מגה סטאר

פוסט הסיכומים של השבוע הזה עומד בסימן מייקל ג'קסון – כשאחד מכוכבי הפופ הגדולים ביותר בכל הזמנים הולך לעולמו בגיל כל כך צעיר, זה פשוט עצוב, ולא ממש משנה כמה מחלוקות הוא עורר.

למייקל יש קשר עמוק להיסטוריה של משחקי הוידאו, למעשה מדובר בידוען (סלב) הראשון שהוציא משחק על שמו ובדמותו. מדובר כמובן על Moonwalker ובעצם הכוונה היא לשלושה משחקים שונים לקונסולות, למכונות הארקיייד ולמחשב האישי. הגרסה הידועה ביותר היא זו למגה דרייב ולמאסטר סיסטם שנוצרה על ידי סגה ובעצם הייתה מעין ספין אוף של שינובי, רק עם דמותו של ג'קסון, הכובע שלו וילדות קטנות שצריך להציל (באמת שאני לא מנסה לרמוז שום דבר…). המשחק זכה לביקורות רבות, חלקן מהללות וחלקן קוטלות, האמת כנראה איפשהוא באמצע :

הקטע הבאמת מוזר שכרגע אין שום דרך חוקית לקנות את המשחק,  אבל סביר להניח שבימים הקרובים הוא ימצא את דרכו בעיתוי מפתיע אל ה – Virtual Console של הWii אם לא לאתר משחקי הפלאש של סגה

רובוטריקים 2 כבר מסתובב באתרי ההורדת הפיראטים –  בדרך כלל כשאנחנו מדברים על קבוצות שפורצות משחקים אנחנו מזכירים אותן רק בהקשר השלילי ׁ, אבל האם ידעתם שלא מעט מהטריינרים שאתם משתמשים בהם נוצרו על ידי אותן קבוצות ממש?! כמובן שזה לא מצדיק בשום צורה את הפעילות הבלתי חוקית שלהן (שהרי הן משחררות את המשחקים עצמם ולא רק את אמצעי הפריצה), אבל בכל זאת מדובר בנקודה למחשבה שמעלה כמה שאלות פילוסופיות – האם זו עוד דרך לגרום לחברות המשחקים נזקים עקיפים בכך שזמן המשחק מתקצר, או שאולי זו עוד דרך לעזור לשחקנים – כחלק מהמוטו שבו רוצות הקבוצות שתאמינו (אם אהבתם את המשחק – קנו אותו!) ?!

הסימולציה של הונדהמפאת מעט הכבוד שעוד נותר לי למפרסמים באמצעות משחקי פלאש, לא כתבתי את המילה סימולציה במרכאות, אבל חבל שבארץ עדיין לא הפנימו (כמעט) שמשחק פרסומי צריך להיות קודם כל משחק ואחר כך פרסומת. אז תסלחו לי, אבל להזיז מכונית מימין לשמאל ולאסוף מיכלים ירוקים זו סימולציה אך ורק במושגים של שנות ה80.  תהליך הרישום עצמו חודני למדי, ברור שכדי לאמת את הזכיה צריך גם מספר ת.ז. , אבל האם חייבים לדרוש זאת לפני המשחק ולא אחר שמגיעים לHigh Score?!

Unity 3d סוף סוף מראה פוטנציאל אמיתי – Unity 3D הוא עוד מנוע תלת ממדי בהבדל אחד קטן אך חשוב : הוא פועל גם בתוך הדפדפן ואפילו במסך מלא (אם רוצים). התוצאות שמתקבלות יכולות להתחרות בכל משחק תלת ממדי ממוצע מהשנים האחרונות וזמן הטעינה קצרצר לעומת משחק פלאש תלת ממדים (ומוגבלים בדר"כ). המשחק האחרון שמשתמש בטכנולוגיה הזו שייך לסדרת לגו מלחמת הכוכבים, אך משום מה הוא כולל אך ורק אקשן צרוף ללא אלמנטים של החלפת דמויות או בניית כלים מאבני לגו שהפכו את הסדרה למה שהיא. אין לי מושג אם זה ישתנה בגרסה המלאה שתצא באוגוסט, אבל לפרסם סדרה כל כך מהנה באמצעות ורסיה מוגבלת שלה זו טעות נוראית לדעתי –  כאילו שאם ההמשכון / ספין אוף הזה יהיה טוב מדי, אנשים לא ירצו לקנות את המקור… בכל מקרה, הנקודה שרציתי להדגיש היא שבסך הכול מדובר באמת בטכנולוגיה נהדרת שפשוט נראית מדהים.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.