שאלוהים ישמור אותנו מהמשחק הזה!

הודות לפלאש גורדון (צד שמאל) התוודתי למשחק הספינאופ של השומרים הנקרא MinuteMen והיה אמור לתת לנו הרגשה איך היה נראה משחק וידאו לפי הסרט (חס וחלילה לפי הספר) אם הוא היה יוצא אי שם בשנת 1987. לכאורה מדובר במשחק ארקייד בדיוק כמו בימים ההם, אבל אחרי דקה של משחק הבנתי שחוץ מהפואנטה של הנוסטלגיה הגראפית והקולית, למשחק הזה אין באמת פואנטה!! מדובר בסך הכול במעיין סייד סקרולר של מכות רחוב (Side Scroller Beat’em up) , רק שמשום מה ניתן לבחור בין שתי דמויות בלבד. לא שזה ממש משנה – כי גם ככה המהלכים היחידים שאפשר לבצע הם בעיטה ואגרוף כאשר אין זכר לכוחות מיוחדים או שילובי קפיצות (הקפיצה הבסיסית לא שימושית בעליל).  כדי להיות הוגן, מדובר במשחק של שלב אחד שהוא יותר טיזר מאשר משחק, אבל דווקא בגלל הסיבה הזו חשוב שהוא יהיה הכי מרשים שאפשר, לא?

המהלכים המוגבלים הם לא הצרה העיקרית… המוזיקה שאמורה להיות מעין שחזור של אותה תקופה גם כן נתקעת על רצף מונוטוני שלידו המוזיקה של פקמן נחשבת עילוי והאויבים מתוכנתים ללכת קדימה ולהיתקע בפחי אשפה כך שגם מעט האתגר שהיה יכול להיות מתפוגג (גם אם משתמשים באגרוף החלש יותר). הבוס האחרון חוסל על ידי לפני שבכלל הצלחתי להבין שמדובר בבוס וניסיתי להרים את הסכינים שהוא זורק (דאבל דרגון, אתם יודעים).

הדבר היחיד שמציל איכשהוא את המשחק הזה (במילים אחרות, גרם לכך שאני לא אצנזר את הקישור) הוא סיפור הרקע שמועבר באנימציה לא רעה בכלל, אבל גם הוא מאוד דל יחסית למשחק הרשמי (שגם הוא לא משהוא לפי הביקורות).

יכול להיות מאוד שמדובר מצידי בקטילה שלא במקום, אבל צריך לדעת שלא כל משחק עם פיקסלים בולטים ואווירת שנות ה80 הוא בהכרח מוצלח , כי בעולם משחקי הוידאו של היום כל דבר הופך לטרנד, וגם טיזרים צריך לדעת איך לעשות. החלק העצוב הוא שהמקום היחיד שבו אנשים אשכרה קלטו את זה הוא האתר New Grounds שפרסם את המשחק לראשונה (אחח, כמה אירוני).

(הקישור למעלה :-P)

תגובה אחת

  1. פינגבק:עוד סרט קומיקס מצוין, עוד משחק מכות רחוב בנאלי…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.