כבר לא בטוח לגבי GOB4

עדכון – אפשר לישון בשקט 🙂 🙂

הטור הזה יהיה קצת יותר אישי ופחות מהוקצע עמכם הסליחה 🙂

למי שלא יודע,  גובלינים 4 אמור לצאת באופן רשמי ב1 למאי או שבעצם הוא כבר יצא אתמול (תלוי איפה מסתכלים) באירופה. מספר אתרים זריזים כבר הספקו להעלות אותו ומספר אתרים ישראלים אף הספיקו להעתיק אותם כבר לפני כשבוע . אם אתם רוצים להזמין את המשחק בצורה חוקית כדאי מאוד שיהיה לכם קרוב משפחה בארה"ב משום ששם המשחק נמכר ב20 דולר לערך , אך כרגע שום חנות ששולחת לארץ לא מחזיקה אותו (שם הוא בכל מקרה יצא רק בשמונה במאי).

עבור מי שרוצה להזמין מאנגליה המצב לא פחות מתוסבך : המחיר כמובן מעט יקר יותר (14 פאונד ממוצע ו19 מחיר רשמי), אבל משום מה זמן ההמתנה עומד על שבועים עד ארבעה בחנויות שבהן המשחק לכאורה כבר יצא. האתר הרשמי של המשחק יקבל הזמנות החל מה27, אך לא ברור באיזה מחיר ולאן בדיוק.

ולמה זה כל כך מיותר ומעצבן אותי? כי זו בדיוק הדרך הכי פחות נכונה לשווק משחק שכזה – נוצר מצב אבסורדי שבו אם אני רוצה להשיג אותו בצורה כי מהירה אני חייב להוריד אותו (ולא, אני לא הולך לעשות את זה). לעומת זאת, אם המשחק היה זמין באיזושהיא צורה של הפצה דיגיטאלית, כולם היו יוצאים מרוויחים, כי לפי המהירות שבה התבצעה הפצת העותקים הפיראטים, ספק אם בכלל קיימת איזושהיא טכניקה כנגד העתקה על הדיסק, ואת Steam קצת יותר קשה לתחמן.  אני נוטה לחשוב שקהל המעריצים האדוק של המשחק לא מורכב רק מתושבי אירופה או ארה"ב, ואני סבור שלחלק מהם תיגמר הסבלנות אפילו יותר מהר ממני.

כמו שזה נראה כרגע, אני פשוט אחכה עד שאמצא אתר אמריקאי שכן ישלח לארץ, הזמן לא כל כך משנה לי כל עוד המחיר לא יקפוץ פתאום בכלל כל מיני סוגי משלוחים והיטלים. אם תראו את הסיקור עוד שנה וחצי, תבינו למה.

4 תגובות

 1. בעיקרון סדרת הגובלינים זו סידרה של קווסטים עם פחות דיאלוגים וחלוקה לשלבים. זאת אומרת שרוב הזמן אתה מבלה עם החפצים שלך וכל מיני אוביקטים במסך. בשנות ה90 יצאו שלושה משחקים עם הומור מאוד ייחודי וחידות שלפעמיים גרמו לשחקנים למרוט שערות, ולכן חלק מאוד אהבו את הסדרה (כמוני), וחלק חשבו שמדובר סתם במשחקים למזוכיסטים. עכשיו כשסוף סוף יוצא המשך מסתבר שהולכים למכור אותו בצורה רגילה, ואני חושב שזו טעות בגלל כל הסיבות שמיניתי בפוסט עצמו. הביקורות הראשונות אומרות שאין הרבה חדש במשחק לעומת המשחקים הקודמים ולמי שלא אהב את הסדרה הישנה דווקא אין הרבה מה לחפש פה, אבל אני חושב שמדובר בסוג משחקיות שקשה למצוא היום ולדעתי יש לה עדיין מה להציע גם למי שלא מכיר את הסדרה. בכל מקרה, אני לא אוכל לשפוט בלי לנסות אותו בעצמי.

 2. הייתי מעריץ גדול של הסידרה, ועדיין אני אוהב אותה מאד
  הכותר הרביעי ביאס אותי לגמרי. המעבר לתלת מימד מיותר ולא תורם למשחקיות, נכון שרוח העיצוב המקורית נשמרה אבל יש איזו מגמה היום שדו נחשב למיושן, ואנשים יסרבו לקבל משחק שטוח. בשורה התחתונה המשחק נפגע מזה.
  בשורה תחתונה עוד יותר, המשחק החדש מבאס וחסר ייחוד. החידות פשוטות בתחכום ודורשות יותר מזל לעומת החשיבה היצירתית שאפיינה את השלישייה הקודמת.

  ובלי קשר, יצרתי שני קווסטים בעבר למותג במבה, שניהם מושפעים מאד מסגנון המשחק של גובלינס בסגנון החידות והשימוש בחפצים, אני אשמח אם תבקרו –
  bamba.co.il/quest
  bamba.co.il/quest2

 3. כרגע שיחקתי רק בשלב הראשון. אין לי בעיה עם התלת ממד כמו שיש לי בעיה עם המודלים הלא מפורטים: אם צריך לבחור בין גראפיקה דו מימדית מצוינת לתלת ממדית מיושנת אז ברור מה עדיף… כל מה שאני יכול להגיד כרגע לגבי החידות זה שבגלל הרזולוציה יש כמה קטעים של ציד פיקסלים מיותר לגמרי.

  נ.ב

  סליחה על האישור המאוחר, פשוט אני מקבל יותר תגובות ספאם בגלל שנכנסים לפה גם חבר'ה שמחפשים את המשחק של במבה 😉 (רציני).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.