סיקור עכבר גיימינג במחיר סביר : Pictek T9

בפרקים הקודמים (תרגישו חופשי להמשיך לכותרת הבאה)

יש לי וידוי : מאז דיוק נוקם אני לא ממש מתחבר למשחקי יריות מגוף ראשון, וזה לא שלא ניסיתי לאהוב משחקים כמו Unreal (הראשון), שני ה-Half-life ואפילו Shadow Warrior וסיריוס סאם (אותו קניתי בשביל להעביר את ימי החופש האחרונים לפני הגיוס, וזה היה מתישהו ב-2002…) : רובם נראים לי רפטטיביים בטירוף והשילוב של מקלדת ועכבר אף פעם לא עשה לי את זה.

מצד שני,  אני כן מתחבר למשחקים מגוף ראשון כמו פורטל והתחושה של "להיות בפנים" (Immersion). לכן, הייתי מופתע כשיום אחד נברתי בספריה של סטים וגיליתי משחק שהורדתי בזמנו בחינם בשם 2 The Darkness.  הייתי בטוח שמדובר בעוד משחק הישרדות בגווני אפור שחור, אבל במקום זה מצאתי משחק ששובר את רוב המוסכמות לגבי כל מה שקשור למשחקי יריות : כזה שבו אפשר להתעלל באויבים, לזרוק אותם באוויר ולשסף אותם, וכל זה מתרחש בתוך פארודיה על סרטי פשע שבה הגיבור מוצא את עצמו נאבק בשד שמנסה להשתלט עליו ומעניק לו כוחות על.

מפה הדרך ל-Bulletstorm הייתה קצרה, אני לא ארחיב עליו יותר מדי כי הוא הרבה יותר מוכר וגם חילקו אותו החודש חינם בשירות הפלוס של סוני, אבל החלטתי שאולי שווה להחליף את עכבר ה-Logitech  מיני שלי במשהו עם רמת דיוק קצת יותר גבוהה…

העכבר הראשון שקניתי היה של Razer. בדיעבד, לצעריי קניתי עכבר אלחוטי מכיוון שאף פעם לא היו לי בעיות עם מקלדות ועכברים אלחוטיים  בעבר. משום מה, המחשב שלי סירב לעבוד את העכבר גם אחרי משהו כמו שני פרמוטים והעכבר לא הצליח להסתנכרן אליו ליותר מכמה דקות גם במצב דונגל וגם במצב Bluetooth עם מתאם לנייח (למרות שבמצב הזה גם לאחרים היו בעיות).

אחרי חילופי מיילים עם התמיכה, עשיתי את הטעות והודיתי שהוא עובד בסדר גמור על הלפטופ, ומבחינתם מפה והלאה הבעיה הייתה עם המחשב והם הפנו אותי בעדינות לטכנאי הקרוב…  אז באמת תודה רבה, אם היה לי תקציב להחליף לוח אם או שנה לחפש איזה דרייבר USB (חוץ מזה באתר של Realtek), הייתי כבר עושה את זה מזמן. כתבתי את כל זה גם בסקר שטרחו לשלוח אלי ולא נראה שזה הזיז למישהו…

בשורה התחתונה, זה היה נאחס, ואגב, אתם מוזמנים לקנות אותו ממני אם הוא יעבוד אצלכם…

עכבר זול עולה ביוקר?

מפה היו לי שתי ברירות : לקנות עכבר יקר חוטי של חברה ידועה או לקחת הימור ולקנות עכבר חוטי מחברה לא ידועה. שיטוט קצר באמאזון מצא עכבר של Pictek במחיר של 13$, חברה סינית שמעולם לא שמעתי עליה. מצד שני, גם Razer הם סינים והכול בכל מקרה Made in China, אז במחיר של קצת יותר מ-20 דולר כולל משלוח שווה לנסות, לא?

מה שקיבלתי בפועל זה עכבר בקופסה חומה בלי שום דבר נוסף שפעל בלי בעיה ברגע שחיברתי אותו, והדבר הראשון ששמתי אליו הם הצבעים המתחלפים : כאשר לוחצים על הכפתור הכי בולט מתחת לגלגלת, התאורה על העכבר משנה את הצבע שלו לכזה שמייצג את מידת ה-DPI. העכבר יכול להגיע לעד 3,200 DPI. הרמות הן 1000,1600,2400 ו-3,200. אמנם לא משהו שמתחיל לגרד את ה-10,000 ומעלה של העכבר  Razerהבוגדני, אבל בהחלט מספיק בשביל משחקים לא תחרותיים ועבודה נוחה.

