דיזי חוזר? זה תלוי בכם!

דיזי נחשבת לאחד הדמויות המזוהות ביותר עם תעשיית משחקי המחשב הבריטית של שנות השמונים והתשעים.  הסדרה למעשה לקחה אלמנטים מקווסטים , בעיקר שילוב של חפצים והטמיעה אותם בתוך משחקי פלטפורמה בכיכובה של ביצה חביבה עם נטיה להישבר ולטבוע בקלות יתרה.

הדבר המפתיע הוא שהסדרה נוצרה על ידי שני אחים תאומים שהיו בני 15 בלבד וכינו את עצמם "התאומים אוליבר". יחסית לגילם הנמוך  והעובדה שהמשחק המקורי פותח תוך חודשיים בלבד, הם נחשבו לפלא של ממש וסדרת דיזי המשיכה לככב על הספקטרום, הקומודור והאמיגה עד לאמצע שנות התשעים, אז גוועה לה לאיטה כאשר שאר השוק כבר עובר לקונסולות התלת ממד. הסדרה הגיעה גם לארץ בשיטת "דיסקט לדיסקט" (משחקים פיראטיים של אז) ולפעמיים גם נמכרה באופן חוקי , כשחלק מהמשחקים אפילו תורגמו לעברית. (ראו תמונה)

שני האחי הם גם המייסדים של "בליז סטודיוס", סטודיו שאחראי לפיתוח של מספר לא מבוטל של משחקים שמבוססים על סדרות טלווזיה לבני נוער וילדים, כאשר בדרך כלל הסטודיו מבצע את עבודותו מאחורי הקלעים ואין לו מותג ספציפי המזוהה רק איתו.

שובו של דיזי?

עם כל הכבוד למשחקים שמפתחים בשביל הפרנסה, נראה שהתאומים אוליבר מעולם לא איבדו את הרצון לפתח משחק מודרני של דיזי בעצמם, ולמען המטרה הזו, הם פתחו פרויקט קיקסטארטר שנועד לגייס סכום בינוני עד גבוה של 350,000 פאונד. התאומים אומרים שאפילו אם הסכום הזה נשמע גבוה, הוא אמור לפרנס 12 אנשי פיתוח במשרה מלאה במשך חצי שנה. ובאמת, אם עושים את החשבון, מבינים שלא מדובר בסכום גדול כל כך עבור משחק שאמור להיות AAA לחלוטין.

כפי שהדברים נראים כרגע, למרות שהפרויקט מתעדכן בקצב מאוד מהיר, הוא עדיין רחוק מאוד מלהגיע ליעד שלו : עברו כבר 13 יום מאז שהגיוס יצא לדרך, ובינתיים גויסו רק כ – 22,000 פאונד, פחות מעשירית. כאשר התרומה הממוצעת עומדת על לא פחות מ – 30 פאונד, נראה שהבעיה היא לא ברצון הטוב של התורמים, אלא בכך שאין מספיק כאלו… רק לשם ההשוואה, להיט אמיגה אחר בשם Giana Sisters, גייס "רק" 190,000$, אבל עם לא פחות מ – 6149 תורמים, כמעט פי עשרה מאלו של דיזי (עד כה).

 

הפעם הכול באמת תלוי בנו

בתור מי שקיבל את הרושם שדיזי הוא מותג נוסטלגי די מפורסם, אני מרגיש קצת מאוכזב. יכול להיות שהעובדה שהגיוס מתבצע בפאונדים הרחיקה את כל מי שלא גר בממלכה הבריטית, אבל גם יכול להיות שמישהו פשוט לא לחץ מספיק על דוושת הגז והפרויקט לא מקבל את החשיפה שמגיעה לו. חשוב גם לדעת שאם הפרויקט לא מגיע ליעד שלו בזמן הקצוב, אף אחד מהמגבים לא מחויב והפרויקט למעשה נגנז, מה שפועל יגרום לכך שהמשחק כנראה לא יראה אור לעולם למרות שכבר הושקעה בו עבודה רבה.

בתור מי שבהתחלה שם 2 פאונד בלבד לשם הסולידריות, מצאתי את עצמי מוכן להשקיע כרגע 20 פאונד, אחרי הכול, מדובר בתרומה שמבטיחה לי את המשחק המלא ובונוסים שונים במחיר של פחות ממשחק חדש כיום. אז אם במקרה יש לכם חיבה לסדרה הקלאסית הזו ואתם רוצים לראות אותה ממשיכה, כל תרומה תוכל לעזור להצלחת הפרויקט.

אז… שיהיה לנו בהצלחה!

4 תגובות

  1. מוזר, אני לא מכיר את זה בכלל
    זה ממש נראה כמו מוקומשחק שנועד לגייס כספים על נוסטלגיה מומצאת.
    האם המשחק תורגם לעברית בצורה רישמית או על ידי חובבים?

    כי אם זה רישמי זה מגדיל משמעותית את כמות המשחקים המתורגמים לעברית הידועה לי 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.