Duke Nukem Forever – רשמי דמו

כמה אירוני : באחד הפוסטים האחרונים כתבתי שהסיבה שהדמו של דיוק משוחרר רק לקבוצה מצומצמת של שחקנים מעידה אולי על כך שגיר בוקס (המפתחת) לא רוצה שיותר מדי שחקנים יתאכזבו ממנו לפני ההשקה… אני אמנם לא ממש מאוכזב (כי הציפיות שלו היו די נמוכות), אבל צריך להניח את הקלפים על השולחן : הדמו הזה לא עושה רושם של משחק מהפכני או מצטיין במיוחד, פשוט משחק מהנה שאני עדיין לא חושב שמחיר של 50$ או קצת פחות מזה שווה אותו.

הערה לפני הכול : את הדמו קיבלתי בסבב של גיימר שחילקו קודים לכל מי שהגיב והסביר למה הוא רוצה לשחק בדמו, כמה שעות מאוחר יותר גם גיימס חילקו קודים בחינם כמעט באותה שיטה. (כל מקרה, אני את L.A. Noire  כבר הזמנתי 😉 ). לאחר רישום באתר "מועדון הגישה המוקדמת" , מתקבל קוד נוסף שאותו רושמים בסטים באפשרות האקטיבזייה וזהו פחות או יותר. יש גם אפשרות לקבל קודים לאקס בוקס ול – PS3 למי שממש מתעקש משום מה לירות עם גיימפד… אם אין לכם קודים, כנראה שהדמו כבר דלף לרשתות שיתוף הקבצים ואני לא אאשים אתכם אם תחשבו שההורדה שלו לא נחשבת לפיראטיות…

הדמו מחולק לשני שלבים קצרים – השלב הראשון ובעצם גם סרט הפתיחה הם שניהם מחווה ישירה ל – Duke 3D  . השלב הראשון הוא די קליל וקצרצר ולכן אני לא אספיילר לכם אותו. בשלב השני מתחיל המשחק האמיתי כאשר דיוק דוהר על באגי מדברי ונאלץ לעצור בדרך כדי למלא דלק , שם מפתיעים אותו החזירים החייזרים שמתכננים פלישה נוספת לכדור הארץ.  השליטה בבאגי די בסיסית ודיוק לא יכול לירות כאשר הוא נמצא עליו, משום מה היה לי הרבה יותר נוח עם גיימפד למרות שהקטע עצמו לא מאוד קשה.

לאחר שדיוק יוצא מהרכב, תחושת ה – Deja Vu אמורה כבר להעלם, אבל הרושם שמתקבל הוא שעדיין מדובר בסוג של Remake  ולא Sequel, נכון שבדיוק 3D לא היו בעצם שטחים פתוחים, אבל שובה של הקרן הממזערת ומשפטי מפתח כמו Come get Some משאירים מקום קטן מאוד לדמיון. דווקא החזירים שמהם מורכב רוב השלב שינו את המראה שלהם למראה יותר חייתי ואין כמעט זכר לכך שפעם הם היו אמורים להיות בעצם בדיחה על שוטרים. הם לא כל כך חכמים וקל להרוג אותם כל עוד אתם לא מתקרבים אליהם יותר מדי.

שינוי משמעותי הוא שבמקום מד חיים יש מד אגו שמתמלא אוטומטית כשדיוק תופס מכסה לכמה שניות בלי להיפגע, לא שזה משהו שלא נראה קודם, אבל יחסית לשורשים מהם דיוק מגיע זה בכל זאת חידוש. עוד שינוי ודווקא לא לטובה, הוא זה במערכת הנשקים : הנשקים מחולקים לקבוצות ולא ניתן להחזיק כמה נשקים מאותה הקבוצה בו זמנית. למעשה כמעט כל הנשקים בדמו שכוללים בין היתר Railgun,Shotgun ו -RPG משתייכים לקבוצה אחת וזה אומר שצריך כל פעם לקחת אחד ולהניח את השני בצד. לא רק שזה לא ממש נוח, זה גם מקשה מאוד על הקרבות. מצד שני, לכל הנשקים ללא יוצא מן הכלל יש גם מצב זום, שזה בהחלט דבר נחמד לשוטגן למשל… חוץ מזה, ישנם גם מטעני צינור וחומרי נפץ בשלט רחוק (יאיי!) שמשמשים כנשקים  משניים ובעצם הופיעו כבר ב – 3D. העזרה של המשחק טוענת שכדאי להשתמש בהם כדי להתגבר על החללית, אבל אני מצאתי שגם ה – RPG עושה את העבודה לא רע ואפילו ננעל עליה.

ישנה בנוסף נקודה אחת בה דיוק משתמש במכונת ירייה נייחת והמשחק עושה סוג של מעבר חד למשחק יריות דו מימדי (לא בגראפיקה, בקונספט). אני לא משחק יותר מדי במשחקי FPS כדי לדעת אם מדובר בקטעים נפוצים, אבל הקטע הזה בהחלט מרענן.

אבל החלק הטוב בדמו מגיע דווקא אחרי שדיוק מחסל את החזירים ונכנס למכרה, שם הוא צריך לדחוף כמה קרונות ולרכב עליהם כדי למצוא את הדרך החוצה, לפעמיים תוך כדי קפיצות (לא משהו טריוויאלי בחלק ממשחקי היריות של היום). נראה שלמרות הכול, המשחק לא מורכב רק מיריות קללות ובחורות ולדעתי זו תהיה נקודת החזקה שלו, לפחות אצל המבקרים.

לסיכומו של דבר, אם למשחק המלא יש יותר מה להציע מאשר לדמו, אז צריך לשחרר דמו נוסף ובהקדם האפשרי!  כרגע נראה שמדובר במשחק שאמור לרצות בעיקר את המעריצים הוותיקים שמחפשים את הסטייל והפאן של דיוק בעטיפה מודרנית, פחות את מכורי הז'אנר שכבר ראו כמעט הכול…

נ.ב

אני לא רוצה להגיד יותר מדי על ההומור הוולגרי, אבל איך יכול שדווקא הבדיחה הלא גסה היא  היותר מצחיקה מבין השתיים?!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.