איך לעזאזל הם עשו את זה?

אחרי בערך ארבעה רימייקים שונים (לקינג קווסט 3 יש שניים) וסאגת משחקי המשך לא רשמית שכמעט בוטלה בלחץ Activison, מסתבר ש – Telltale  תפתח סדרה חדשה של הרפתקאות בסדרת King Quest?! . למרות המילה ריבוט ,שעלולה ליצור את הרושם כאילו מדובר במשהו כמו " ספיידרמן המדהים" (הסרט שיספר מחדש את עלילותיו של פיטר פרקר בתיכון), סביר להניח שהכוונה כאן היא פשוט פרקים חדשים שלא יהיו מחויבים לפרקים הקודמים בסדרה.

הראשון באפריל זה עוד כמעט חודשים, ולכן סביר להניח שאין כאן שום טעות, מדובר באחד מחמשת הפרויקטים "החדשים" של החברה שעליהם היא הכריזה אתמול. שמתי את המרכאות כי Puzzle Agent 2 הוא בסך הכול המשך לפיילוט וכך גם הקטור,  זו לא ממש סדרה חדשה, כי הפרק הראשון שלה כבר יצא בשנה שעברה לאייפון.

וזה בסך הכול די מדהים וזו הנקודה שלי :  אחרי הכול, החל משנות ה90 המאוחרות ועד היום, אף חברה מסחרית לא העזה לגעת בנכסים הישנים של סיירה (נוותר ללארי כי זה היה האחין שלו). האם החבורה המוכשרת שמרכיבה את Telltale  באמת תוכל להיכנס לנעליים הענקיות של קן ורוברטה ווילאמס? האם בשלב הבא נראה המשכים לספייס קווסט? לארי?  קירנדיה ? (הזכויות שייכות ל EA, לא?)   לפי מצב העניינים ובקצב שדברים זזים, כל זה בהחלט יכול לקרות.

ונשאלת השאלה אם זה לא קצת יותר מדי? הסגנון של משחקי Telltale הוא די שונה מהקווסטים הקלאסיים . בסאם ומקס או אי הקופים, היה ברור שחלק מהיוצרים המקוריים ישתתפו בהכנת המשחקים ולכן, אפילו אם המשחקים לא היו לרוחם של כולם, היה קשה להאשים את המשחקים  החדשים האלו בסחיטת המותגים הותיקים. לעומת  זאת, עכשיו כש – Telltale  גודלת, יהיה יותר קשה להקפיד על דברים כאלו, במיוחד כאשר עובדים על ארבעה חמישה פרויקטים במקביל.

אני עדיין מאמין ב – Telltale  ובגישה הקאז'ואלית למחצה שלהם, אני פשוט חושש ממצב בו הם יתנוונו בדיוק כפי שקרה לסיירה ולוקאס ארטס . זה יהיה אירוני להחריד, ובעיקר עצוב… אני מניח שנשמע עוד פרטים בקרוב ונוכל לדעת מהי מידת המעורבות (אם בכלל) של הזוג וויליאמס בפרויקט. ואולי בכלל, ההיסטוריה תוכיח לנו שהחבר'ה שם יודעים טוב מאוד מה הם עושים אפילו כשהם לא נמצאים בקשר עם ההוגים המקורים של המותגים אותם הם מחיים מחדש. בעולם הקולנוע לדוגמה,  סרטי המשך עם הקאסט וצוות ההפקה / הבימוי המקוריים לא תמיד עושים את זה יותר טוב מצוות חדש שמעריך ומוקיר את הסרטים הישנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.