גם הסגולים בעסק..

כמה ימים אחרי המיתוג החדש המי יודע כמה של סלקום מתפרסם נתונים על בזק שלפיהם שירות Bgames כולל כבר כ20 אלף מנוים (וכל מנוי משלם 20 שקלים לחודש). זה שחברות התקשורת הן כבר מזמן לא חברות תקשורת, אלא חברות תוכן ו"ניו מדיה" כבר ברור מזמן, אבל בחודשים האחרונים נראה שזירת המשחקים מתחילה להתחמם גם כן. סלקום אמנם לא מציעה משחקים להורדה למחשב כחלק מהשרות החדש שלה, אבל היא כן מציעה "אזור לגיימרים" שיש לו פוטנציאל נהדר, אבל לא ממש ממומש. החידוש הוא שניתן לשחק חלק מן המשחקים לפני שקונים אותם באמצעות אמולטור JAVA של משחקי J2ME (הפורמט שעדיין שולט ברוב משחקי הסלולר היום). הקטע הוא שמדובר רק ברשימה מצומצמת מאוד של משחקים (פחות מ50) בעוד כל שאר המשחקים באתר הם עדיין רק לקניה. יותר מכך, כאשר נכנסים לעמוד של כל משחק ומשחק האפשרות לשחק בו נעלמת, ויש לחזור שוב לעמוד הראשי.

המהירות של האמולטור עצמו טובה, והאפשרות לשחק עם החיצים בהחלט  נזקפת לזכותו, אבל לא ברור למה אמולטור שמיוצר ב2009 לא כולל סאונד כשיותר ויותר מכשירים מגיעים עם רמקול חיצוני והופכים את הצליל במשחקים למשהוא שבהחלט אפשר לשים לב אליו גם בלי אוזניות. לפחות מבחר המשחקים חביב וכלל להיטים כמו Sims 2, Doom RPG,Bejewelded ואפילו גיטר הירו. רק החלוקה לנושאים מעוררת בחילה – "חושב" , "שורף זמן" – מעניין אם עורך התוכן של האתר הוא בכלל אנושי…

בסך הכול מדובר בצעד בכיוון הנכון, אבל לא נראה לי שהוא ימנע הורדות לא חוקיות של משחקים סלולרים ,במיוחד כשאין עליהם שום מנגנון הגנה וכל אחד יכול להעביר אותם ממכשיר למכשיר כאוות נפשו כל עוד הוא יודע איפה למצוא אותם בנבכי כרטיס הזיכרון. (יצא לי להוריד משחקים פרוצים מאתרים לגיטמים כביכול שפשוט סמכו יותר מדי על הגולשים שלהם). אגב, אם אתם בעלי אתר משחקים, בוודאי לא תשמחו לדעת שהקישורים למשחקים הם קישורי JAVA והיכולת לקשר מוגבלת ביותר.

חכו חכו שהiPhone יגיע… 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.