ארכיון הקטגוריה: xbox 360

GTA V ב- 145 ש"ח 190 ש"ח או 263 ש"ח? בחירה שלכם…

כסיקרתי פה בפעם הראשונה את הפתיחה של חנות ה – Xbox Live הישראלית, ציינתי שהמחירים של משחקי Games on Demand גבוהים משמעותית מאלו בחנות האמריקאית ובעצם לא מציעים כלל אלטרנטיבה למחירים בארץ. עכשיו האבסורד הזה הגיעה לשיאו עם ההכרזה של Major Nelson על הנחה בגודל 33% על GTA V : בעוד המחיר בחנות האמריקאית עומד על 40.16$ (כ – 145 ש"ח בלבד), המחיר בחנות הבריטית עומד על 33 פאונד (190 ש"ח) ובחנות הישראלית על לא פחות מ – 263 ש"ח. כלומר,  המחיר המקורי היה לא פחות מ – 350 ש"ח שהם, תחזיקו חזק – 100$!! וואו – עוד מעט נעקוף את אוסטרליה במחירי המשחקים…

[בינתיים נראה שהמשחק בחנות האמריקאית לא חסום לקנייה, אלא אם כן הוא יסרב לפעול אחרי ההורדה ואז אני אצטרך לאכול את הכובע…]

מה שלא פחות מזעזע הוא שאם  תריצו בדיקה מהירה בזאפ, תגלו ששום רשת לא מוכרת את המשחק במחיר הזה… אבל אם תפעילו את החושים הבלשיים שלכם, תגלו שהמחיר מתאים בדיוק למחיר בבאג… ובאופן לא מאוד מפתיע, באג היא אחת הרשתות שמקדמת את הייבוא הרשמי של האקס בוקס בצורה אגרסיבית למדי.

באמת שאין לי שום דבר רע להגיד על באג,  אני כבר מתלהם כמו שהייתי לפני שנתיים או שלוש, לפחות לא בתחום החומרה, שם המחירים שלה סבירים ואני גם קונה שם לא מעט כשאין לי כוח לנסוע רחוק או להזמין מוצרים בדואר, אבל וזה אבל גדול, כשמגיעים למחירי המשחקים, לדעתי מדובר כאן בתקדים מסוכן. למעשה הגענו למצב שבו רשת חנויות  פיזית קובעת את המחירים של המשחקים הדיגיטליים ודואגת לכך שלא תהיה אלטרנטיבה למחירי המשחקים היקרים שלה, לפחות לא בערוץ הרשמי. עם זאת, יש לציין שהמחירים של המשחקים ב – GoD לא נועדו להיות זולים יותר מהמחירים בחנות מלכתחילה.

לכאורה יש כאן צד אחד מנצח, אבל אם נסתכל על התמונה הגדולה, נראה לי שתיאום המחירים הגבוה הזה רק יקשה על מיקרוסופט לשווק כאן את האקס בוקס One, במיוחד כאשר ה – PS4 הולכת ונראית כמו הקונסולה היותר יוקרתית בדור הנוכחי וישפאר צוברת לה כאן לא מעט אוהדים. אנחנו כבר לא בימי ה – PS2 בהם כל אזכור של החברה בקרב הגיימרים היה מלווה בנחירות בוז, ורבים מוכנים לשלם על הקונסולה בייבוא רשמי כדי לקבל אחריות למספר שנים. בזמנו כשעבדתי בטויז אר אס היו גם לא מעט מבצעים על משחקים ישנים יחסית, כך שגם ברמת התמחור נראה לי שישפאר כבר צברה הרבה יותר ניסיון מ – Microsoft ויודעת איך לדחוף אותם בצורה קלה יותר לעיכול…

אז לא משנה שהחורף כבר הגיע, הולך להיות מעניין!

נ.ב

אם עדיין אין לכם חשבון אמריקאי, תוכלו ללמוד כיצד לפתוח אחד כאן

מדריך הורדה (חוקית) למשחקי אקס בוקס 360

שימו לב – המדריך עודכן ושודרג בהתאם לשינויים האחרונים

לאחרונה, לאחר שמיקרוסופט החלה לייבא את האקס בוקס 360 באופן רשמי, נפתחה בפני הישראלים האפשרות להוריד משחקי אקס בוקס 360 מלאים באופן חוקי הישר מהספה בלי הצורך לקנות דיסקים ולהתפלל שהכונן לא ישרוט אותם… השרות נקרא Games on Demand.

