GOG – צרות בגן עדן

בשבועות האחרונים שמענו המון על GOG ,השרות שמאפשר לכם להוריד את המשחקים הישנים של Interplay בצורה חוקית לגמרי ועם תאימות מלאה לXP ו – VISTA. גן עדן של ממש לחובבי המשחקים הישנים. לא צריך יותר להתעסק עם התקנות מסובכות, לרוץ אחרי טורנטים או להוריד טלאים מפוקפקים.

האמנם?

לאחר הראיון וההמלצה ב'העולם על פי אינטל' (גילוי נאות : אני כותב פה ושם גם לגיימר)  עם המייסדים שהסבירו כי הם פשוט מוצאים  את הטלאים הכי חדשים, הצצתי בעצמי ברשימת המשחקים, והופתעתי לגלות כמה שמות שמעולם לא יצאו בגרסה רשמית לWindows או שידועים בקרב חובבי המשחקים הישנים כעושי צרות, בין היתר EWJ ו – Messiah .

ואכן, מבט קצר בפורומים חושף את האמת הכואבת, אין פתרונות קסם !

כמה דוגמאות –

EWJ רץ באמצעות דוס בוקס (אמולטור לדוס) וישנם דיווחים על בעיות להשתמש בג'ויסטיק ועל כך שלפעמיים יש לכוון את ההגדרות של האמולטור ידנית. מיותר לציין שמדובר בגירסה הרגילה ולא בגרסת הSE שדווקא כן יצאה מתישהוא לWindows, רק תחת חברת פיתוח אחרת.

משיח רץ עם הטלאי האחרון, הבעיה היא שהוא לא פותר את כל הבעיות, ובפורום ישנה רשימה מפורטת של לא פחות מ8 צעדים מה צריך לעשות כדי לפתור את הבעיה!

Redneck Rampage – שוב פעם, המשתמשים נאלצים לשנות בעצמם את ההגדרות של דוס בוקס.

בקיצור, כל מה שהחבר'ה האלו עשו זה בסך הכל קניית רישיון להפיץ את המשחקים הישנים, אבל בקושי השקיעו בבדיקה אמיתית שלהם. אולי מתוך מחשבה שבגלל המחיר הזול לשחקנים לא יהיה אכפת, או שגם ככה יש להם עסק עם חבר'ה "שמבינים".

אישית, אני מרגיש מרומה, וזה עוד אפילו לפני שקניתי משם משחק אחד… 6 דולר זה אמנם מחיר מאוד זול, אבל בהחלט לא מחיר שמצדיק בעיות חמורות כל כך שלא אמורות להיות במשחקים שקונים תמורת כסף. אם אין לכם את היכולת, הידע או הרצון לגרום למשחקים האלו לרוץ בתאימות של 100 אחוז, אל תשוויצו בתאימות כזו ! לחפש טלאים בthe patches scrolls ולנבור בפורומים של VOGONS גם אנחנו יכולים!

ואתם יודעים מה, אתם מוזמנים לשפוט בעצמכם….

5 תגובות

  1. אבל אתה גם לא יכול להיות בטוח שכל משחק שאתה קונה בחנות ב- 220 שקל יעבוד לך על המחשב, והרבה פעמים יש בעיות במשחקים חדשים לגמרי.

    מה ש- GOG עושים זה לנבור בשבילך בפורומים ולרכז את כל המידע הדרוש על המשחקים הישנים. הם לא יכולים לעשות קסמים ולתכנת את המשחק מחדש כדי שיעבוד בלי בעיות, איזו מין מחשבה מוזרה זו?

    איתי, אני מתפלא עליך.

  2. אתה צודק , באגים נמצאים בכל משחק, חדש או ישן, אבל דווקא בגלל שאלו בעיות נפוצות, אני חושב שזו שאלה של שחור או לבן : האם אפשר להבטיח לרוב הצרכנים שהמשחק יעבוד חלק או לא? ובמקרים רבים, נראה לי שהתשובה היא לא. לכן, הטענה שקנית המשחק דרך GOG (ולא בebay) תאפשר לך לממש את מלוא הפוטנציאל שלו או שגם סבתה שלך תוכל להפעיל אותו בקליק, הן פשוט לא מדויקות במקרה הטוב, ולא נכונות במקרה הרע.

    יותר מכך, לא חסרים משחקים רבים וטובים שעולים על מחשבים חדשים בצורה מצוינת. שוב, אם בין המשחקים של Interplay אין מספיק משחקים תואמים, אולי כדאי קודם כל לרכוש זיכיונות מחברות נוספות או להשתמש בגרסאות אלטרנטיבות באמצעות אמולטורים כדוגמת אלו של Gametap?

  3. פינגבק:המשחקיה » קישורים לשבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.