הגובלינים חוזרים!

אני מאמין שכל מי שגדל על משחקי מחשב בשנות ה90 הכיר לפחות את אחד ממשחקי הגובלינים. משחקי הגובלינים השתייכו אמנם לז'אנר ההרפתקאות (קווסטים), אבל בניגוד לכל חבריהם, כמעט לא היו בהם שיחות עם דמויות אחרות, ורוב החידות התבססו על אינטראקציה בין השחקן לבין הסביבה. בהתאם, היה ניתן לשלוט ביותר מגובלין אחד, כאשר לכל אחד מהם תכונות ייחודיות (המספר השתנה בכל פרק) . סדרת הגובלינים התאפיינה גם באזורים קטנים ביותר ורדיפה אחרי אוביקטיים קטנים מאוד, מה שלא ממש עזר לפופולריות שלה בקרב שחקנים רבים.

האכזבה הרצינית של חובבי הסדרה הגיעה לאחר יציאת המשחק הכאילו רביעי בסדרה : וודרוף והשניבל של אזימוט שלא עוצב על ידי יוצר הסדרה המקורית, פייר גילהודס (אם כי הוא השתתף בצד האומנותי). לא רק שהפעם לא היה ניתן לשלוט ביותר מדמות אחת, אלא שהחלוקה לאזורים קטנים נעלמה כמעט לחלוטין, והחידות הפכו למייאשות עד בלתי אפשריות לגמרי. גם הבאגים הרבים לא ממש שיפרו את המצב. ולמרות זאת, סיירה (המפיצה) תכננה המשך שנגנז לבסוף.

ועכשיו… 19 שנים לאחר יציאת המשחק הראשון בסדרה, מתוכנן לו המשך ישיר בשם גובלינים 4! חלום או אסון?

וכשאני כותב המשך ישיר, אני בהחלט מתכוון לזה. במשחק הגובלינים המקורי המלך השתגע ושלושת הגובלינים היו צריכים למצוא עבורו תרופה. היה ניתן לשלוט בשלושה גובלינים שונים : המכשף , הבריון ונושא הכלים (השמות השתנו בין אירופה לאמריקה). כל אחד מהם יכול להתגבר על מכשולים בדרכו שלו כאשר נושא הכלים הוא היחיד שיכול להרים ולהשתמש בחפץ אחד על משהוא אחר.

בגובלינים 4 שולטים באותם שלושה גובלינים כאשר המטרה הפעם היא להציל את השנבוב האהוב של המלך. למעט הגראפיקה התלת ממדית, השליטה נעשית בדיוק כמו במקור – עם העכבר ! לפי סרטי הוידאו ששוחררו , נראה כי נושא החפצים יוכל הפעם לסחוב יותר מחפץ אחד. בסך הכל יהיו 16 מסכים שונים כאשר חלקם הגדול נלקחו הישר מהמשחק הראשון (בלי אותן חידות נקווה). רמת הקושי מוגדרת ככזו שגם בן 8 יכול לעבור ממסך למסך בפחות משעתיים. לא נשמע ממש קל, אבל סביר להניח ששחקן ממוצע יסיים את המשחק בפחות מעשר שעות, לא אורך חיים גבוה במיוחד…

האם זה ילך? אין ספק שעבר יותר מדי זמן מאז המשחק הטוב האחרון של הגובלינים. מצד שני , הגרפיקה התלת ממדית לא ממש מרשימה וסביר להניח שהיא פשוט נועדה לרכב על טרנד סרטי האנימציה התלת ממדים. אבל בעצם, מה רע בכך שגם קהל צעיר יותר יחשף לסדרה הנהדרת הזו? לדעתי, כלום! אם המשחק יתומחר במחיר הוגן (20 יורו נניח), לא תהיה לאף חובב גובלינים סיבה לפספס אותו, כל חובב קווסטים הרי יודע שהגרפיקה היא לא העיקר…

כך או כך, למשחק מתוכנן שיווק מסיבי למדי בכל אירופה ובכמה וכמה שפות. בואו רק נקווה שנקבל את כל הגרסאות באותה השנה , ועם כמות הטקסט האפסית, זו לא צריכה להיות בעיה… מי יודע, אולי סוף סוף כמה שחקנים אדוקים ירימו את הכפפה ויתרגמו את המשחק לעברית? (ואם למישהוא יש יוזמה רצינית בעניין הוא מוזמן לפנות לinfo@goblins4.com).

אני כבר לא יכול לחכות… ולמי שמרגיש כמוני ,הנה הטריילר של המשחק:

2 Comments

  1. פינגבק:משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  2. פינגבק:הגובלינים שוב כאן « עולם הקווסטים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.