שינוים בהרגלי החיפוש

אני חייב להודות שהשקעתי לא מעט זמן ומחשבה במנוע החיפוש הפנימי של האתר. המטרה העיקרית שלי הייתה ליצור מנוע כזה שיחפש לא רק בשמות המשחקים בעברית ובאנגלית, אלא גם בתגיות.  לדוגמה, כדי למצוא משחק עם עכבישים שבו לגיבור הראשי יש כובע (DAVE) היה צריך לכתוב "כובע,עכביש" (בלי המרכאות). אך נראה שהמציאות טפחה על פני : רוב המחפשים (סליחה, גולשים)  רוצים דבר אחד – פשטות! הגולש הממוצע לא ממש מתעניין בתגיות, אלא פשוט זורק שם ומקווה למצוא משהוא. למעשה חלק גדול מהשאילתות מעולם לא היו יכולות להחזיר תוצאות : "דמויות לאייסי טאוור", "משחקים להורדה" ואפילו "לשחק ליטר פיטר" לא היו מחזירות שום דבר מכיוון שמילים כגון "דמויות" לא מופיעות בשמות המשחקים עצמם ואפילו לא בתגיות (כי בכל משחק יש דמויות…) .

לכן, לאחר מחשבות רבות, החלטתי ללכת על מנוע חיפוש כדוגמת גוגל : נכון, הוא לא מחזיר את התוצאות המסודרות או המאורגנות ביותר , אבל כולם מכירים את הפורמט, והחיפוש מתבצע גם בטקסט המלא, ובמהירות הרבה יותר טובה מכל מה שאני הייתי יכול לייצר עם כישורי התכנות המוגבלים שלי. עכשיו כשמישהוא יחפש "דמויות אייסי" הוא יגיע קרוב לוודאי לעמוד המתאים, ובעקיפין ישאר יותר זמן באתר ולא "יזלוג" למקומות אחרים.

ומילה אחרונה לסיום : למרות שתי הפסקאות הנ"ל  – לתגיות יש עדיין חשיבות רבה בכל מה שקשור למשיכת גולשים לאתר, זאת מהסיבה הפשוטה שאנשים רבים עדיין מגיעים לאתר דרך חיפוש של נושאים מסוימים כגון משחקי מכות. כמובן שאין צורך להסביר שמנוע חיפוש שמחפש בכל התוכן של הדף, עדיין עובר על התגיות, גם אם לא בצורה כל כך ממוקדת.

(אלו היו 60 שניות על מנועי חיפוש ותגיות 🙂 )

2 תגובות

  1. איליה (היליד)

    בוא נודה, זה בלי ספק נותן הרגשה מוזרה קצת, כאילו יצאת מהאתר.
    אני יודע שבתור בחור צעיר יותר אם הייתי רואה תוכנת חיפוש כזאת הייתי ישר חושב שמנהל האתר פשוט שלח אותי לחפש בגוגל…

  2. אל תדאג – אני מתכנן לשלב את המנוע בתוך האתר. יש אופציה כזו שבה אתה פשוט מכניס את הקוד של התוצאות לדף מסוים באתר – אני פשוט עוד לא ממש בטוח איך עושים את זה – ולא היה לי הרבה זמן אתמול.

    חוץ מזה – כל עוד לא תסגור את החלון של החיפוש או תלחץ על אחת הפרסומות – אתה תמיד תגיע חזרה לאתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.