קפיצות דור

מאז שהתחיל הטירוף של יצירת רימייקים לכמעט כל משחק מוצלח מהעבר, נראה שהמפתחות לא בוחלות בשום אמצעי על מנת להציע לנו עוד ועוד גרסאות HD כאלו ואחרות למשחקים האהובים עלינו. הטרנד האחרון הוא לקפוץ לא דור אחד  ולא שני דורות אחורה, אלא לנסות ולהעלות באוב משחקים מתקופת האטארי והקומודור. אני לא מדבר על משחקים כמו Space Invaders ו – Pacman שגם ככה זוכים לחידושים כאלו ואחרים כמעט כל שנה (והם דווקא היותר טובים אגב), אלא על משחקים כמו Rush n' Attack ו – Yars' Revenge.

שני המשחקים האלו באמת היו יוצאי דופן לזמנם, אבל אם נסתכל עליהם בפרספקטיבה של היום, הם נראים כמו כמעט כל משחק אחר מתקופתם, וזו גם נקודת התורפה של המפתחים שמנסים להעביר אותם אל הדור השביעי, הם עדיין נראים כמו חיקוי די ג'נרי של משחקים הרבה יותר טובים מהם שיצאו בשנים האחרונות.

נתחיל עם Rush'n Attack: Ex-Patriot שכנראה היו צריכים לקרוא לו בשם Shadow Complex : The Soviet Edition – גם במשחק הזה הגיבור מוצא את עצמו כלוא בתוך קומפלקס ענקי ומנסה למצוא את הדרך הכי מהירה והכי שקטה החוצה. את ההחלפה של הנשקים החמים בסכין אפשר עוד להסביר בניסיון להיצמד למשחק המקורי, אבל את הAI הנוראי של האויבים, השלבים המשעממים והדיבוב המטופש קשה הרבה יותר להבין. וכמו שכתבתי פעם, אם הציון של המשחק עומד באזור ה50 כרגע, זה לא בגלל שהוא בלתי שחיק,אלא בגלל שהמשחקיות שלו כל כך לעוסה ומאוסה. הפעם גם המכירות בהתאם, מה שמוכיח לדעתי שעדיף לחברות המשחקים לנסות ולהיצמד לקהל שגדל על 8 ו16 ביט (דור אחד או שניים מאוחר יותר).

סיקור וידאו של IGN  שבאמת מגיע ישר לנקודה .

נמשיך עם Yar's Revenge : המשחק המקורי היה משחק חלליות די ג'נרי (אבל טוב יחסית לאטארי). החידוש שלו הוא פשוט חיקוי די ממוצע ל – REZ, רק בלי הקטע של הסנכרון עם המוזיקה. כשכתוב בטריילר שיש 6 משימות, לא צריך להיות גאון כדי להבין שגם האורך שלו נוטה יותר לכיוון הארקיידי, כנראה שמעצבי משחקים עדיין לא הפנימו שאי אפשר להביא לנו משחקים שנמשכים שעה וחצי רק בגלל שהם אמורים להיות ארקייידים… ואני ממש לא מאלו שמעדיף משחקים מאוד ארוכים (פשוט אין לי זמן לשחק בכולם…).

אגב, אני לא יודע כמה אנשים קנו את המשחק כי הוא יצא ממש רק לפני כמה ימים, אבל אם יש בערוץ של אטארי ביו-טיוב קטעי וידאו עם 39 ציפיות בלבד, המצב שלו כנראה אפילו יותר קשה…

טריילר

ומה מחכה לנו הלאה?

הבאתי כאן שתי דוגמאות לא מחמיאות, אבל האמת שהעתיד לא נראה כל כך גרוע : נאמקו תביא לנו את Galaga Legions DX שיתבסס על החידוש הקודם והלא רע בכלל Galaga Legions (בלי DX). Monkey Paw תביא לנו את Burger Time HD שכרגע נראה שמטפלים בו היטב בלי לנסות ולהפוך אותו ל – Katamari עם המבורגרים (או השד יודע מה…). עכשיו רק נשאר לנו לקבל איזו מהדורה משודרגת של Combat או Pitfall  שיעשו להם כבוד ונוכל להגיד שעברנו גם מעל המשוכה הזו…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.