ה – "מג'יק סטיק" פרץ את הPS3?!

עדכונים

חבר'ה – אני הולך לאכול את הכובע , אבל זה נראה אמיתי… לפחות שני מקורות שונים (אחד בספרדית ואחד באנגלית) התחילו להפיץ הוראות הפעלה זהות שלפיהן ההפעלה בקונסולה ישנה (עבה) וחדשה (רזה) היא מעט שונה, וכמו כן האינדיקטורים על גבי המכשיר זהים גם כן. הוידאו הזה למשל כבר נראה יותר מקצועי מהקודם. מצד שני, להפיץ את כל המדריכים האלו זה המעשה הכי טיפשי שאותם מוד ציפרים יכולים לעשות – (שוב, אם זה אמיתי) – לסוני בטח כבר יש מכשיר כזה בדיוק וברגעים אלו היא בטוח דואגת לחסום אותו לכל מי שבטעות יעדכן (הסטיק עצמו אמור למנוע עדכונים אוטומטים).

היזהרו מבאנים

עכשיו ההאקרים בעצמם מודים שמי שיחבר את הקונסולה שלו לרשת עלול לקבל באן מכיוון שלתוכנה אותה מתקין המכשיר יש מספר סידורי. אם זה לא היה עצוב,זה היה מצחיק :-P.

הפוסט המקורי מיום שישי

מאז אתמול  בערב מסתובבות שמועות עיקשות על כך שכמה האקרים הצליחו לפרוץ את הPS3 באמצעות סטיק USB בשם Jailbreak.

אתמול בערב היו לוידאו הזה בערך 1400 ציפיות, עכשיו בבוקר המספר כבר קפץ ל34,000.

למי שלא ממש מבין מה זה בעצם אומר, הסרטון טוען כי ניתן ליצור גיבויים של משחקים על גבי הכונן הקשיח ולשחק אותם ממנו דרך אותו היישום שבדרך כלל מגבה משחקים שמורים ופרופילים.

הבעיה – נראה שהקונסולה המוצגת בסרטון היא קונסולה המיועדת למתכנתים (Debug Console). מה זה בעצם אומר?

1.קונסולה שכזו לא כוללת אמצעי הגנה ולכן היא יכולה להריץ קוד מסטיק USB בצורה שקונסולה רגילה לא תאפשר

2.לקונסולה שכזו יש אמולטור מובנה שמאפשר להריץ כונני בלו ריי וירטואלים , כונן וירטואלי שכזה מריץ תמונת מראה של דיסק הנמצאת על הכונן הקשיח כאילו מדובר בדיסק אמיתי. במילים אחרות, קונסולה שכזו לא צריכה בכלל את סטיק הUSB על מנת לעשות את מה שמוצג בסרטון….

מעבר לשתי הבעיות האלו, הקישור לאתר שמוכר במכירה מוקדמת את הסטיק מעורר גם כן חשד שמעורב בסתם עוד ספין. יש כמה האקרים נוספים בסצינה שאומרים שכל הסיפור דווקא אמיתי, אבל אותי זה עדיין לא משכנע.

טיעון נוסף – ההתקדמות הזו פשוט נראית מהירה מדי. רק בינואר הסתבר שיש עוד עבודה רבה וההאקרים יצטרכו ליצור תוכנה שתוכל לטפל בהגנה הפנימית של מערכת ההפעלה. באפריל הם הצליחו בסך הכול להחזיר את התמיכה בלינוקס שסוני הוציאו בעקבות מה שקרה בינואר…בכל מקרה, רחוק מאוד ממה שראינו עכשיו.

לדעתי יש עוד זמן ובכלל לא בטוח שפריצת משחקים לקונסולה תהיה אפקטיבית. הרבה מאוד אנשים מחזיקים עדיין בדגמים של 20 ו40 ג'יגה שיכולים לאחסן מספר מועט מאוד של משחקים התופסים נפח של דיסק בלו ריי שלם (השימוש בדיסק חיצוני הוא מוגבל, כפי שתוכלו לקרוא בקישור הראשון) .  גם צורבי בלו ריי ומדיות הן לא בדיוק עניין זול, אף על פי שהמחיר כמובן יירד ברגע שיהיה יותר ביקוש. הוסיפו לזה את עניין עדכוני הקושחה שיהפוך כל עדכון לסיוט, ואני חושב שתגיעו כמוני למסקנה שבנתיים ידה של סוני עדיין על העליונה.

3 תגובות בנושא “ה – "מג'יק סטיק" פרץ את הPS3?!”

 1. בתור מי שעקב באדיקות אחר ההתפתחויות בפרשה, אני נאלץ
  להודות שזה נראה מאוד אמין.
  אני רוצה להתיחס למחיר, למה שאני אשלם 180 דולר על היכולת לגנוב משחקים לסוני שלי? זה כמו מנוי פרימיום בRAPIDSHARE לשלם כסף כדי לגנוב.
  מה שאני רוצה להבין זה האם זה סתם דונגל רגיל עם תוכנה או שזה
  דונגל "קסום" שהם יצרו/שינו כדי שניתן יהיה להעלות את הסוני ממנו.
  אני מקווה שזה סתם דונגל ואז תוך כמה ימים ניתן יהיה להוריד
  את התכנה שלהם ולשים על כל דונגל.
  הם רק מחפשים לעשות כסף מהיר.

 2. לפי המעט שהבנתי, מדובר בשילוב של חומרה ותוכנה כי בדרך כלל הקונסולה אמורה לחסום את האפשרות להריץ קוד מתוך התקן חיצוני. במילים אחרות, זה לא סתם DOK. היה כבר איזה בחור שרצה לעבור על אנשים ופרסם תוכנה שיענו אפשר להוריד לDOK ולפרוץ, אבל זה היה סוס טרויאני :-).

 3. נניח ושזה שילוב של חומרה ותוכנה, אני בטוח שתוך זמן קצר יצוצו מדריכים על איך להסב את הDOK שלך לכזה שהסוני יעלה ממנו.
  בהנחה וניתן לעשות את זה בבית.

  על זה נאמר, הגונב מגנב פטור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.