ופה התגלה קטע מצחיק וקצת מעצבן עם הצבעים: ברגע שעוזבים את הכפתור, כל התאורה מתחילה להבהב באותו הצבע, ולאחר מחליפה לכל סדרת הצבעים בלופ. אם מניחים את היד הצבע מתקבע, וכשעוזבים הוא חוזר בהתחלה לצבע הקבוע ולאחר מכן ללופ וחוזר חלילה. משום מה, התוכנה לשלוט בזה עובדת רק על העכבר הקודם בסדרה (T7). בהנחה שאתם נותנים למחשב לעבור למצב שינה רק אחרי כמה דקות ומסתובבים בחדר, זה יכול להיות קצת מעצבן. מצד שני, אם אתם שמים אותו על מצב שינה כל פעם שאתן עוזבים אותו, זה פחות מפריע, אם בכלל מכיוון שתדעו מהי רמת ה-DPI ברגע  שתניחו עליו יד…

נוחות וביצועים

למרות הגודל שלו, העכבר די קל וזה ייאמר עומד לזכותו. בגרסה היותר חדשה, אותה קניתי  יש רק שישה כפתורים והיכן שהיה בעיצוב הקודם הכפתור השביעי יש משטח מבריק צמוד לגלגלת ומעל הכפתור מחליף הצבעים, בשבילי זה  לא היה Big Deal מכיוון שהבעיה העיקרית שלי היא עם המקש על המקלדת שמשמש להתכופפות שהוא בדרך כלל TAB, ואני אף פעם לא מצליח למצוא חלופה מספיק טובה.

שני הכפתורים הנוספים נמצאים בצד העכבר (זה המקום לציין שהוא לא מיועד לשמאליים). הם לא מאוד גדולים, אבל מכיוון שאחד מהם הוא עם בליטות קטנות ואחד לא, קל להבדיל ביניהם וזו כמעט לא בעיה, בהנחה שהאצבעות שלכם לא מאוד גדולות (אין כמעט רווח ביניהם). המשטח הצדדי שמתחת לכפתורים משמש לאחיזה עם האגודל והוא די נוח.

השאלה איזה מהכפתורים הנוספים המשחק מזהה תלויה עד כמה שהבנתי במשחק עצמו ולא בעכבר או בדרייבר. לדוגמה, The Darkness לא זיהה את הכפתור השני, אבל Bulletstorm כן.

מבחינת ביצועים, העכבר בהחלט מספק את הסחורה ולא קופץ או מגמגם, למרות שעל מנת להגיע לרמת דיוק נכונה, צריך לשנות גם את הרגישות במשחק עצמו. אפילו לא חייבים משטח דק לגיימרים, וכרגע אני משתמש בו עם משטח ספוגי שנועד למנוע שחיקה של שורש כף היד. כפי שציינתי, גם העבודה הרגילה על המחשב די נוחה אתו, בעיקר בשתי הרמות הנמוכות.

אז לסיכום

העכבר של Pictek הפתיע אותי לטובה ולא סתם הוא העכבר הכי נמכר בקטגוריה הזולה באמזון. בעבר הייתה לי חוויה לא טובה עם מוצרים סינים כמו סוללה נטענת לשלט אקס בוקס או מתאם Bluetooth  לנייח, ונתקלתי בטלפונים סינים לשוק הנמוך ששווקו חיים מאוד מהר, אבל במקרה הזה הסינים בהחלט יודעים מה הם עושים.

אמנם בחנויות מחשבים בארץ תמצאו עכברים באותו המחיר (אם לא לוקחים בחשבון את דמי המשלוח), אבל עד כמה שבדקתי, ממעט הביקורות שכן יש, אתם לוקחים על עצמכם סיכון אם העכבר בכלל יעבוד (לא רוצה להכליל חברה ספציפית למרות שאין יותר מדי כאלו…). לכן, אני ממליץ לכם ללכת על בטוח, זמן המשלוח מאמאזון בהחלט מפתיע אותי כל פעם לטובה והתאריך שהם כותבים הוא מאוחר יותר מאשר התאריך שבו הפריט מגיע.

ניתן להתרשם מעכבר ולקנות אותו בעמוד שלו באמאזון

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.