תחרות החידושים (רימייקים) 2008

אתר retroremakes.com מתמקד בימים רגילים בחידושים למשחקים מכל התקופות והזמנים.כל אחד רשאי לשלוח את היצירה שלו כל עוד היא מתואמת עם היוצר המקורי של המשחק (ובדרך כלל אין בעיה).

פעם בשנה – בערך באזור ספטמבר , האתר מארגן תחרות נושאת פרסים לפי קטגוריות. עד היום התקיימו שתי תחרויות (2006-7) עם כמה עשרות יצירות בכל אחת מהן. השנה ישנן שש קטגוריות:

[ad#ad-3]

  • חידושי רטרו – כל משחק מחודש, ובתנאי שהמקור שלו לא נחרש ונכתש כבר בעבר (כמו פאקמן או פונג). ההמלצה היא להוסיף מעט תבלינים חדשים או לפחות לתקן בעיות שהיו במשחק המקורי (כמו במקרה של head over heels).
  • משחקים שלא היו – המטרה כאן היא לקחת משחק שבוטל ונחשפו ממנו פרטים מסוימים (אפילו טיזר) ולתת לדימיון להשתולל. הכוונה היא לא למשחקים בידיונים שהוזכרו בדרך אגב בספר או סרט…
  • ההמשכים שלו היו – בניגוד לשם הקטגוריה, המטרה היא לא ליצור משחק המשך למשהוא מוכר ,אלא לקחת דמות שולית ולבנות לה משחק שלם.
  • משחק להלן – Helen and Douglas House הוא הוסטל לצעירים ומבוגרים אשר חולים (לא עלינו) במחלה סופנית ובדרך כלל סובלים ממגבלות כאלו או אחרות. הרעיון הוא להביא לאותם חולים משחקים שנמצאו בירידים שונים משנות ה20 של המאה הקודמת ואילך.  לנו בארץ זה נשמע קצת מוזר, אבל הכוונה היא בסך הכל למכונות פשוטות כמו למשל הוקי אוויר , כדורגל שולחן או ,"הכה את התנין בפטיש". המשחק אמור לפעול באמצעות כפתור אחד או חישן לזיהוי תנועות עיניים.
  • 8 ביט מש-אפ (mashup) –  מי שמשתמש הרבה באתרי מוזיקה בוודאי כבר מכיר את התופעה- לוקחים שני שירים ומשלבים אותם ביחד. כאן עושים בדיוק אותו הדבר, רק עם שני משחקים שונים מעידן ה8 ביט (משחקים מתקדמים יותר הם פשוט יותר מדי מורכבים כנראה…).
  • אנחנו אוהבים את זה רטרו – למרות ההתלהבות של המארגנים ,לא מדובר בחידוש (תרתי משמע) גדול : יש ליצור משחק שנראה כאילו הוא נוצר במקור על מערכת רטרו מסוימת, החל מהאפל 2 ועד הקומודור. הסיבה שאני אישית לא מתלהב היא שמשחקים כאלו נוצרים באופן שוטף כל הזמן באינטרנט בערך מאותו הזמן שבו נוצרו האמולטורים הראשונים.

התחרות התחילה בראשון לספטמבר ותימשך עד השישה בדצמבר כאשר אפשר להירשם עד העשרים ושלושה בנובמבר. תהליך השיפוט אמור להימשך עד השישה בינואר 2009. בנוסף, אסור להשתמש במשחקים שתהליך הפיתוח שלהם התחיל לפני תאריך פתיחת התחרות ועליהן להיות תחת רישיון Freeware (לא להימכר בכסף)

התחרות ממומנת על ידי אתרי משחקים שונים (את הרשימה אפשר לראות בלוגו התחרות) והפרסים יכללו בעיקר חבילות משחקים וחבילות פיתוח מאותם הספונסרים. יהיו גם וואצורים בסכומים לא גדולים במיוחד (250 דולר לכל היותר), אך סך כל הפרסים שיחולקו מסתכמים בסכומים נאים למדי.

את המשחקים ניתן לשלוח לפורום הרלוונטי באתר, ולמרות שבשום מקום לא רשום שהם אמורים להיות באנגלית, לא ראיתי  שום משחק בשפה אחרת עד עכשיו (המקום הכי טוב לחידושים בעברית הוא עדיין upload.co.il). אני מאמין שאם יש מתכנת ישראלי רציני בתחום, הוא כבר מכיר את האתר, אבל לרובינו זו הזדמנות טובה לראות איך נראה הליך פיתוח, וזה גם משהוא, לא?

אגב, סתם לידע כללי – על מנת ליצור משחקים היום, לא חייבים להשתמש בערכות פיתוח יקרות או אפילו בשפות תכנות, אפשר להעזר בשלל תוכנות כגון AGS,RPG Maker וכל מוצרי Clickteam. אמנם רוב המשחקים בתחרות נוצרים על ידי מתכנתים של ממש , אבל זה בהחלט לא הכלל.

One comment

  1. פינגבק:תחרות החידושים 2008 - המתמודדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.