פינת הנוסטלגיה Jill of the Jungle (ג'יל מלכת הג'ונגל)

מדי פעם אתר GOG מוסיף לקטלוג שלו משחקים חינמיים, ואתמול הגיע זמנה של טרילוגיית Jill of The Jungle. Jill  היה אחד המשחקים הראשונים של Epic Games  (אז עדיין Epic Mega Games) שנכנסה לשוק הצפוף של חברות כמו ID ו-Apogee שהתמחו במשחקים זולים חינמיים למחצה עם אפיזודה אחת חינמית.

קודם כל, צריך להודות ששלושת הפרקים רחוקים מלהיות מצוינים : הם אמנם מתהדרים בגרפיקת VGA עם כמה אפקטים יפים כמו גראדינט של צבעים (שהיה חידוש בתקופת ה-16 ביט), אבל מבחינת המשחקיות, אין ספק שמשחקים אחרים מהתקופה כמו Commander Keen שמים אותם בכיס הקטן… רוב הזמן יורים, קופצים או מתחמקים ממלכודות בדרך מצד אחד של המסך לצד השני. מדי פעם אפשר להפוך לצפרדע או אפילו לדג, אבל כמו שאפשר לצפות, זה לא ממש מרגש וחיוני בעיקר בשביל לפתור כל מיני פאזלים קטנים.

באופן מעט משונה, הדבר הכי זכור לי מהמשחק הם האפקטים המוזרים שנשמעים כאילו לקחו אותם מספריית דגימות של סרט חלל משנות השמונים… (מה שתכל'ס הוא לא בלתי אפשרי…). גם המוזיקה די טובה ומדגימה יפה מה היה אפשר לעשות עם הסינטיסייזרים הפשוטים של אז.

למרות זאת, אני חושב ש-Jill  סלל את הדרך למשחקים טובים הרבה יותר, במיוחד בכיכובן של גיבורות, משהו שאז עדיין היה די מהפכני במשחקים של היו משחקי תפקידים. EPIC אמנם הסתפקה בסוג של יורש רוחני בשם Xargon  שהיה טוב יותר בכמה וכמה רמות, אבל משחקים כמו Inner Worlds (שהפך לחינמי) הראו באמת מה אפשר לעשות עם הז'אנר הזה.

אם הסרטון בכל זאת הצליח לעשות לכם חשק לשחק, אתם יכולים להוריד את המשחקים בחינם מהעמוד שלו ב- GOG (לאחר פתיחת חשבון)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.