המשחק שיעשה ממכם קציצות!

סופר מיט בוי הוא אחד הפרויקטים העצמאים המעניינים ביותר של השנים האחרונות : מדובר במשחקון פלאש שהתחיל את דרכו בפורטל משחקי הפלאש New Grounds וצבר לעצמו קהילת מעריצים לא קטנה. המשחקיות שלו אמנם כוללת בעיקר קפיצה מקיר לקיר, אבל השלבים הנרחבים ,האלימות הגרוטסקית (במרכאות כמובן) ורמת הקושי הבלתי מתפשרת הפכו אותו בכל זאת למיוחד מספיק.

באופן אישי לא אהבתי את גרסת הפלאש : היא הופיעה על מסך צר במיוחד וכל ניסיון להגדיל אותה גרם לעיוותים בתמונה. מעבר לזה, המשחק עם מקלדת אף פעם לא עשה טוב למשחקי פלטפורמה, בטח כשמדובר במשחק כל כך קשה.

Super Meat Boy הוא פחות או יותר אותו דבר, רק הרבה יותר גדול  בכל קנה מידה,  לא רק מבחינת העובדה שהמשחק פועל על כל המסך (ומדובר במסך רחב 16:9), אלא בעיקר בשל העובדה שהוא כולל לא פחות מ315 שלבים! גרסת האקס בוקס היא הראשונה שיצאה ומעבר להנחה של 33% עד סוף החודש (800 נקודות במקום 1200), היא כוללת גם תוספת שלבים חינמית להורדה שתצא בעתיד. (DLC)

הדמו כולל מבחר שלבים מהמשחק המלא ברמות קושי שונות ומעולמות שונים לפי השיטה הידועה של מספר עולם – מספר שלב. הצלחתי לעבור את כולם חוץ מאחד. אפילו שהייתי צריך לנגב כל חמש דקות את הזעה מהאצבעות, קיבלתי את אותה תחושה ממכרת שלמרות שעוד שנייה בא לי לזרוק את השלט על הרצפה, אני יודע שתוך כמה דקות אגיע לסוף בכל זאת. אם מתגברים על ההלם הראשוני ובעיקר על הפאניקה , אפשר לעבור חלק גדול מן השלבים באמצעות קצת תכנון מקדים. לדוגמה, אחד השלבים בדמו בנוי מצינור ארוך עם שני קירות. על כל קיר יש רצף של מסילות נעות וקרח קטלני לסירוגין. אם תנסו סתם לקפוץ על המסילות לא תגיעו רחוק. לעומת זאת, אם תעזבו לחלוטין את מקש הקפיצה ותנועו מצד לצד כאשר אתם מגיעים לסוף המסילה, השלב יהפוך פתאום למשחק ילדים! זו דוגמה לעיצוב שלבים חכם, אף על פי שסביר להניח שבמשחק המלא יש שלבים קשים פי כמה וכמה.

אני עדיין מתלבט אם לקנות את המשחק המלא. לחובתו יאמר שלמרות מספר השלבים , אין כמעט שניים שנראים זהים אחד לשני וגם קטעי הקישור פשוט עושים טוב על הנשמה כשצופים בהם. ישנם שלבים שלמים שהם כולם מחווה למשחקים קלאסים או אפילו למשחק אינדי מוכרים מאוד בקהילת המפתחים העצמאיים (Canabalt) .לרעתו ייאמר שזה לא בדיוק מסוג המשחקים שאתם רוצים להירגע איתם אחרי יום עבודה, ועבור מי שצריך לחשב בדקדקנות את שעות הגיימינג שלו (כמוני), זה בהחלט שיקול. עוד כמה שעות הדמו של Costume Quest (משחק   הRPG החדש של Double Fine) יהיה זמין, ואז אולי יהיה לי קל יותר לקבל את ההחלטה למרות שבנתיים הוא עשה עלי רושם קצת ילדותי (בניגוד למה שניתן לחשוב, לא מדובר ברעיון של טים שייפר עצמו אפילו אם הוא עזר בכתיבת הדיאלוגים כפי שמתואר בויקיפדיה).

טריילר רשמי שמציג כמה שלבים גם מהדמו

טריילר נוסח שנות ה90 כולל טכניקת הצבעים המשעשעת מזעזעת

3 תגובות

  1. פינגבק:גיימפאד » ארכיון » גיימפוד, פרק 7: על עיזים ודינוזאורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.