מחפשים אתגר? כנסו כנסו

זה לא חדש שמשחקי Arena Shooter (ירי בתוך זירה סגורה) הם משחקים קשים במיוחד. אפילו אם במרביתם, המשחק נמשך בצורה אינסופית עד שנפסלים , שחקנים שלא רגילים לשחק במשחקים כאלו, ימצאו את עצמם במסך ה – Game Over תוך כמה שניות.

אחד המשחקים היותר קשים שיצא לי לשחק בהם לאחרונה הוא בליסטיק . על המשחקים של Radiangames  כתבתי כבר בעבר, אבל אין ספק שזה הקשה והמאתגר ביותר מבין כולם. העיקרון די פשוט : בכל שלב , עליכם לחסל מספר מסוים של אויבים על מנת לעבור לשלב הבא. כל האויבים הם כדוריים, אבל התכונות שלהם משתנות : יש כאלו מהירים ועם מגן חלש, יש כאלו איטיים ועם מגן חזק יותר, ויש כאלו עם מגן מאוד חזק שבקושי זזים עד שהם מחליטים להתביית עליכם ולשלוח את עצמם למשימת התאבדות.

אם במרבית המשחקים של החברה כגון Crossfire או Inferno יש שלוש רמות קושי והמשחק נשמר תמיד כל חמישה שלבים , כאן רמת הקושי הקלה היא רמת תרגול בה יש רק ארבעים שלבים. ברמת הקושי הרגילה יש בעצם אינסוף שלבים (גלים) ברמת קושי עולה. המשמעות של "עולה" היא לא רק יותר אויבים לחסל, אלא גם פער מהירות הולך ועולה ביניכם לבנם.

בהתחלה תמצאו שמאוד קל להישאר בפינה ולצלוף מהאויבים מהמקום באמצעות המצב הבליסטי, במצב זה היריות שלכם חזקות יותר, אבל הספינה זזה לאט יותר ובסופו של דבר מתחממת ומאבדת את היכולת לירות למשך כמה שניות. בשלבים היותר מאוחרים זה יעבוד פחות טוב, גם בגלל שיש אויבים רבים ומהירים יותר, וגם בגלל הכדורים "המתאבדים" שיכריחו אתכם לזוז בכל מקרה.

למעשה, עד הגל ה31 המשחק דווקא כן נשמר כל חמישה שלבים, אבל לאחר מכן הוא נשמר רק כל עשרה, אחר כך כל 40 (!) והחל מגל 101,הוא פשוט לא נשמר…

לאתגר האינסופי הזה יש כמובן גם חסרון והוא שהשלבים עצמם לא משתנים יותר מדי, לא נכנסים סוגים חדשים של כדורים וגם אין ממש בוסים. ישנו תפריט נוסף של אתגרים, אבל מי שיגיע לגלים הגבוהים , יימצא שהקושי הוא לא הרבה יותר גדול.

במרבית המשחקים בימינו יש מספר פסילות בלתי מוגבל וההבדל בין רמות הקושי הוא בדרך כלל רק במידת הנזק שאתם גורמים והאויבים גורמים לכם. זה מתאים לקהל הרחב שלא תמיד יש לו זמן להתחיל שלב שוב ושוב ולראות את כל קטעי הקישור והחידות (אם כי יש מקום לוותר סופית על ה – Save Points  במשחקי קונסולות) . ולמרות זאת,  טוב שצצים מידי פעם גם משחקי ארקייד שמתחילים לאתגר כבר מהרגע הראשון ודווקא הרפטטיביות שלהם הופכת אותם לממכרים כל כך. אולי לא תשחקו בהם יותר מכמה שעות, אבל בשביל המחיר המגוחך שלהם (בדרך כלל פחות מ10$), זה יכול להיות הרבה יותר כיף מלקנות משחק ב50$ שנמאס ממנו אחרי חצי שעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.