סוניק בהפוכה (Sonic & All Stars Racing Transformed)

סוניק בהפוכה (Sonic & All Stars Racing Transformed)

Sonic & All Stars Racing Transformed הוא עוד משחק בסדרה ש – Sumo Digital מפתחת עבור סגה בהצלחה מרובה בשנים האחרונות : אם Outrun Coast 2 Coast היה משחק מרוצים מעט בוסרי, אז Sonic & All Stars Racing כבר היה משחק מוצלח הרבה יותר שאולי לא ניתן פייט אמיתי למריו קארט, אבל בהחלט היה נציג מוצלח של סוניק בגזרת משחקי הקארטינג…

http://www.youtube.com/watch?v=FE9q8IImoaY

Transformed הוא עוד שלב באבולוציה של הסדרה, וגולת הכותרת המרכזית של המשחק היא היכולת להחליף בין כלי רכב רגיל לסירה ואפילו מטוס. למעשה המילה “להחליף” יכולה להטעות, מכיוון שההחלפה נעשית באופן אוטומטי כאשר עוברים בשערים מסוימים. השליטה בסירה דומה למדי לשליטה ברכב למעט הפניות שדורשות טיפה יותר תשומת לב. לעומת זאת, השליטה במטוס כבר הופכת להיות שליטה במימד נוסף, מימד הגובה.

סוף לדריפט

עוד שינוי חיובי לעומת המשחק הקודם מתבטא בכך שכבר לא צריך לעשות כל כך הרבה Drifting. להזכירכם , Drifting זה בעצם זריקת זנב, כאשר לוחצים על דוושת הברקס ובו זמנית מטים את הרכב לאחד מן הצדדים. ה – Drifting עצמו מבוצע בדרך כלל בסיבובים מהירים על מנת למלא את מד הטורבו וכך להרוויח זמן בחלקים הישרים של המסלול.

הבעיה עם רוב הטכניקות של הדריפטינג ברוב המשחקים היא שהוא פשוט גוזל את תשומת הלב של השחקן וגורם לו לנסות למלא את מד הטורבו באובססיביות. ב – Sumo כנראה הבינו שהדריפטינג באמת יותר גורע מהמשחק מאשר תורם לו, ולכן החליטו להחליף אותו בפסי האצה שנמצאים על המסלול. לימוד של המיקום של הפסים האלו הוא בדרך כלל קריטי על מנת להגיע למקום ראשון במירוצים נגד שחקנים אחרים או המחשב. הדריפטינג עדיין נמצא בשלבים מסוימים במשחק, אבל הוא ממש לא משתלט עליו כמו ברוב המשחקים האחרים…

האווירה היא חזות הכול

בדיוק כמו ש – Transformed מנסה לקחת את המשחקיות למקום טוב יותר, כך הוא גם מנסה לצאת חן בעיני השחקנים הנוסטלגים שגדלו על המשחקים השונים של סגה לאורך הדורות : החל מאלכס קיד (כן, אלכס קיד!) וגולדן אקס, דרך After Burner ועד למשחקים מודרניים יותר כמו סמבה דה אמיגו ו – Super Monkey Ball . המסלולים שמעוצבים לפי כל משחק, כוללים תפאורה וסאונד שנלקחו הישר מאותם משחקים, אבל בחזות מודרנית יותר (אין כאן פיקסליזציה מוגזמת או שימוש באפקטים של רטרו).

לדעתי המטרה כאן הייתה ליצור משחק שבאמת כל המשפחה תוכל לשחק בו, ואסור לשכוח שהגיל של הגיימר הממוצע הוא מעל ל – 30 היום. כלומר, גיימרים רבים הם כבר הורים שמשחקים עם ילדיהם בני העשרה. אני לא אומר שילדים בני 10 פתאום יתחילו לשחק באלכס קיד, אבל בהחלט יש למשחק גורם משיכה גדול מאוד גם עבור מבוגרים שלא שיחקו במשחק כבר שנים, חלק מכך הודות לשליטה הפשוטה יחסית…

מולטי מירוצים

אני בדרך כלל לא נכנס להשוואות בין גרסאות שונות של אותו המשחק, אבל אין ספק שההסבה של Transformed למחשב נעשה הפעם כמו שצריך עם כל מצבי המשחק האפשריים כולל משחק ברשת (ב – All Stars המקורי לא היה אפילו מסך מפוצל!).

מעבר לאפשרות לשחק במולטי, המשחק מציע גם מספר אירועים מעניינים מעבר למירוץ רגיל, כמו למשל, מסלולים שבהם צריך להתחמק מהתנועה על מנת שלא לאבד זמן, או מסלולים שבהם צריך לעבור בין טבעות שונות באמצעות מטוס בלבד (בדומה ל – Pilot Wings אבל עם שליטה ארקיידית יותר).

לסיכומו של דבר, מבחר המסלולים שהמשחק מציע הוא מרשים למדי, גם אם הזירות השונות מתחילות לחזור על עצמן אחרי בערך 10-12 מרוצים (יש 25 מסלולים שונים, אבל חלקם מאותם משחקים כמדומני), הרי שכל מסלול עדיין שונה מאוד מקודמו מבחינת המבנה שלו או המשימה שצריך לבצע, ולכן יש עדיין מספיק גיוון כדי להחזיק את רוב השחקנים. מי שמצב הקריירה של ה – Cups לא מספיק לו, יכול לפתוח גם מצב Grand Prix שמוקדש בעיקר למירוצים בהם הראשון מנצח, כמו במשחקים הקלאסיים, ובלי כל מיני אירועים שאולי לא מעניינים את אלו שרוצים את חווית ה – Hardcore.

http://www.youtube.com/watch?v=EtPRmwfI1R8

סוניק למחשב מעולם לא נראה טוב יותר

לסיכום, אחרי שבמשך שנים קיבלנו בעיקר שאריות של משחק סוניק מהעבר הרחוק למחשב (אולי למעט Sonic Generations שהיה בעיקר היוצא מן הכלל שלא מעיד על הכלל), סוף סוף אנחנו מקבלים משחק ראוי לשמו שלא מנסה לתת הנחות למחשב האישי ובאמת נראה טוב ומציע את כל מה שמציעות גרסאות הקונסולות. גם המחיר שנע בין 25 ל – 30 דולר (תלוי היכן קונים את המשחק), הוא שפוי הרבה יותר למשחקים מהסוג הזה ומראה שסגה בהחלט יודעת לכוון לקהל השחקנים הנכון שנמצא איפשהו בין הגיימרים המזדמנים לכבדים יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.