרכים לעבור את השלב.

תפסת רובה לא תפסת

השילוב של הכוחות המיוחדים כמו קפיצות הלייט סייבר של יודה או שדה הכוח של אנאקין אמנם מוסיפים נפח נוסף למשחק, אבל הם גם אחראיים לכך שלפעמיים המשחקיות מרגישה עוד יותר לא מאוזנת כשהשלבים של הצד האפל הם קלים יותר ויש גם ציפורים כמו אובי ואן קנובי שכלי הנשק שלהם הרבה יותר קשים לשליטה (ברוב הפעמים שניסיתי לירות, יריתי לכיוון ההפוך אליו כיוונתי). מדי פעם אפשר להשתמש גם בציפורים אחרות מאשר אלו שנמצאות במלאי של אותו השלב, אבל המספר שלהן הוא מוגבל ביותר, אלא אם כן אתם באמת רוצים לשלם כסף…

עוד נקודה שמעט הציקה לי היא שרוב השלבים עדיין לא מתאימים לגודל המסך – אין לי שום בעיה לעשות זום פנימה והחוצה על המסך הסופר חד של האייפד, אבל אני בספק זה יהיה כל כך נוח על מסכים קטנים יותר כמו אלו של סמארטפונים, ותאמינו לי שאתם ממש לא רוצים לכוון על עיוור.

http://www.youtube.com/watch?v=XaE3x8oXIus

פעמיים כי טוב?

בסופו של דבר אין לי ספק שמי שלא שבע מששת המשחקים הקודמים בסדרה, בהחלט ייהנה גם מהמשחק החדש ומהמבחר המפחיד של ציפורים חדשות אותן הוא מציע, אבל מי שכבר מיצה את המותג (ובצדק), לא בטוח שיקבל פה יותר מכמה שעות בודדות של משחק לכל היותר. מצד שני, אולי בשביל ארבעה שקלים בסך הכול, זו לא עסקה רעה כל כך…

להורדת המשחק (משום מה הפעם אין גרסת PC, אולי בגלל מכירות מאכזבות?)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.