תחרות החידושים 2008 – המתמודדים

אחרי שנרגעתם מהבובלילמאניה , הגיע הזמן לתחרות המעניינית באמת : לפני כמה ימים נחשפו המתמודדים בתחרות החידושים של 2008 (שעליה כתבתי בפוסט הזה). כזכור, בניגוד לשנים קודמות, הקטגוריות הרבה יותר מגוונות, ועל כן רבים מהחידושים אינם שחזורים מדויקים של המקור. בסופו של דבר אין הרבה משחקים מוכרים ברשימה השנתית ׁ(לפחות בארץ), אבל עדיין ישנם כמה משחקים ששווה לשים עליהם עין , אף על פי שנסיתי רק שניים מהם :

Monuments Of Mars

חידוש של משחק לא ממש מוכר של אפוג'י שדווקא הגיע לארץ על כל מיני דיסקטים למיניהם (כן, הוא ממש ישן!). בעבר היו כמה ניסיונות לחדש אותו באמצעות משפחת קליק & פלאי, אבל הניסיון הזה נראה הרציני ביותר עד כה.

RetroBoxing 3D

מי שאי פעם שיחק באטארי 2600 לא צריך הסברים נוספים. משחק אגרוף קלאסי ופשוט.

Super Mario Kart

חידוש שנראה מדויק מאוד – למי שלא מכיר, מדובר בסדרת מירוצי הקארטינג הפופולארית ביותר בעולם. המשחק הראשון (זה) יצא לסופר נינטנדו אי שם בתחילת שנות ה90.

Kung Fu 2

זוכרים את המשחק הקלאסי למגאסון עם לוחם הקראטה שעובר בין קומות ונלחם בטונות של אויבים? מדובר במעין המשך שלו עם שלבים ועיצוב חדשים לגמרי.

The Kiwi’s Tale

לא רבים מכירים את משחק הפלטפורמה של Taito שנקרא Kiwi's Kraze או New Zeland Story. הוא מזכיר במקצת את באבל בובל בסגנון  הגרפי והקולי,  אך בניגוד אליו, מעולם לא יצא לPC. בכל מקרה, גם כאן מדובר במעין משחק המשך עם שלבים שונים מהמקור. זהו המשחק היחיד להורדה שניסיתי את הבטא שלו דרך פורום הכניסות לתחרות, וחוץ מהעובדה שהאויבים לא חכמים במיוחד, מדובר במשחק מצוין.

Blast Passage

מה קורה כשמערבבים בין בומברמן לגאונטלט (או get medieval לצעירים יותר מביננו) ? משחק אטרקטיבי וקשה מאוד (לפחות משתי הדקות ששיחקתי) שבו יש להילחם במצבורי אויבים באמצעות פצצות בלבד.

Sports Daze

שובם של משחק האולימפיאדה מחוררי האצבעות ומעקמי המקלדות! כל מילה נוספת מיותרת.

(מטרואיד + טטריס) – Tetroid

ואתם חשבתם שהשילוב של מטרויד ומגה מן היה מוזר?

עריכה

שכחתי עוד שני משחקים שהתבררו כיותר אטרקטיבים ממה שחשבתי :

אולטימייט ברוס לי – שחזור נוסף (יש כבר אחד יחסית מפורסם) למשחק הפלטפורמה הקלאסי שעד היום אני מנסה להדחיק בגלל רמת הקושי הרצחנית…

דיזי והאי האבוד – כל כך הרבה ניסיונות היו לשחזר את דיזי במהלך השנים, אבל עד היום לא נוצר שום משחק תלת ממדי רציני, הגראפיקה נראית בעצמה רטרו (ובכל מה שקשור לתלת ממד זו לא מחמאה 🙂  ), אבל אולי מחכה לנו הפתעה…

את כל המשחקים ניתן להוריד מאתר התחרות בעמודים 2-5, ואני מקווה להעלות כמה מהם גם לאתר. (החוזה שלי מצריך אותי להעלות משחק מריו חדש כל שבעה ימים וחצי ולפתוח עמוד מיוחד כל חצי שנה…).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.