כמה דברים שלא ידעתם על פקמן בגוגל…

טוב, בטח כבר שמעתם על משחק הפקמן של גוגל (קישור מעודכן) אבל כמה דברים שאולי בכל זאת פספסתם:

1.אם לוחצים עוד פעם על הכנס מטבע אפשר לשחק עם שחקן נוסף באותו זמן (רק שהדמות שלו היא מיס פקמן). הפונקציה הזו אגב, לא הייתה קיימת בפקמן המקורי בו שני השחקנים שיחקו אחד אחרי השני…

2.אם תעמדו על התמונה תשימו לב שכתוב דודל ולא גוגל…  בהתחלה הייתי בטוח שזו שגיאת כתיב כי האות ג' הרי נמצאת ליד הד' במקלדת, אבל מסתבר שדודל זה כינוי לכל הלוגואים המתחלפים של גוגל.

3.בניגוד למה שאולי חשבתם, המשחק לא בנוי בפלאש אלא בHTML 5   / ג'אוה סקריפט לדפדפנים שעדיין לא תומכים בתקן  (אם תחפשו בקוד תמצאו אפילו את המקור אני חושב…)

4. במשחק יש 255 שלבים כמו בפקמן המקורי. לגבי השלב ה256 (בו המסך מתערבל ואי אפשר בעצם להמשיך לשחק) – יש כאלו שכותבים שהוא גם נמצא, לא בדקתי…

5.אחרי שנפסלים עוברים אוטומטית לדף התוצאות של "פקמן". באנגלית (גוגל.קום) עוברים דווקא ל"PAC-MAN 30th Anniversary"… (עכשיו כבר אי אפשר לבדוק את זה כי גם google.co.il/pacman מוביל לגרסה באנגלית)

7 תגובות

  1. זו הגדולה של המשחק, שהוא כתוב ב-HTML5 ולא בפלאש. הרי לפי כל הכיוונים והסיפורים HTML5 אמור בסופו של דבר לאפשר ליצור יישומים ברמה גבוהה יותר אפילו ממה שניתן ליצור בפלאש, ובלי העמסה על המערכת ובלי צורך במקודד חיצוני שלפעמים נפרץ לוירוסים (או שכבר פרוץ).

    מה שמצחיק, לפחות קצת, הוא שגוגל מתכוונת להכליל באופן מומטע את הפלאש של אדובי, בגרסה 10.1, בתוך כרום כך שלא יהיה צורך בפלגין. ככה זה שחברה גדולה כל כך: חלק עושים בכיוון הזה וחלק בכיוון הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.