להלן מספר שאלות נפוצות שנועדו לעזור לכם בתהליך ההורדה :

ש: האם  יש הבדל בין משתמש ישראלי למשתמש אמריקאי?

 כן, יש מספר הבדלים משמעותיים:

  • מבחר המשחקים בשרות האמריקאי גדול פי כמה וכמה מאשר בשרות הישראלי
  • המחירים בדרך כלל זולים יותר  (לעיתים חצי מחיר)

האם אפשר לחפש את המשחקים ישירות?
כן, במכשיר עצמו, המשחקים נמצאים בתוך תפריט משחקים (Games) ואז  ב – Games on Demand

ש: מדוע המחירים למשתמש הישראלי יקרים כל כך?

בכל הקשור למשחקי וידאו, ישראל נחשבת בעצם לאירופה בגלל שיטת השידור השונה (PAL). המשחקים באירופה הם בדרך כלל יקרים יותר, ועל זאת יש להוסיף את הנטייה של מיקרוסופט לגבות סכום גבוה יותר על משחקים בגרסאות On Demand.

ש: איך אפשר להשוות מחירים של משחקים בין חנויות?

עמוד משחק אמריקאי נראה כך –

http://marketplace.xbox.com/en-US/Product/Mortal-Kombat/66acd000-77fe-1000-9115-d802575207fd

לעומת זאת, עמוד משחקי ישראלי נראה כך –

http://marketplace.xbox.com/he-IL/Product/Mortal-Kombat/66acd000-77fe-1000-9115-d802575207fd

עליכם להחליף את החלק המודגש לפני החנות שאליה אתם רוצים להגיע. בדוגמה שלפנינו, המחיר של המשחק בחנות האמריקאית הוא 49$, ובחנות הישראלית כ- 290 ש"ח (בערך 100 ש"ח יותר!).

ש: למה בעצם כדאי לי להיות בשרות הישראלי?

השרות הישראלי מספק שני יתרונות עיקריים :

  • תמיכה רשמית של מיקרוסופט ישראל
  • אפשרות למשחק ברשת עם ישראלים

ש: איך בעצם נקבע איזה משתמש אני?

בזמן הרישום של משתמש חדש לשרות ה- Live, יש לקבוע לאיזו מדינה משתייך החשבון. זוהי אפשרות שהיא בדרך כלל חד פעמית ולא ניתן לשנות אותה אחר כך (למרות שבתנאים מסוימים, מיקרוסופט מאפשרת "להגר").

ש: אני לא מצליח להירשם לשרות האמריקאי…

על מנת להירשם לשירות, חייבים להקיש כתובת חוקית בארה"ב, לא ממש משנה איזו כל עוד הרחוב עצמו קיים…

ש: אני אני קונה בדולרים?

על מנת לקנות בדולרים חייבים להיות בעלי כרטיס אשראי עם כתובת בארה"ב (לפי דיווחים שונים, אפשר לעשות את זה עם אמריקאן אקספרס דרך שירות הלקוחות שלהם)

לחילופין, אפשר לקנות כרטיסים משולמים מראש עם קודים שאותם מקישים בתפריט Redeem Code. האתר שהכי משתלם לקנות בו הוא amazon.com, אך לשם זאת יש לכתוב שוב פעם כתובת פיקטיבית באמריקה (הקוד עצמו נשלח במייל).

את הקוד אפשר להדביק באתר של Live ואין צורך להקיש אותו ידנית עם השלט.

ש: איך אני יכול לקבל חודש חינם בגולד?

ת: שלושת המשתמשים הראשונים שנפתחים בכל קונסולה, מעניקים חודש אחד של גולד חינם. מנוי גולד מאפשר לשחק עם עוד שחקנים ברשת וגם כמה הטבות נוספות כמו למשל הורדה של משחקים ישנים בחינם (משחקים שונים בכל חודש). אם אתם פותחים חשבון באמצעות האתר של Live, לא תקבלו חודש גולד חינם…

איתי ברנר לא קונה יותר ב- Pcgames.co.il

הבטחתי לשרות לקוחות של פיסי גיימס שאני אכתוב בדיוק מה אני חושב עליהם , אז הנה :

לפני בערך כחודש רכשתי את המשחק "The Beatles Rockband". לצערי הסתבר לי שצריך בשבילו גיטרה, ולכן קניתי את הגיטרה ישירות מהחנות שלהם בתל אביב בסיוע של המוכר הנחמד (אז) שהסביר לי על כל סוגי הגיטרות ולאילו משחקים הם מתאימים.

