Beyond Good and Evil 2 מראה סימני חיים נוספים

Beyond Good and Evil 2 מראה סימני חיים נוספים

Beyond Good and Evil הוא כנראה אחד מהמשחקים האלו שמרוב שכותבים על הכישלון המסחרי שלהם כבר הפכו למשחקי פולחן שחייבים לשחק בהם, אבל במקרה הזה באמת שמדובר במשחק מצוין ממישל אנסל שהביא לנו את ריימן.

אז אם משום מה לא שיחקתם בו, BG&E משלב בין משחק אקשן, התגנבות, מרוצים ואפילו סימולציית צילום – כל זה בעולם חייזרי מוגבל יחסית, אבל מרשים לזמנו. אם במקרה יש לכם אקס בוקס וואן ויש לכם גישה לגרסת ה-HD, תגלו שהיא עדיין שורדת את מבחן הזמן אף על פי שהיא בעצמה כבר בת 7 שנים (איך שהזמן עובר מהר…). ניתן גם לרכוש את גרסת ה-PC המקורית, אבל אני לא מוכן להתחייב על האופן שבו היא רצה על מחשבים מודרנים…

המשחק שעלה מן המתים

ב-2008 כבר ראינו סימנים ל-BG&E2 ואפילו טיזר שהציג את הסיידקיק  Pey’j מהמשחק המקורי ביחד עם דמות נשית שאמורה הייתה להיות Jade כששניהם תקועים באמצע המדבר ומשוועים לעזרה.

לאחר חמש שנים משחרור מהמשחק המקורי ועוד כמה שנים טובות שעברו מ-2008, כבר אבדנו תקווה שהמשחק יראה אי פעם אור, אבל בשנה שעבר יוביסופט חשפה שהמשחק עבר Reboot ועלה מן האוב.  בווידאו אתם יכולים לראות את הטריילר משנה שעברה שמציג עולם בו שורר כאוס.

למרות שהשם הרשמי שלו עדיין כולל את הספרה 2, בטריילר, על פי ההכרזה הרשמית, היה ניתן להתרשם שהמשחק יהיה למעשה Prequel המתרחש בעולם טכנולוגי מתקדם בו חיות אינטליגנטיות ובני אדם חיים זה לצד זה כפיראטים בין חללים עושים ככל העולה על רוחם תוך כדי שהם נמלטים מגורמי אכיפת החוק במה שנראה קצת כמו שילוב של מלחמת הכוכבים ובלייד ראנר.

הפרטים החדשים שנחשפו אתמול מספרים לנו שהמשחק מתרחש כ-300 שנים לפחות לפני המשחק המקורי בעידן שבו בני האדם גילו דרך לגמוע מרחקים ארוכים בזמן קצר, אך הטכנולוגיה אותה פתחו תקפה אותם בחזרה. כעשרים שנים לאחר מכן, הופיע בין הכלאיים הראשון שהוא לא אחר מאשר פג’י, וצוות הפיתוח אכן אישר שזה הוא אשר מופיע בטריילר, בגרסה צעירה יותר כמובן.

בסופו של דבר בני האדם מוכרחים לעזוב את כדור הארץ לטובת מערכת כוכבים בשם System 3  המבוססת על שילוב של תרבויות ובראשן התרבות ההודית, ומכאן פחות או יותר אמור להתחיל המשחק (אף על פי שבהחלט עשויים להיות קטעי פלאשבק).

קפיצת חלל

ביחד עם פרטי העלילה וההתרחשות, שוחררו אתמול גם שני טריילרים שאחד מהם מהווה גרסה מורחבת של השני ומציג ריאיון עם המפתחים. בטריילרים ניתן לראות אמנם רק גרסת פרי-אלפא בפיתוח ראשוני וכמה לכידות תנועה, אך ניתן להתרשם מכך שהמשחק ישלב בין קרבות פנים מול פנים עם מחווה ברורה לסגנון הלחימה ג’ייד מהמשחק הראשון, בד בבד יהיה ניתן לנוע בחופשיות בתוך עולם המשחק ואפילו לקפוץ בין ספינות חלל או להשתתף בקרבות ביניהן.

(מומלץ להפעיל את התמלול לאנגלית)

וכן, ההכרזה היותר חשובה שנרמזת בין השורות היא שהמשחק יכלול מרכיב של קרבות מרובי משתתפים. לא ברור איך זה בדיוק ישתלב עם הנראטיב של המשחק, אך כנראה שיהיה ניתן לעבור בין משימות ראשיות לבין משימות צדדיות שידרשו שיתוף פעולה של כמה שחקנים – קונספט שיוביסופט ניסתה אותו כבר עם שני משחקי Watch Dogs , ואני מקווה שיבשיל כאן יותר.

בסופו של דבר אני חייב להודות שהטריילר הזה הפתיע אותי לטובה מכיוון שהוא מוכיח בברור שיש כבר יש כאן קונספט ראשוני שעובד (גם אם הוא נראה שאפתני למדי) ואולי המשחק לא יכנס עוד פעם ל-Development Hell נוראי שימשך עד הדור הבא…

שווה גם להסתכל באתר הרשמי למרות שרישום לעדכונים מחייב אתכם לפתוח חשבון Ubisoft אם אין לכם אחד כזה…

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.