משחק עם סוף ידוע מראש

השמועות היו נכונות – הסגירה הפתאומית של GOG הייתה בסך הכול מתיחה לקראת מתיחה אחרת, מתיחת הפנים של אתר GoG עצמו. בוידאו אשר שוחרר בYoutube מופיעים שני נזירים המכים לכאורה על חטא בו הוליכו שולל את המשתמשים. הנזירים מסבירים כי בעצם היה מדובר במשחק נועז כדוגמת אלו שהיו מקובלים בתעשיה פעם והם בעצם שתלו לא מעט רמזים בטקסט , כמו למשל הביטוי "אתגרים חדשים".

אני חייב להודות שאין הרבה היגיון ליצור "משחק" שהסוף שלו ידוע מראש : בערך שעה אחרי הודעת הסגירה כבר נפוצו שמועות על כך שאחד מאנשי החברה שיגר מסר מרגיע בפולנית. מה שכן, השמועות על איחוד עם שרות משחקים אחר ותוכנת הורדת או כניעה לDRM היו מטופשות מאוד… אני לא אתפלא אם גם הן היו חלק ממסע יחסי הציבור.

כרגע לא ממש ברור מה יהיו השינויים, בשביל זה נצטרך לחכות עוד 15 שעות (קטעי וידאו נוספים יופיעו עד אז), אני אישית מאוד הייתי רוצה לראות את הקטלוג המלא של לוקאס ארטס מתווסף לאתר, אבל קשה לי להאמין שזה יקרה. סביר להניח שבראש ובראשונה נראה תמיכה בווינדוס 7, גם שילוב של משחקי אמולטורים נראה כמו צעד הגיוני ומתבקש (המוטו של GoG מעולם לא דיבר על משחקי PC בלבד) . מעבר לזה אף אחד לא באמת יודע , ורק חבל שבנתיים אין גישה לאתר הישן, משחק או לא משחק, זה פשוט לא מקצועי.

עדכון – בנתיים נחשף ממשק מעט שונה ומהיר יותר (בקוד האחורי)  עם גלישה נוחה יותר בין הז'אנרים השונים (דומה קצת לסטים) והסכם עם הסברו לה הקטלוג של אטארי הכולל בין היתר את Bauldur's Gate 1 וההרחבה שלו. את כל הקטעים אפשר לראות בgog.com. לא יודע מה אתכם, אבל למרות הביצוע הקצת צולע, צריך לתת לשני המייסדים ח"ח רציני על האומץ שיש להם לעמוד מול המצלמה גם כשזו ממש לא המומחיות שלהם…

לסיום העדכון הזה ואם נסתכל על התמונה הגדולה : מה שבאמת חשוב הוא שסצינת המשחקים הישנים והחוקית לא מתה, היא חיה ובועטת כדי להישאר עוד הרבה שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.