למרבה הצער, כאשר ניסיתי להתקין את המשחק לכונן הקשיח של האקס בוקס, גיליתי שיש עליו שריטה עמוקה רוחבית. השריטה לא מאפשרת להתקין את המשחק וגם לא להגיע לכיוון של הגיטרה.

אתמול

אתמול חזרתי לחנות והסברתי למוכר את מה שקרה.

מכיוון שהיה מדובר במשחק שעולה 100 שקלים והגיטרה עצמה עלתה לי יותר מ- 400, ציפיתי שהוא לא ישאל אותי שאלות ויחליף את המשחק בעותק שנמצא על המדף. (פשוטו כמשמעו, היה עותק נוסף בסניף בתל אביב).

המוכר אמר לי שבגלל שהאריזה הייתה סגורה, אין מצב שהדיסק הגיע שרוט והאקס בוקס שלי שרט אותו. שאלתי אותו אם לא יכול להיות שהוא "רקד" בתוך הקופסא, והוא אמר שלא. אמרתי לו שהזמנתי בערך 20 משחקים מחו"ל וזה אף פעם לא קרה לי. התשובה שלו הייתה שזה תמיד יכול לקרות ואין מה לעשות, אם נדפקת, אז נדפקת לגמרי…

מכיוון שאני גם ככה בתקופה שבה נוח לי לכעוס בגלל כל מיני סיבות שלא אפרט כאן, אמרתי לו שאני מבין אותו ושאם היה מדובר ב – 300 ש"ח, הייתי באמת מתעצבן. בינתיים, ביקשתי שיביאו עותק של Mortal Kombat Komplete edition  שאין כרגע במלאי.

היום

היום במקרה דיסקסתי עם אח שלי בעייני דיסקים. מכיוון  שאח שלי הוא אחד ממעריצי הביטלס הכי גדולים בארץ, נתתי לו את המשחק כמתנה שיוכל לשים על המדף. כשהוא שמע שאני נותן לו את המשחק כי הוא לא עובד לי, הוא אמר לי שלדעתו המוכר פשוט התעצל לשלוח את המשחק בחזרה לחברה. אחרי הכול, המחיר של המשחק הגולמי עצמו הוא לא גדול, והם בדרך כלל לא שואלים שאלות כמו "באיזה שלב המשחק נדפק".

בשלב הזה שאלתי את עצמי אם לא הייתי תמים מדי, ואולי אפשר לצפות מחנות שבזבזתי בה מעל 500 ש"ח (קניתי שם בעבר עותק של Castlevania), שתתנהג מלפנים משורת הדין ותיתן לי עותק תקין של המשחק.

בצירוף מקרים די מדהים, בדיוק באותו רגע התקשרו אלי ממרכז ההזמנות להודיע לי שהעותק של MK הגיע. אמרתי להם שמבחינתי אני כבר לא אקנה אצלם בחיים בגלל המקרה הזה ואני לא אהסס לפרסם  את הסיפור שלי כאן בבלוג ולהפיץ אותו הלאה.

לפי התגובה של איש השרות, הבנתי שזה ממש לא מזיז להם, אז הנה הדבר הקטן שאני יכול לעשות כדי שתחשבו פעמיים אם אתם קונים משם משחקי אקס בוקס. אני איתם גמרתי.

עכשיו

אז הנה אני מפרסם את הסיפור שלי. אני, איתי ברנר, etay2k  בלייב, לא קונה יותר מפיסי גיימס בחיים מכיוון שאני מצפה מרשת מקצועית שתנהג אחרת. זכותכם לא להחליף משחקי אקס בוקס בגלל שאתם ממשיכים וטוענים שבחיים אין סריטות כשהם חדשים, וזכותי להמליץ לחברים שלי שלא לקנות יותר אצלכם. יש מספיק חנויות אחרות שמבינות שהלקוח תמיד צודק היא לא סתם סיסמה.

אז חברים יקרים,נתראה בעוד חמש שנים, כשאף אחד כבר לא יירק לכיוון של חנויות פיזיות