The Wolf Among Us : Faith

The Wolf Among Us הוא התוצר החדש מבית Telltale, שמאז הצלחתה עם The Walking Dead בשנה שעברה, כבר הוכיחה שהשילוב בין אלמנטים השאובים ממשחקי הרפתקאות קלאסיים יחד עם ממשק פשוט ואינטואיטיבי על גבול הקאז'ואל, יכול לעבוד גם במשחקים עם קו עלילה רציני וקודר יותר. (לפני כן היא הוציאה את פארק היורה שהיה מבוסס על רעיון דומה, אבל כשל כישלון חרוץ).

המשחק מבוסס על סדרת קומיקס בשם Fables המתארת כיצד יצורים מעולם האגדות והמעשיות הקלאסיות נאלצו למצוא להם מקום בניו יורק המודרנית תחת קהילה בשם פייבלטאון הנסתרת מפניהם של בני האדם ונקראת פייבלטאון. ואם לבני אדם מספיק קשה לחיות באחת הערים ההומות והצפופות בעולם, חשבו מה יעשו אותם יצורים אגדתיים שחלק גדול מהם תלוי בשיקויים יקרים אשר נועדו להסוות את צורתם ואופיים האמיתיים. למעשה, יצור אגדה שהצורה שלו חייתית מדי כמו למשל חזיר ואינו יכול להשתמש בשיקוי, נאלץ לגור בחווה מבודדת על מנת להרחיק אותו עד כמה שניתן מהאוכלוסייה האנושית.

במשחק עצמו, שכרגע אני אסקר רק את הפרק הראשון שלו הנקרא Faith (עם אופציה לסיכום כשיצא הפרק החמישי), אנחנו מגלמים את ביג באד וולף (ביגבי) שהוא למעשה גלגולו של הזאב הרע מהסיפור כיפה אדומה. ביגבי מתפקד בתור השריף של פייבלטאון ודואג ששום יצור אגדה לא יסתובב בחוץ כשהוא לא עוטה צורה אנושית. כפי שאנחנו מגלים בתחילת המשחק, המשימה מעט גדולה ממידותיו של ביגבי ואת רוב הזמן הוא מבלה בלילות לבנים ללא שינה בניסיון לרוץ סביב הזנב של עצמו (תרתי משמע), אבל כל זה משתנה כאשר אחת הפייבלס בשם אמונה (Faith) נרצחת ומזעזעת את עולמם של הפייבלס. ביגבי מוצא שהשם הרע שהוציא לעצמו במשך השנים לא יעבוד מן הסתם לטובתו וגם מראש העיר הוא לא יכול לקבל יותר מדי עזרה, מה שמחייב אותו לשתף פעולה עם שלגיה על מנת לנסות  ולהתחקות אחר הרוצח.

אינפלציה של דמויות

אם נקודת החוזק של "המתים המהלכים" הייתה טמונה ביחסי האנוש המורכבים ובקונפליקטים בין הדמויות ובין הדמויות עצמן, The Wolf Among Us נע בקצב מהיר יותר וקופץ מדמות לדמות, אם בגלל שמבחינת ביגבי כולם חשודים, ואם בגלל שהמשחק משגר שתיים או שלוש דמויות חדשות בערך כל סצנה. לפי הטיזר לפרק השני, אני רוצה להאמין שהדבר נועד על מנת להתרכז בדמותו של ביגבי עצמו ולפתח אותה, אבל עם סרטי הנוקמים והמשחק האחרון של לגו מארוול שמאחד לא פחות מ – 150 גיבורי קומיקס, אני מקווה מאוד שלא מדובר בטרנד… למרבה המזל, מרבית הדמויות מספיק מעניינות כדי להצדיק את ההופעה שלהן, במיוחד כשחלק מהן לא הופיעו בקומיקס קודם לכן.

גם מבחינה טכנית נראה שהפעם Telltale שינו מעט כיוון והחליטו ללכת על סגנון "שטוח" יותר שלמרבה הפלא נראה הרבה יותר צבעוני והרבה פחות מרוח גם ב FULL HD, מה שגרם לי קצת להצטער שאין בגרסת ה -PC תמיכה בגיימפד.

מבחינת רמת קושי, הקושי האמיתי במשחק היה ונשאר איזו החלטה לקחת, ומעכשיו תוכלו לראות במה שאר השחקנים בחרו עוד לפני שתסיימו כל פרק. כרגע לא נראה שיש בחירות גורליות במיוחד, אבל אם ללמוד מהמתים המהלכים, זה עשוי להשתנות בהמשך.

שווה לחכות להמשך

למרות שכרגע אני לא יכול להימלט מן התחושה שהמשחק אולי נכנס לקצב טיפה מהיר מדי (שיחקתי בו פחות משעתיים לדעתי), קשה עדיין לשפוט אותו רק על סמך פרק אחד, ואצטרך לשחק בשאר הפרקים כדי לענות על השאלה הזו.

גם אם אתם לא חובבי משחקים מושבעים, אבל קומיקס ופנטזיה הם בנפשכם ואתם מחפשים דרך אינטראקטיבית יותר לחוות אותם, כדאי לכם לשים עין על The Wolf Among Us  (בכל שלב תוכלו להוריד את הפרקים שכבר שוחררו ולהדביק את הפער מול שאר השחקנים). רק קחו בחשבון שלמרות שמדובר במשחק שאינו ריאליסטי, הוא עדיין מדורג לקהל בוגר בלבד (M).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.