למה Bit.trip Runner לא שווה 10$ ? (אבל בהחלט שווה 2.5$)

הבהרה / התנצלות : 10 דקות אחרי שכתבתי את הפוסט הזה כבר הייתי בדרכי לאירועי העיר הלבנה, ולכן לא שמתי לב שכל התופעות המשונות הם בעצם בגלל מכירת הקיץ של סטים. אין לי מושג איך Valve מוכרת את משחק הדגל שלה פורטל 2 ב33% הנחה בסך הכול חודשיים אחרי השחרור שלו, אבל אני בטוח שהם עושים את החישובים שלהם :-).

נראה לי שהמבצע היומי של סטים קצת התחרפן היום כי הוא מציג את פגל מלפני יומיים עם ספירה של 264 שעות…

אבל הפוסט הזה הוא לא על פגל (שהוא משחק מצוין בפני עצמו), אלא על Bit.trip Runner שכרגע נמכר לצד Bit.trip beat ב2.5$ במקום 10$

מדובר בשילוב פסיכודלי בין משחק קצב על טהרת מוזיקת ה – Chiptune (רטרו) ופלטפורמה בו אתם קופצים ומתחמקים ממכשולים במסלול קבוע כשכל תנועה שלכם מלווה בתו מוזיקלי. המוזיקה נעשית מורכבת יותר ככל שאתם אוספים פלוסים, הפלוסים לא רק הופכים את המשחק למגניב יותר, אלא גם למהיר וקשה יותר.

ולמה המשחק לא שווה 10$? יש שני סוגים של משחקים מייאשים : אלו שהם פשוט קשים ואלו שהם קשים בגלל שצריך לזכור תבנית קבועה שחוזרת על עצמה. ראנר שייך לקבוצה השניה ועיקר הקושי בו טמון בזכירת הסדר של המכשולים השונים. גם בשלב שנמשך 4 דקות, כל טעות קטנה תחזיר אתכם הישר להתחלה. אם בשלבים היותר קצרים יש איזשהוא יתרון לעובדה שהסדר קבוע לחלוטין, בשלבים הקצת יותר ארוכים (ובמיוחד בבוסים), זה פשוט מתיש. כשלוקח עשרים דקות לעבור שלב, זה כל דבר חוץ מכיף.

את ראנר קניתי בשבוע שעבר במחיר המלא של 10$ בגלל שחיפשתי משחק מטופש וקליל להעביר איתו את הדקות שבהן המוח שלי לא מתפקד…. אחרי השלב העשירי שהוא הבוס הראשון פשוט נמאס לי כי אחרי בערך שתי דקות יש קטע מעצבן שנפסלתי בו שוב ושוב. הצצה ביו-טיוב לעבר השלבים הבאים הבהירה לי שחוץ מגראפיקה קצת שונה, גם אין יותר מדי הבדל בין השלבים והאלמנטים החדשים שנכנסים (כמו הדיפה של מכשולים עם היד), לא באמת עושים הבדל. היום עם משחקים כמו פורטל 2 ואפילו סופר מיט בוי, אנחנו רגילים לאלמנטים חדשים שממש מצריכים אותנו לחשוב מחדש על צורת המשחק שלנו, וזה כאמור לא המצב כאן.

אבל בשביל מחיר של 2.5$, אני חושב שמשחקי Bit. trip בכל זאת מספקים חוויה ייחודית כי כל הקונספט של משחקי קצב רחוק מאוד מהרטרו, וכשהם נפגשים החוויה שמתקבלת היא מאוד מרעננת גם למי שבדרך כלל נמנע מרטרו. חוץ מזה, זה גם מחיר טוב כדי למדוד את רמת הסבלנות שלכם, אני התייאשת כאמור בשלב 12 (הבוס הראשון) :-).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.