הדבר הבא : אתרי משחקים ברוטב ספאם

בזמן האחרון התחלתי לקבל יותר ויותר פינגים משונים מאתרים חשודים. מסתבר שאתרים אלו הם פשוט אתרי משחקים המתורגמים תרגום מכונה משפה אחרת.  את הטקסט המקורי לא הצלחתי לאתר (וגם לא ממש בא לי להשקיע בזה זמן), אבל למרות שאיכות האלגוריתם עלתה, עדיין מדובר בספאם מהסוג הגרוע ביותר. שימו לב למשל לעמוד הזה . קריא ? אולי… אינפורמטיבי? לא ממש!

אז איך בדיוק התופעה הזו מתקשרת לפינבקים? האתרים הללו משתמשים בסקריפטים לאיתור בלוגים על פי מילות מפתח וכך אני מוצא פוסטים כמו אלו מאתמול (כן, הם מהירים) תחת related blogs, כמובן שאני לא מאשר אף פינבק שכזה מכיוון שגם שם האתר הוא בעצמו ספאם ("רוצים לשחק" או משהוא כזה).

התופעה הזו של הקמת אתרי ספאם חצי אוטומטים מוכרת כבר בחו"ל ולמעשה אחת המטרות של האלגוריתם החדש של גוגל (קפאין) היא לסנן אתרים שכאלו. ברגע שאלו משתלטים על מקומות ריאלים בתוצאות החיפוש, התוצאות נעשות פחות ופחות רלוונטיות עבור רוב הגולשים. בישראל , כפי שניתן לראות, התופעה הזו רק מתחילה להכות שורשים . אבל, כידוע, ברגע שמישהוא מצליח, ישר קמים לא מתחרים. נכון, לא חסרים אתרי משחקים נחותים ידנים גם בארץ, אבל תאמינו לי שאתם לא רוצים את אתרי הספאם האלו לצידם.

אם למישהוא יש מידע נוסף, אשמח לשמוע, המעטים שבכלל הכירו את התופעה בארץ לא ממש נידבו מידע (מעניין למה?!).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.